Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szpila9

Tudor Blue vs Semaster 300m - dylematy po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest taki wątek, a może nie, ale ja mam zawsze dylematy po zakupie :) 

 

Że można było wybrać inaczej, że teraz to bym jeszcze rozważył ten zegarek...

 

Oczywiście można kupić kolejny i w tym cała zabawa, ale! 

 

Mam OMEGĘ Seamaster 300m w kolorze czarnym. 

 

Ostatnio przymierzyłem nowego (kolor) TUDOR`a Heritage Black Bay 41mm z niebieskim cyferblatem. 

Wydaje się mega uniwersalny - i sportowy i elegancki.

 

Czy dokonalibyście zamiany? Czy lepiej odkładać, odkładać, odkładać i kupić drugi? 

 

Dzięki za uwagi, sugestie, przewagi jednego nad drugim.

post-28616-0-03090200-1530869638_thumb.jpg

post-28616-0-38819400-1530869644_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem ci tak: odłóż i kup jako kolejny ;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyżej dwóch zaprezentowanych zostawiłbym jednak Omegę... ewentualnie zamieniłbym ją na Tudora ale tego:

 

 

post-31357-0-74794800-1530872326_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla Omegi. Wg mnie bije tego Tudora na głowę i też jest uniwersalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Tudora, ale ja nie lubię tego modelu Omegi akurat. 

 

Z drugiej strony jak masz Omegę, dozbieraj do Tudora, w okolicy grudnia może Kruk znowu da grube rabaty. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym niczego nie ruszał, Omega jest spoko :) Ewentualnie, jeśli ciągnie Cię Tudor, to zbieraj na niego - fajnie stawiać sobie takie cele i później je realizować - najprzyjemniejsza część zegarkowego uzależnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się w kwestii gustu, bo to indywidualna sprawa i twierdzenie ten ładny ten nieładny, a ten zostaw ten sprzedaj, nie ma sensu, bo każdemu podoba się co innego. Moim zdaniem, Tudor ma bardziej uniwersalny charakter i pasuje lepiej do stroju formalnego, niż diver omegi. Dlatego zostawiłbym Omegę jako zegarek sportowy i zaczaił się na Tudora, który uzupełni lukę w sytuacjach bardziej oficjalnych. Taki bym zastosował klucz. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale zakładam, że koledze Omega też się podoba, skoro kupił przy czym, o ile pewnie Tudor bardziej od Omegi pasuje do stroju formalnego, to zasadniczo oba zegarki mają jednak charakter sportowy i do stroju bardzo formalnego w zasadzie nie pasuje żaden...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśląc jak miłośnik powiedziałbym - zbieraj na drugi , myśląc pragmatycznie - zdefiniuj sytuacje i powody dla których musisz mieć dwa zegarki i wyjdzie Ci mniej więcej jakie powinny być te zegarki . Kompromisem jest pokazany tu Tudor Black Bay Blue . Zmieniając go z bransolety na skórzany pasek lub NATO które jest w zestawie masz 3 różne zegarki w cenie jednego. Masz też i czarny i niebieski akcent ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest to ile czasu będziesz odkładał na kolejny  zegarek. Jeśli przykładowo w rok zgromadzisz budzet na nowy zakup,  to zostaw Omege . Jeśli zajmie to dużo więcej czasu, sprzedaj  obecny zegarek i  kup Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest to ile czasu będziesz odkładał na kolejny  zegarek. Jeśli przykładowo w rok zgromadzisz budzet na nowy zakup,  to zostaw Omege . Jeśli zajmie to dużo więcej czasu, sprzedaj  obecny zegarek i  kup Tudora.

A czy ktoś go popędza? Mieć cel w życiu to również cos fajnego. Choćby i 10 lat na niego odkładał. No mnie by pewnie tyle to zajęło.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 300 dwa razy i wolałbym Tudora i wygodniejszy i praktyczniejszy choć miałem BBR już raz wracam do niego znowu.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 300 dwa razy i wolałbym Tudora i wygodniejszy i praktyczniejszy choć miałem BBR już raz wracam do niego znowu.

Wygodniejszy? W życiu. Koperta wysoka, przy omedze to klocek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie zakładania tak. Zapięcie 300 jest do bani chyba że z mikro. Ja nie mogłem dopasować do swojej pęciny. Niestety lubię większe zegarki choć nie powiem czy nie wrócę.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cienia wątpliwości wybrałbym omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszy? W życiu. Koperta wysoka, przy omedze to klocek.

 

pamiętaj że mowa o zwyklym bb a nie nurasie


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Lato coraz bliżej więc warto mieć w kolekcji jakiegoś fajnego brąziaka.
      Nowego właściciela szuka świetny zegarek, Glycine Combat Sub gl0389, z kopertą wykonaną z brązu. Świetny rozmiar - 42 średnicy, 22 w uszach i kapitalne 10mm grubości, bardzo fajnie klei się do ręki i nie przeszkadza ( na zdj na moim nadgarstku - 17.5cm). Tarcza koloru zielonego, wkładka lekko bordowa.
       Reszta standard, szkło szafir z niezłym antyrefleksem wewnętrznym, ładne nakładane indeksy, w środku cyka niezawodna i tania w serwisie sw200.
      Zegar w stanie 9/10, oprócz lekkiej patyny ( którą można w łatwy sposób usunąć), raczej niezauwazalne ślady użytkowania.
      Szkło i bezel czyste.
      W komplecie pudła, karta gwarancyjna (zegarek kupiony na początku stycznia tego roku), instrukcja, nie używany skórzany pasek glycine.
      W gratisie dodaje bardzo fajną, miękka gumę FKM, idealnie pasuje do zegarka.
      Poproszę 2299zl było a jest --> 2199zl,  odbiór w Bydgoszczy.




















    • Przez tofiks_th
      Cześć,
      Sprzedam zegarek firmy Addiesdive DeepSea Hunter, wzorowany na modelu Tudor Ranger. Koperta stalowa o średnicy 42mm (mierzone bez koronki), zakręcana koronka i dekiel, wodoszczelny 200m (ponoć), szafirowe szkiełko, nakładane indeksy, fajna błękitną luma. Zegarek napędzany dokładnym mechanizmem kwarcowym Seiko vh31 imitującym napęd automatyczny. Zegarek bardzo uszanowany, bez zauważalnych śladów użytkownika, subiektywnie 9/10. Zdjęte ogniwa bransoletki dodaje. W zestawie oryginalne pudełko. Bez negocjacji, zamian i zwrotów. Cena ostateczna 300 zł z wysyłką do paczkomatu Inpostu.
      w razie pytań zapraszam
      Tomek








    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.