Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Triptical

Obris Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie taki microbrand i jeszcze nie ma tutaj swojego tematu.

Na początek moja Pradata.

 

a702a745e90defc91c89b7d71b135108.jpg


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo dobrze, że to faux pas, polegające na braku odnośnego tematu, naprawiłeś  :) Co jakiś czas na naszym bazarku widać te zegarki, np. Explorer II, ale z mojej perspektywy ta ich wielkość jest problemem  :(

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że to faux pas, polegające na braku odnośnego tematu, naprawiłeś  :) Co jakiś czas na naszym bazarku widać te zegarki, np. Explorer II, ale z mojej perspektywy ta ich wielkość jest problemem  :(

Firma Obris Morgan pewnie niknie w ogromie wszystkich innych microbrandów, ale nie ukrywam że mimo wszystko myślałem że tutaj bedzie temat jej poświęcony, chociażby na obecność rzeczonego Explorera ma bazarku (kusił mnie, jednak minimalizm Pradat'y od jakiegoś czasu  kusił mnie bardziej).

Ogólnie rzecz ujmując to myślę że zarówno moje podejście (niechęć do wszystkiego poniżej 40mm) jak i Twoje (niechęć do wszystkiego dużego) jest jedynie psychologiczna. Poza tym OM robi chyba w większości divery, a takowe zegarki z reguły chyba są duże.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wpadłem na tego producenta i zastanawiam się nad jakością ich produktów. Mają model nautilus wykonany z brązu i bardzo mnie kusi ;) Ktoś może szerzej się wypowiedzieć na temat marki ?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wpadłem na tego producenta i zastanawiam się nad jakością ich produktów. Mają model nautilus wykonany z brązu i bardzo mnie kusi ;) Ktoś może szerzej się wypowiedzieć na temat marki ?

 

Używam mojego OM od niespełna 2 miesięcy (od kiedy założyłem ten wątek) zatem moje opinia na pewno nie będzie pełna, mogę jednak powiedzieć na podstawie swojego że jest dobrze.

O Nautilusie czytałem i gdybym miał luźnych kilkanaście stówek to pierwszy zegar z brązu zagościłby na moim nadgarstku.

Bazując na tym co jest napisane w internetach, jak i na swoich własnych doświadczeniach, to jakość wykonania/cena stanowi iż OM jest bardzo konkurencyjnym graczem na rynku mikrobrandów.

Osobiście polecam

P.S.

Jestem subiektywny, bo aktualnie nie interesują mnie inne zegarki jak microbrandy.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam takiego OM:

45842872461_fb148b726c_b.jpg

 

Wcześniej byłem posuadaczem kilku innych modeli, w tym przywołanego Explorera II w wersji Blast.

Bardzo fajne zegarki o ciekawej stylistyce. Jakość wykonania adekwatna do cen zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie stare ale jeszcze u mnie jest na stanie  :)

 

 

IMG 2235

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam takiego OM:

Wcześniej byłem posuadaczem kilku innych modeli, w tym przywołanego Explorera II w wersji Blast.

Bardzo fajne zegarki o ciekawej stylistyce. Jakość wykonania adekwatna do cen zegarków.

Widać że kawał zegara.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pisałem do producenta i prawdopodobnie będzie nowa wersja Explorer II 2019:) Trzeba trzymać rękę na pulsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ciekawie wygląda na tym meshu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mhm i jak dla mnie wersja monochromatyczna, żadnych kolorków - ale co kto lubi ;-) I do 10 cena "jak dla brata".

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobał model Branco. Niestety, było zbyt wiele opcji koloru wskazówek/lumy na tarczy do wyboru. Nim się zdecydowałem, przestali go produkować :(


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i właśnie dotarł kompan na wakacje:
 

Seastar-1.jpg
 
Seastar-2.jpg
 
Seastar-3.jpg
 
Seastar-4.jpg
Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... i właśnie dotarł kompan na wakacje:

 

I jak go ocenisz po tygodniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jak go ocenisz po tygodniu?

Genialny;-)

 

Rozmiar i cały design wraz z bransoleta w stylistyce lat 60tych (nawet z imitacja dokrecanego szkła!).

Szafirowy bezel, kolorystyka wskazowek i akcenty indeksow oraz kolory tarczy (szczegolnie niebiesko-szafirowy okrąg), nadaja nowoczesnego efektu zegarka z wyższej półki cenowej. Bardzo dobry AR. Niestety łatwo łapie odciski placów (i szkło i bezel).

Czarny ring daty urzeka mnie ciągle.

 

Slabosci...

Na pewno praca bezela i dodatkowo jego tzw. grip. Słabe wykończenie dekla - czuć ostre krawędzie "gwiazdki" go zdobiącej.

 

Pasek gumowy imitujący wygladem "starą gume, ale w nowoczesnym wydaniu i wykonczeniu - genialny, choc troche przykrotki na 19mm nadgarstek.

 

Mesh, pomimo świetnego wygladu i patentu przedłużania w postaci dołączonych elementów na teleskopy (!) w jakości "z epoki". Tzn. zbyt lekki, wykonany w słabszego materiału. Mógłby byc lepszy.

 

Ogólnie zegarek bardzo mi sie podoba, gdyż nie udaje wprost zegarka z epoki (użyty szafir, tarcza), ale świetnie kilkoma elementami gra na nucie vintage. Polecam.

 

Tu na pasku z CheapestNatoStraps:

20190628-100026.jpg

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem- on ma również zewnętrzny AR? Nigdy nie miałem zegarka z obustronną powłoką na szkle ;) W porównaniu z niedużą w sumie średnicą ma spory L2L bo 50 mm. Jak odczucie wielkości w realu? Mam 16-16,5 cm w nadgarstku i się zastanawiam. Co z tym bezelem nie tak poza słabym "gripem"? ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AR tylko wewnętrzny. Na szczęście :-)

 

U mnie i tak maluszek z tym L2L ;-)

Ale jest płaski i ma dobrze profilowane uszy. Raczej powiniem byc OK. Wyglada na projektowany na mniejsze nadgarstki.

 

Praca bezela jest ciezka i nieprecyzyjna.

 

Koncentrujac sie tylko na jakości w tym vintage klimacie i rozmiarze 40mm to NTH NACKEN zrobil to troche lepiej (ale duzo drozej), a NETHUNS SCUBA 500 zrobił to i lepiej i taniej. To oczywiscie tylko moje subiektywne odczucia po noszeniu ww. modeli.

 

Zapomniałem o ochronie antymagnetycznej!

 

Widziałem, że jeden, w innej kolorystyce, juz na naszym bazarku ;-)

 

20190630-144123.jpg

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

... i właśnie dotarł kompan na wakacje:

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Jeśli to nie tajemnica ile wyszło łącznie z opłatami? Widzę na stronie 349 USD. Jak długo szła przesyłka?

Pozdrawiam

 

PS. świetny sikor :-)

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli to nie tajemnica ile wyszło łącznie z opłatami? Widzę na stronie 349 USD. Jak długo szła przesyłka?

 

VAT i cło wyniósło 236 zł + 319 USD w przedsprzedaży.

FedEx 7 dni z HongKongu.

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoric, dziękuję za wyczerpujący opis :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:-)

... wyczerpałem się ;-)

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja już się pisze :)

 

fe5287a858ac424dd61b86ee8f9beabb.jpg

9cde83bc1b3b8c3a1b99b3da72abedbf.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością :-)

Świetne zdjecia pieknego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.