Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KazikRutkowski

Czyszczarka jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Może myjki ultradźwiękowe używają czyściciele zegarów... Do mechanizmów zegarków średnio się nadają. Zegarmistrzowie używają do mycia mechanizmów  czyszczarek wirowych. Ultradźwieków raczej się nie stosuje.

Do naręcznych jak najbardziej używa się czyszczarek ultradźwiękowych, ale co nie zmienia faktu, że zegarek się rozbiera. Należy sobie najpierw zadać pytanie - co powodują ultradźwięki w kąpieli. To wiele wyjaśni.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 

Ps. Czyszczonych elementów precyzyjnych nie powinno się kłaść bezpośrednio na dnie wanny, gdzie znajduje się przetwornik. Dlaczego? Proponuję eksperyment: wypolerowany "na lustro" detal srebrny/miedziany pozostawić w wannie na 2h. Obserwacja będzie pouczająca. 


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego  u mnie jest koszyk plastikowy. Elementy nie leżą na dnie myjki.

 

Jeśli one szkodzą elementom zegarków to dlaczego hurtownie zegarmistrzowskie posiadają je w swojej ofercie.  Moje własne testy dowiodły, że mechanizmy ładnie się umyły i mają się dobrze.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do naręcznych jak najbardziej używa się czyszczarek ultradźwiękowych, ale co nie zmienia faktu, że zegarek się rozbiera. Należy sobie najpierw zadać pytanie - co powodują ultradźwięki w kąpieli. To wiele wyjaśni.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 

Ps. Czyszczonych elementów precyzyjnych nie powinno się kłaść bezpośrednio na dnie wanny, gdzie znajduje się przetwornik. Dlaczego? Proponuję eksperyment: wypolerowany "na lustro" detal srebrny/miedziany pozostawić w wannie na 2h. Obserwacja będzie pouczająca. 

Odpowiedziałem co powodują, wystarczy poczytać... Z pozdrowieniami


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W czyszczarce ultradźwiękowej wyczyściłem kilkadziesiąt zegarków i nigdy palec przerzutowy mi nie odpadł. W wirówkowej maszynie także może to się zdarzyć, gdy szelak jest wykruszony. Przy czyszczarce ultradźwiękowej należy pamiętać o wysokości słupa cieczy, mocy i zastosowanym rozpuszczalniku.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam z ciekawoscia, ale bardzo zainteresowala mnie "podstawka, plywajaca takze", no wlasnie co to jest, z jakiego materialu to jest?

chodzi mi o to cos co zostalo pokazane w filmie YT w poscie #19 kolegi @RAF7. Moze ktorys z kolegow wie co to za material?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo na Ebay i na Etsy widziałem takie kawałki pisali, że to do czyszczenia narzędzi.  W książkach spotkałem wzmianki i drewnie bzu - czy to ni e o to chodzi?

 

 

 

Andrzejku znalazłem to jest chyba to ::

https://www.etsy.com/pl/listing/272422842/pithwood-log-do-czyszczenia-narzdzi-cz?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=narz%C4%99dzia%20zegarmistrzowskie&ref=sr_gallery-2-5&organic_search_click=1

 

25 zł z przesyłką długość 9 cm nie wiem czy przesyła pocięte czy w całości na fotce jest jeden kawałek a pisze o pocięciu na kilka plastrów.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzmieliny do czyszczenia się używa...


Witam

 

W czyszczarce ultradźwiękowej wyczyściłem kilkadziesiąt zegarków i nigdy palec przerzutowy mi nie odpadł. W wirówkowej maszynie także może to się zdarzyć, gdy szelak jest wykruszony. Przy czyszczarce ultradźwiękowej należy pamiętać o wysokości słupa cieczy, mocy i zastosowanym rozpuszczalniku.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

A w wirowej nie ma tego problemu i świństwo nie piszczy... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzmielina (Euonymus L.) – rodzaj krzewów z rodziny dławiszowatych. Czasem występują w formach drzewiastych. Znanych jest około 120 gatunków, z czego w Polsce dziko wstępują 2 gatunki. Gatunkiem typowym jest Euonymus europaeus L.[2].

 

Gatunki flory Polski[4]

Inne gatunki (wybór)  

Hmm, powiedz mój drogi jak to znaleźć jak tego tyle .

 

 

@RAF7    Pith Wood


Rdzeń ma bardzo dobre właściwości chłonne. Do czyszczenia końcówek narzędzi (olejarka, pinceta itp.) Przed ich użyciem, aby zapobiec zanieczyszczeniu smarem i olejem oraz części do zegarków, kół, wałeczków i czopów itp.

     Kije, dyski lub bloki
     Różne kształty i rozmiary

   -  Bergeon  indyjski -  u nas to raczej nie rośnie?


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzmielina (Euonymus L.) – rodzaj krzewów z rodziny dławiszowatych. Czasem występują w formach drzewiastych. Znanych jest około 120 gatunków, z czego w Polsce dziko wstępują 2 gatunki. Gatunkiem typowym jest Euonymus europaeus L.[2].

 

Gatunki flory Polski[4]

Inne gatunki (wybór)  

Hmm, powiedz mój drogi jak to znaleźć jak tego tyle .

 

 

@RAF7    Pith Wood

 

 

Rdzeń ma bardzo dobre właściwości chłonne. Do czyszczenia końcówek narzędzi (olejarka, pinceta itp.) Przed ich użyciem, aby zapobiec zanieczyszczeniu smarem i olejem oraz części do zegarków, kół, wałeczków i czopów itp.

 

     Kije, dyski lub bloki

     Różne kształty i rozmiary

   -  Bergeon  indyjski -  u nas to raczej nie rośnie?

To taka znad Wisły, zbierana o jesiennym, mglistym poranku...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzmieliny do czyszczenia się używa...

A w wirowej nie ma tego problemu i świństwo nie piszczy... :P

W ultradźwiękach włos się nie zaplącze :)


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ultradźwiękach włos się nie zaplącze :)

W wirowej też...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez babykiler1
      Witam,
       
      Potrzebna pomoc w naprawie
       
      Niestety moja czyszczarka Elma się uszkodziła, a mianowicie przestała grzać ale zanim tak się stało to kilkukrotnie musiałem przełączyć włącznik on-off on-off, po czym przestała grzać już w ogóle. postanowiłem sprawdzić co tam się stało po rozkręceniu okazało się ze jeden z przewodów od włącznika odpadł tylko niestety nie od strony włącznika tylko innych złączy i nie wiem gdzie go podłączyć.
       
      czy ktoś może posiada schemat elektryczny tych urządzeń? albo choć zdjęcie kabelkologi w głowicy
       
       
      BARDZO PROSZĘ O POMOC
       
      Dawid
       
       
    • Przez Karol_2345
      Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję jakiejś w miarę kompletnej czyszczarki zegarmistrzowskiej typu Elma, Urema itp. Gdyby ktoś miał coś takiego to proszę o kontakt.
    • Przez Red Baron
      Witam serdecznie jestem nowym uzytkownikiem.
      Zwracam sie zapytaniem czy ktorys z uzytkownikow, wie lub robil grzalke do czyszczarki.
      Precyzyjniej mowiac chodzi o element grzejny w dziurkowanej tuleji w czyszczarce.
      Prosze o jakies sugestie, czy wskazowki jak ,,zpatencic,, aby bylo suszenie, zachowujac w miare orginalnosc,
      aby nie rezygnowac z tuleji.
       
      Posiadam czyszczarke nieznanej firmy, ale jesli potrzeba zamieszcze zdjecia.
      Pozdrawiam i czekam az jakis gentleman pomoze rozwiazac ten brak.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.