Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Seiko SNZG11K1 (?)

Dan Henry Seiko Orient

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piterland

Piterland
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 07:50

Witam. Rozważam zakup kolejnego zegarka. Niestety, jak to zwykle bywa nie mam zbyt wielkiego budżetu, a i do końca nie wiem jaki zegarek miałby to być. Waham się pomiędzy sportowym, a "codziennym". Zegarek sportowy mam, ale to kwarcowy mechanizm, a chciałbym automat. Garniturowiec automat już mam. Brakuje mi tak naprawdę czegoś na co dzień. Od zawsze podoba mi się Orient  FAB0B004W9. Ale już prawie kupiłem Seiko SNZG11K1. I tu mam wielki zgryz. Seiko jest bardzo- moim zdaniem- uniwersalny. Ale za to Orient wydaje mi się lepiej wykonany. Mam tu na myśli wszystko co znajduje się pod szkiełkiem. Tarcza Seiko po prostu wydaje mi się "zabawkowa". Nadmienię, że żadnego z tych zegarków nie widziałem "na żywo". Chodzi mi też po głowie zakup Orienta i choć nie jestem fanem tuningu  :D to wymianę paska na granatowe nato. Tylko nie potrafię sobie wyobrazić czy to nie będzie się gryzło. Ehhh... A może Dan Henry 1970 (?) Ale gdyby się żona dowiedziała, że to 950pln...  :rolleyes: Czy ktoś z Was widział lub ma to Seiko i może powiedzieć jak on faktycznie się prezentuje? Albo doradzić w sprawie tego paska do Orienta

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18487 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 07:55

Nie wiem, czy Ci to w jakiś sposób pomoże, ale kiedyś popełniłem recenzję SNZG. Co prawda inny kolor, ale linia ta sama  :)

http://zegarkiclub.p...-w-tle/?hl=snzg

• 0

#3 ntcm

ntcm
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:08

Moim skromnym zdaniem, pasek nato do tego Orienta średnio się nadaje. Ale co kto lubi - to Tobie ma się podobać.

Z tych dwóch wolałbym Seiko. Wydaje się mniej "formalny", WR100, bardziej uniwersalny w kwestii doboru paska, luma (nędzna jak to w "piątkach", ale jest). Na plus jeszcze 1mm mniej w szerokości, za to na minus - 1mm grubszy.

Skoro DH1970, to może Seiko SRPB27 albo SRPB31?

Użytkownik ntcm edytował ten post 20 czerwiec 2018 - 08:14

• 0

#4 Piterland

Piterland
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 08:26

fidelio- Dziękuję za link. Zapoznam się z treścią recenzji  :)

ntcm- Seiko SRPB31 nawet mi się podoba... No właśnie. To "moje" Seiko jest bardziej uniwersalne. A Orientowi już niewiele brakuje do tego automatu, który już mam. Poczytam jeszcze w/w recenzję.

Dziękuję Wam za szybką reakcję  :) 

• 0

#5 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13659 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 18:59

Ehhh... A może Dan Henry 1970 (?) Ale gdyby się żona dowiedziała, że to 950pln...  :rolleyes: 

Jak się podoba to kupuj , żonie powiesz że 500 pln :)

Wygląda dużo lepiej niż Seiko i Orient .

• 0

#6 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18487 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 19:02

Jak się podoba to kupuj , żonie powiesz że 500 pln :)

Oj nieładnie  ;)

• 0

#7 Piterland

Piterland
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 12:13

Tak informacyjnie- klamka zapadła, pieniądze "poszły". Wybrałem Orienta FET0P003W0

Myślę, że do niego bardziej będzie pasował jakiś pasek materiałowy, czy nylonowy.

Tym samym będzie już w kolekcji zegarek klasyczny/garniturowy, do użytku codziennego ten w/w i kwarcowy sportowy, którego może za jakiś czas zamienię na tego DH

• 0

#8 radekzaj

radekzaj
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 13:48

Też mi się podoba ten Orient, ale na filmach/zdjęciach drażnią mnie trochę te śrubki przy komplikacji "sun&moon" - co spojrzę na tarczę to od razu wzrok skupia się na nich i właśnie to skutecznie odciąga mnie od zakupu tego zegarka. Ciekawy jestem czy na żywo też bym tak miał. Ogólnie gratuluję udanego zakupu, najważniejsze, że Tobie się podoba ;)

Użytkownik radekzaj edytował ten post 22 czerwiec 2018 - 13:52

• 0

#9 Piterland

Piterland
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 23 czerwiec 2018 - 11:10

Zastanawiam się jeszcze nad wyborem paska do tego orienta. Może ktoś z Was mi pomoże? Jako że w pobliżu nie mam praktycznie żadnego wyboru pasków (po za skórzanymi), znalazłem w sklepie internetowym coś takiego 

http://www.paskidoze...CR22-22-mm.html

Sądzicie, że będzie pasował wizualnie?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dan Henry, Seiko, Orient

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych