Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość The Lord

Patek Club czy Horologium

Patek Club vs Horologium  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The Lord

Muszę przyznać, że działalność Hodinkee zainspirowała mnie do stworzenia ogólnego bloga o tematyce zegarkowej. Różne myśli kołaczą się w głowie i stanowią mieszankę dobrych chęci pomieszanych z wątpliwościami. W przypadku Patek Club sprawa jest jasna, to dedykowana strona poświęcona Patek Philippe. Horologium to pomysł na stronę która miałaby być miksem Vacheron Clubu, AP Clubu i Patek Clubu czyli stron które w przeszłości stworzyłem lub prowadzę obecnie jak Patek Club. Napisałem trochę opracowań dotyczących Audemars Piguet, Vacheron Constantin, Patek Philippe, a ponadto poczyniłem artykuły odnoszące się do zegarków Mosera, Breguet, F.P. Journe. Jakaś baza na start już jest. Mam jednak wątpliwości czy porywanie się na bardziej ogólny projekt ma sens choć to oczywiście zależy też od Waszego zainteresowania tematem. Dlatego chciałbym zapytać czy z Waszego punktu widzenia bardziej atrakcyjny byłby rozwój dedykowanej strony poświęconej Patek Philippe czy też raczej zainteresowałby Was ogólny projekt (portali u nas dostatek). Oczywiście w każdej z wymienionych opcji zadbam o wysoki poziom merytoryczny opracowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wybrać z tych dwóch inicjatyw, bo obie zapowiadają się bardzo interesująco.

Jak dla mnie lepszym wyborem byłoby stworzenie szerszej platformy o tematyce zegarkowej, ale z przewodnim tematem PP, coś na kształt fratello i omegi.

 

O poziom merytoryczny się nie martwię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tworzyć nowe byty bez potrzeby ?

Jesteś Klubowiczem i masz do dyspozycji: forum - rzeczywiście może to nie najlepsze miejsce dla Twoich opracowań, stronę Klubu - tu możesz publikować pod swoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem i nikt Ci twojej pracy nie przywłaszczy, a ostatnio magazyn "Zegarki Club" - tu również możesz publikować pod swoim imieniem i nazwiskiem. Wszystkie opracowania będą przecież Twoje. 

Tworząc nowy portal, stronę czy cokolwiek innego,  wszystko to co zrobisz po chwili utonie w przepastnej otchłani internetu. Klub istnieje już wiele lat i myślę że właśnie tu możesz bez przeszkód publikować swoje opracowania. Do Klubu łatwiej się trafia niż gdziekolwiek indziej.

Rozważ taką możliwość. Klub jest dla Klubowiczów  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to lepszym pomysłem jest prowadzić stronę poświęconą większej ilości marek zegarkowych. Masz szansę na szersze grono czytelników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteśmy zgodni;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek Club zacna inicjatywa , ale osobiście w wolnym czasie poczytałbym chętnie również artykuły Mariusza na temat innych manufaktur.Dlatego mój głos oddałem na Horologium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Kolego,

gdybyś mógł złożyć swe opracowania, opinie, wrażenia w jednym miejscu to byłoby sensownie.

Masz fachową wiedzę, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do prezentowania sztuki zegarmistrzowskiej

I robisz to bardzo dobrze; jest w tym i precyzja myśli i czystość polskiego  słowa.

Choć raczej nie używaj sformułowań typu: rzeczony zegarek.

AP, VC, PP , LS itd. ich w jednym miejscu zamieszczona ocena, rzeczowo pod względem technicznym i praktycznym, byłaby dużo więcej warta niżeli opinie na pewnym forum, gdzie po kilku miesiącach niebotycznego wręcz zachwytu nad odcieniem bezela, szczęśliwy posiadacz sprzedaje przedmiot zachwytu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie opinie. Dotychczasowy wynik ankiety nie pozostawia wątpliwości co do kierunku działań. Jeszcze słowo do Eugeniusza...
 

Po co tworzyć nowe byty bez potrzeby ?
[...]
Tworząc nowy portal, stronę czy cokolwiek innego,  wszystko to co zrobisz po chwili utonie w przepastnej otchłani internetu. Klub istnieje już wiele lat i myślę że właśnie tu możesz bez przeszkód publikować swoje opracowania. Do Klubu łatwiej się trafia niż gdziekolwiek indziej.
Rozważ taką możliwość. Klub jest dla Klubowiczów  :)


Klub Miłośników Zegarów i Zegarków to bardzo cenna i ważna inicjatywa. Zapewne opracowania o dobrej jakości merytorycznej dobrze przysłużyłyby się Klubowi jednak publikacje powinny być opakowane w spójne ramy o jasno sprecyzowanych kierunkach rozwoju portalu. Pod tym względem właściwie nie wiadomo jaki KMZiZ jest, jaki chce być, brakuje spójnej wizji. Ponadto aktualny CMS stwarza ograniczenia uniemożliwiające opakowanie opracowania w atrakcyjną graficzną postać. Co do współpracy - próbowałem takowej dwukrotnie i trochę się zniechęciłem. Polski rynek portali o tematyce zegarkowej ma swoje animozje, którą są skrywane i tylko czasem jakieś drobne uszczypliwości wychodzą na światło dzienne. Dobrze mi jest więc poza tzw. głównym nurtem, ale dziękuję za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tworzyć nowe byty bez potrzeby ?

Jesteś Klubowiczem i masz do dyspozycji: forum - rzeczywiście może to nie najlepsze miejsce dla Twoich opracowań, stronę Klubu - tu możesz publikować pod swoim imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem i nikt Ci twojej pracy nie przywłaszczy, a ostatnio magazyn "Zegarki Club" - tu również możesz publikować pod swoim imieniem i nazwiskiem. Wszystkie opracowania będą przecież Twoje. 

...

 

W pełni zgadzam się z Eugeniuszem.

 

...

Co do współpracy - próbowałem takowej dwukrotnie i trochę się zniechęciłem. Polski rynek portali o tematyce zegarkowej ma swoje animozje, którą są skrywane i tylko czasem jakieś drobne uszczypliwości wychodzą na światło dzienne. Dobrze mi jest więc poza tzw. głównym nurtem, ale dziękuję za opinię.

 

Mariusz wszystko się zmienia, zmienił się Zarząd i Rada - może warto spróbować jeszcze raz? Wydaje mi się, że fajną opcją byłoby publikowanie w ramach Klubu na stronie i w Magazynie (z ewentualnymi odniesieniami do Twojej strony, na której znajdzie się materiał, którego nie jesteś w stanie zamieścić na stronie Klubu).

Jest jeszcze jedna korzyść z publikacji na stronach Klubu (korzyść dla czytelników). Otóż, patrząc historycznie, to strona Horologium utrzyma się około pół roku, może rok i znikną wszystkie opracowania, podobnie jak to było w przypadku VC Club i AP Club (i będzie z Patek Club). Było tam kilka Twoich opracowań, które chciałbym przeczytać, ale nie zdążyłem...Ze strony Klubu te opracowania nie znikną...

Oczywiście to Twój osobisty wybór, ja przedstawiłem punkt widzenia zwykłego szarego użytkownika/czytelnika :rolleyes:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum mogę wrzucić aplikację blogów - pisałbyś pod swoim blogiem, a wszystko byłoby na forum. :)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Otóż, patrząc historycznie, to strona Horologium utrzyma się około pół roku, może rok i znikną wszystkie opracowania, podobnie jak to było w przypadku VC Club i AP Club (i będzie z Patek Club). Było tam kilka Twoich opracowań, które chciałbym przeczytać, ale nie zdążyłem...Ze strony Klubu te opracowania nie znikną...

Oczywiście to Twój osobisty wybór, ja przedstawiłem punkt widzenia zwykłego szarego użytkownika/czytelnika :rolleyes:

 

Aż tak źle to nie wyglądało. :) Vacheron Club istniał 3 lata, Haute Horlogerie 3 lata natomiast AP Club 5 lat. Horologium pomieści wszystkie opracowania więc ostatecznie nic nie zginie. Co do współpracy z KMZiZ - oczywiście zauważyłem, że nastąpiły zmiany w Zarządzie Klubu jednak niewiele zmienia to w mojej sytuacji. Moja rola ograniczyłaby się faktycznie do pisania opracowań i raczej nie miałbym żadnego wpływu na wizerunek portalu, kierunki rozwoju itd. Wyłączna rola dawcy opracowań raczej nie spełni moich ambicji. Poza tym, uważam, że jakiekolwiek propozycje współpracy raczej nie powinny być omawiane publicznie. No i takie uzewnętrznianie się nie jest dla mnie komfortową sytuacją, ale dziękuję za opinię.

 

Na forum mogę wrzucić aplikację blogów - pisałbyś pod swoim blogiem, a wszystko byłoby na forum. :)

 

Dzięki serdeczne Dawid, ale słowo "blog" miało charakter umowny. Nie pisałem o portalu, bo trudno sobie wyobrazić jednoosobowe prowadzenie portalu. Raczej będę chciał stworzyć coś na fundamentach Patek Clubu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym zapytać czy z Waszego punktu widzenia bardziej atrakcyjny byłby rozwój dedykowanej strony poświęconej Patek Philippe czy też raczej zainteresowałby Was ogólny projekt (portali u nas dostatek). Oczywiście w każdej z wymienionych opcji zadbam o wysoki poziom merytoryczny opracowań.

 

Nie martw się o nasze zainteresowanie, ono będzie. Przeczytałem wszystko co napisałeś na tym forum i to co udało mi się wyszukać z Twoich stron typu Club. Twoja wiedza, pasja i zaangażowanie w projekt np. PatekClub dają gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego, więc do dzieła. Mój wybór to Horologium. Portal, blog, jakkolwiek to nazwiesz, o kilku topowych markach w świecie zegarmistrzostwa to dobry kierunek dla Ciebie i dla nas czytelników.

Tematyka PatekClub szybko sie Tobie wyczerpie. :D

 

Horologium utrzyma się około pół roku, może rok i znikną wszystkie opracowania, podobnie jak to było w przypadku VC Club i AP Club (i będzie z Patek Club). Było tam kilka Twoich opracowań, które chciałbym przeczytać, ale nie zdążyłem...Ze strony Klubu te opracowania nie znikną...

Oczywiście to Twój osobisty wybór, ja przedstawiłem punkt widzenia zwykłego szarego użytkownika/czytelnika :rolleyes:

 

Zbyt pesymistyczna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, znając nieco Twój  "charakterek" najlepiej będzie jak będziesz sam statkiem, sterem, kapitanem etc. I to piszę bez złośliwości. A jeśli będziesz sam pod swoją wodzą, to liczę na jeszcze sporo ciekawych artykułów i opracowań. Oczywiście jestem za wersją "multi". Na forum skończy się "jak zwykle" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dzięki Edorio.  :) 
 

Mariusz, znając nieco Twój  "charakterek" najlepiej będzie jak będziesz sam statkiem, sterem, kapitanem etc. I to piszę bez złośliwości. A jeśli będziesz sam pod swoją wodzą, to liczę na jeszcze sporo ciekawych artykułów i opracowań. Oczywiście jestem za wersją "multi". Na forum skończy się "jak zwykle"


Charakterek to tylko jedna strona medalu. Druga strona to spojrzenie na świat, po części bliska jest mi filozofia Jiddu Krishnamurti. Nie podzielam poglądów Jiddu w sensie religijności zwłaszcza, że jestem osobą wierzącą. Natomiast w kontekście samodzielności, celów, inspiracji, to już co innego. W trzech stwierdzeniach Jiddu można by zawrzeć wszystko - Musisz być światłem dla siebie. Nie szukaj profesora, analityka, psychologa czy dobrego serca. Bądź promieniem światła w świecie spowitym przez ciemność. Pisząc po ludzku - prawdy szukaj w sobie, a w życiu licz na siebie. Tak właśnie staram się postępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to... - dokładnie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edorio.  :) 

 

Charakterek to tylko jedna strona medalu. Druga strona to spojrzenie na świat, po części bliska jest mi filozofia Jiddu Krishnamurti. Nie podzielam poglądów Jiddu w sensie religijności zwłaszcza, że jestem osobą wierzącą. Natomiast w kontekście samodzielności, celów, inspiracji, to już co innego. W trzech stwierdzeniach Jiddu można by zawrzeć wszystko - Musisz być światłem dla siebie. Nie szukaj profesora, analityka, psychologa czy dobrego serca. Bądź promieniem światła w świecie spowitym przez ciemność. Pisząc po ludzku - prawdy szukaj w sobie, a w życiu licz na siebie. Tak właśnie staram się postępować.

..........tak mi się skojarzyło: Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą- Budda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

..........tak mi się skojarzyło: Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą - Budda.

Nic dodać, nic ująć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach ( co sam podkreślasz ) prowadzenia różnych stron, pewnie dobrze wiesz o czym chcesz pisać , w czym jesteś niezły , na ile jesteś oryginalny , jak "wydajny",  jakie masz możliwości przyciągania uwagi , więc ta ankieta to takie tam tylko .

Przecież ludziska by chcieli dobrze i "o wszystkim" . Normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Po wielu latach ( co sam podkreślasz ) prowadzenia różnych stron, pewnie dobrze wiesz o czym chcesz pisać , w czym jesteś niezły , na ile jesteś oryginalny , jak "wydajny",  jakie masz możliwości przyciągania uwagi , więc ta ankieta to takie tam tylko .

Przecież ludziska by chcieli dobrze i "o wszystkim" . Normalne.

 

Zawsze warto zapytać zwłaszcza, gdy nie brakuje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Zbyt pesymistyczna wersja.

Wersja pesymistyczna ponad miarę. Rzeczy lub też zjawiska są nietrwałe ponieważ są złożone. Muszę do tematu podejść mądrze, żeby nie zabić idei nadmierną obszernością. Będzie dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Vox populi, vox Dei. Co prawda dwóch kolegów w dyskusji podrzuciło wątpliwość czy tworzenie kolejnego bytu ma sens. Ocenę pozostawiam Wam, serwis Horologium właśnie wystartował.  :)

 

http://www.horologium.pl

 

Zapraszam do odwiedzania strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, juz dodalem do ulubionych!


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Super, juz dodalem do ulubionych!

 

Dzięki.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Trzymam kciuki :)

 

Dzięki serdeczne. Dopracowałem jeszcze artykuły pod kątem znaków interpunkcyjnych, a konkretnie przecinków, bo miewam z tym problemy. Teraz czas pomyśleć o nowych opracowaniach.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.