Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin_cobra

Chodzik identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Bloczka szukam, nie mam nic odpowiedniego żeby zamienić bo w domu prawie same Beckery. Ale trafiłem tylko na korbkę. Chyba byłaby ok? Zdjęcie zapożyczone z aukcji.

Wszystkie serpentyny, które oglądam maja duże brody tj. na całą szerokość skrzyni a w mojej broda jest delikatniejsza i są ślady po dolnych sterczynach ...

post-59730-0-08428100-1532413613_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż jest delikatny luz pomiędzy elementem kotwicy który wchodzi w wahadło a blaszką wahadła co z tym można zrobić? Jak zmniejszyć szerokość blaszki w wahadle ? Czy zostawić jak jest? Denerwuje mnie ten podwójny dźwięk.

post-59730-0-65050600-1532513965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż możesz: Zmienić palec regulatora wychwytu albo okucie wahadła. Ewentualnie pod okucie podłożyć nieco węższa blaszkę, by zachować oryginalną. Palec musi wchodzić prostopadle do płaszczyzny drążka/soczewki wahadła, te zaś nie może zataczać ósemek, co jest częste przy luźno osadzonej lub wiotkiej sprężynce. Czasem pomaga delikatne naoliwienie rzeczonego palca (a właściwie widełek ;) ).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby obrócić ten bolec wahadła o 90 stopni? Może w plaszczyźnie odwróconej będzie ciut mniejszy luz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta szersza część opiera się o stopkę, przechodzi przez nią gwint regulatora i jeszcze jest przykręcona śrubka mocująca. Musiałabyś zniszczyć oryginalny regulator żeby coś takiego zrobić :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie miałam na myśli odwracania bolca tyłem do przodu - raczej tak jak jest tylko wokół własnej osi. Może te dwa boki teraz lekko sie wytarły od blaszki wahadła a te dwa boki (obecnie góra - dół) są niewytarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie miałam na myśli odwracania bolca tyłem do przodu - raczej tak jak jest tylko wokół własnej osi. Może te dwa boki teraz lekko sie wytarły od blaszki wahadła a te dwa boki (obecnie góra - dół) są niewytarte?

Raczej , a może prędzej , to okucie wahadła ( czyli ta blaszka )  się wytarło , a nie palec regulatora. Bardziej prawdopodobne jest , że nic nie jest wyrobione , tylko kiedyś doszło do wymiany wahadła bądź mechanizmu i stąd wynika ten duży luz !!!  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie miałam na myśli odwracania bolca tyłem do przodu - raczej tak jak jest tylko wokół własnej osi. Może te dwa boki teraz lekko sie wytarły od blaszki wahadła a te dwa boki (obecnie góra - dół) są niewytarte?

 

Ale on jest w poprzek przewiercony i nagwintowany. Jedyny z możliwych obrót o 180 stopni nic nie zmieni.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odwrócić blaszkę w wahadle . Może na górze nie wyrobiona szczelina ...

Ostatecznością jest wymiana blaszki w wahadle.

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie pomysły. Zacznę od tych najmniej inwazyjnych wiec obrócę blaszkę ewentualnie podłoże coś pod nią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.