Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kbomb

classic quartz vs hybrid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chcę kupić zegarek na lata. Jego niezawodność jest równie ważna co punktualność, która jest dla mnie kluczowa. 

Proszę o wypunktowanie różnic między mechanizmami hybrydowymi typu solarnego a kinetycznymi - żywotność, koszty serwisu, ogólna niezawodność.

Jaka jest ogólna Wasza opinia na temat tych mechanizmów?

 

...a może dać sobie spokój z w/w i skupić się na poszukiwaniu klasycznego kwarcu??

Jeśli tak, to może macie jakąś propozycję do 2000zł

Ogólnie interesuje mnie klasyczny zegarek o analogowym cyferblacie, ze szkiełkiem szafirowym na bransolecie i o minimum 5atm wodoszczelności (o możliwie jak najbardziej oldschoolowych wskazówkach - nie w stylu dla nurków...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja bym się skupił na szukaniu klasycznego zegarka mechanicznego (w ty budżecie od razu przychodzi do głowy kilka ciekawych i oczywistych propozycji), ale ...nie moje małpy i nie mój cyrk  :) Owocnego poszukiwania  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dlatego zakończyłem mój post stosownym życzeniem jasno sugerującym, że nie mam już nic ciekawego do powiedzenia w tym temacie. Może poza tym, że miałem kiedyś divera od Seiko na kineticu - SUN023P1 i byłem bardzo z niego zadowolony  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na szukaniu klasycznego zegarka mechanicznego (...)

Jak napisałem punktualność jest dla mnie b.ważna - w tym budżecie "mechanika" o małych wahaniach dobowych nie znajdę.....

 

 

dzięki - rozjaśniło mi to w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak napisałem punktualność jest dla mnie b.ważna - w tym budżecie "mechanika" o małych wahaniach dobowych nie znajdę.....

 

 

 

A co dla Ciebie oznacza "małe wahania dobowe"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem punktualność jest dla mnie b.ważna - w tym budżecie "mechanika" o małych wahaniach dobowych nie znajdę.....

 

 

Tu bym polemizował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO nawet w przypadku 7s26 czy 7s36 od Seiko udaje się uzyskać bardzo przyzwoite wyniki. Przynajmniej jak dla mnie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem posiadaczem solarnego Seiko SSC293P1. Mam go zbyt krótko, żeby wyrokować, jak będzie się spisywał w dłuższej perspektywie (liczę na kilkanaście lat bezobsługowej pracy), ale po około dwóch jestem jak najbardziej zadowolony. Śpieszy się 2-3 sekundy miesięcznie, więc dokładność jest świetna i raczej nie potrzebuje dużo światła, żeby się naładować.

 

Na Kinetica bym się nie zdecydował, bo jeśli zegarek do działania i tak wymaga noszenia, to po prostu wolę automat.

 

Pozdrawiam,

 

I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w kineticu ponosisz go kilka dni i akumulator naładuje się na długi czas, natomiast w automacie musisz go nosić stale albo rotomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokładna punktualność jest bardzo ważna to mechaniki bym niestety skreślił, nie będziesz usatysfakcjonowany żadnym zegarkiem mechanicznym w porównaniu z kwarcem, dodatkowo dojdzie konieczność nakręcania go albo utrzymania w ruchu żeby chodził i przestawiania na koniec miesiąca i przy zmianach czasu.

Kinetic czy Eco-Drive czy Solar, czyli Seiko/Citizen/Casio to w zasadzie zbliżone rzeczy, wszystkie są praktycznie bezobsługowe i we wszystkich najbardziej zawodnym elementem jest ogniwo magazynujące które jednak wytrzymuje dość długo - co najmniej 10 lat a zwykle dużo więcej. Zmagazynowana energia wystarcza na bardzo długo a zegarki mają też zwykle tryb power save. W razie czego kondensator jest wymienialny, kosztuje znacznie więcej ( kilkadziesiąt USD ) niż zwykła bateria która jest zupełnie groszowa ale też nie jakiś dramatyczny majątek.

Różnice są m.in. w tym że niektóre modele mają dodatkowo synchronizację radiową z zegarem atomowym i te są zawsze idealnie dokładne i nie wymagają praktycznie żadnych ingerencji ani przy zmiennej długości miesięcy ani zmianie czasu letni/zimowy. Trzeba tylko zwrócić uwagę czy dany mechanizm odbiera sygnał z nadajników europejskich - w Casio praktycznie wszystkie, w Citizenach i Seiko różnie. Wersje GPS są poza Twoim budżetem.

 

Poszukałbym w Casio czegoś w serii Oceanus, np. OCW-S100 ( piękny klasyczny model w tytanowej kopercie, z szafirowym szkłem i bardzo zaawansowanych mechanizmem Tough Solar Multiband 6, synchronizacja na całym świecie ), albo w Citizenach Attesa i Seiko SAGA jeśli wzornictwo Ci odpowiada, tylko tam trzeba sprawdzić czy synchronizują się w Europie - czasem na tarczy jest oznaczenie DCF77 ( nadajnik w Mainflingen pod Frankfurtem ).

 

Klasyczny kwarc też jest ok bo zmianę baterii raz na 3 lub 5 lat trudno nazwać uciążliwą a zegar zwykle nie zatrzymuje się nagle tylko daje wcześniej znać że prąd się kończy, przestawienie czasu dwa razy w roku też. Wieczny kalendarz to już różnie bywa, jak nie ma to trzeba jeszcze kręcić na koniec miesiąca. Jeśli znajdziesz coś co Ci odpowiada wizualnie i pod względem wygody to zwykły kwarcowy mechanizm też nie będzie zły, i tak dokładność i bezobsługowość nieporównywalna z mechanicznym chociaż "zwykłe" kwarce gubią już kilka sekund miesięcznie a HAQ/HEQ czyli takie z dokładnością poniżej 20s/rok nie zmieścisz w 2tys PLN, przynajmniej chyba nie nowe.

 

Generalnie, jeśli ma być najdokładniej to radio-controlled, sposób zasilania mniej istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź!

 

Generalnie to co napisał Bugs trafia w punkt! 

 

Na chwilę obecną najbardziej przypadł mi do gustu zegarek Seiko Premier SNAF75P1, ale bez wahania wymieniłbym go na Seiko Premier SNAF79P1 gdyby nie pasek......

 
 

Pozdrawiam wszystkich

Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, super dokładne kwarce Certiny i Bulovy kupisz do 2k, Longines VHP będzie trochę droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zwrócenie uwagi na Certinę! W kategorii kwarców chyba nic tańszego o dokładności rzędu +/- 10sek na rok nie znajdę.

Wspominane prze zemnie wcześniej modele Seiko wabią mnie swym wyglądem... Model Certiny DS-8 Chronograph Moon Phase jednak góruje i budżet będę musiał naciągnąć...

Co do Bulovy żadna wyglądem mego serca nie podbiła, natomiast Longines VHP to definitywnie nie moja półka :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.