Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jendrula

Victorinox Airboss czy Oris Williams Day Date

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Gorąca prośba o pomoc w wyborze pierwszego automatu w życiu:). Nie jestem wybitnym znawcą zegarków więc kieruję się tym co mi się podoba wizualnie.

1. Victorinox Airboss (brązowy pasek)

2. Oris Williams Day Date (czarna guma)

 

Oba mi się bardzo podobają. Victorinoxa przymierzałem i jest bardzo dobrze wykończony. Orisa na żywo nie widziałem. Do Orisa muszę dorzucić 1.5k.

Wszelkie opinie bardzo mile widziane. Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Oris.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris bez dwóch zdań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox:

https://www.ebay.com/itm/Victorinox-Swiss-Army-Airboss-Automatic-Black-Dial-Mens-watch-241507/263760492752?hash=item3d6959b8d0:g:LX4AAOSwbbdbJGKW

 

Oris się zgadza. Tylko tam były 2 wersja jedna z z SW200 chyba a druga SW200-1. Chodzi mi o tę SW200. Ta druga na zmówienie i droższa.

 

Oba zegarki trafiają w mój gust. Oris wygląda dużo bardziej nowocześnie dla mnie. Co nie znaczy, że lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox:

https://www.ebay.com/itm/Victorinox-Swiss-Army-Airboss-Automatic-Black-Dial-Mens-watch-241507/263760492752?hash=item3d6959b8d0:g:LX4AAOSwbbdbJGKW

 

Oris się zgadza. Tylko tam były 2 wersja jedna z z SW200 chyba a druga SW200-1. Chodzi mi o tę SW200. Ta druga na zmówienie i droższa.

 

Oba zegarki trafiają w mój gust. Oris wygląda dużo bardziej nowocześnie dla mnie. Co nie znaczy, że lepiej:)

Nie jestem ekspertem od mechanizmów, ale na ile się orientuję to Victorinox na Ecie będzie lepszym wyborem. Sellita zbiera gorsze opinie wśród forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od mechanizmów, ale na ile się orientuję to Victorinox na Ecie będzie lepszym wyborem. Sellita zbiera gorsze opinie wśród forumowiczów.

Pierwsza zasada dobrego zakupu, to kierowanie się wyglądem zegarka dla osoby kupującej. Branie bo mechanizm robi mniejszą odchyłkę nie jest dobre. Chyba, że mówisz o awaryjności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli tylko ta dodatkowa kwota nie jest problemem, to IMO Oris. Zdecydowanie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Orisa bedzie pasowała ,z tego co widzę , tylko dedykowana guma ( pasek , bransoleta ).


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi:)

 

Jeżeli by ktoś miał jakieś ciekawe propozycje w stylu powyższych zegarków to bardzo poproszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki serdeczne za odpowiedzi:)

Jest już jakaś decyzja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już jakaś decyzja? 

 

Na 100% jeszcze nie, ale na 90% Victorinox. Miałem go w ręce i spodobało mi się wykonanie. Bardzo czytelna i przejrzysta tarcza. Indeksy świecące w ciemności bardzo jasno.Tylko przydałby mi się jakiś ciekawy pasek do niego, ten brązowy jest taki sobie (może jakiś zielony materiał). Jedyne właściwie co mi się nie spodobało to brak cykania:). Tak, Tak. Lubię to charakterystyczne cykanie automatów. Tutaj nic nie słychać. Wyciszenie wyśmienite zatem:) No i marka nie jest bardzo znana jeżeli chodzi o zegarki. Co dla mnie jest plusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od mechanizmów, ale na ile się orientuję to Victorinox na Ecie będzie lepszym wyborem. Sellita zbiera gorsze opinie wśród forumowiczów.

Sellita montowana w Orisach jest świetnie selekcjonowana. Nie ma z werkami najmniejszych problemów.

 

+1 dla Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox zawitał pod moją strzechę. Podoba mi się coraz bardziej:). I rozmiarowo idealny. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox zawitał pod moją strzechę. Podoba mi się coraz bardziej:). I rozmiarowo idealny. Dzięki za pomoc.

Cieszę się, że pomogłem w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Victorinox zawitał pod moją strzechę. Podoba mi się coraz bardziej:). I rozmiarowo idealny. Dzięki za pomoc.

Bez zdjęć się nie liczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć się nie liczy ;-)

Proszę

eeabd73b2ceb6becd9bfc6e71953b9ac.jpg9911dcf0f545d0c8284a4dde8df9f578.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Proszę

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Od razu lepiej  :) Raz jeszcze gratki i niech się nosi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Od trzech dni co 24h +4s. Więc chyba nieźle.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd, który musi przypaść do gustu, a i chód dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.