Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacekzoo

G shock a może coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post bo mam pytanie. Chciałbym kupić zegarek, koniecznie na bransolecie. Bardzo podoba mi sie ten g shock

https://allegro.pl/zegarek-casio-g-shock-gst-w110d-1a-i6811893473.html

Jednak moja druga połówka uważa że to typowo sportowy zegarek i nie pasuje np do garnituru, w którym jeestem bardzo często, kilka razy w tygodniu. Poza tym cena trochę boli bo wolałbym wydać tak do tysiąca zł. Co do wielkości tego zegarka, uważam że będzie mi pasował, bo mam 190cm wzrostu z łapą jak szufla do węgla :) z mniejszym zegarkiem wyglądałbym raczej śmiesznie. Ostatnio w jakimś aparcie czy innym kruku widziałem zegarki tommy hilfiger, też fajne, tylko wyczytałem tu na forum że są niewarte swojej ceny, że w tej cenie można coś lepszego dostać. Były po ok 900-1000zl. Co polecicie? Są jakieś zegarki dobrej jakości, w tej cenie? Czy ten g shock jest naprawdy taki fajny że warto go wziąć i tyle zapłacić??

 

Dodam że sama idea g shocka nie jest mi potrzebna, nie nurkuję, nie uprawiam jakiś ekstremalnych sportów, nie rzucam zegarkiem. Po prostu podoba mi się z wyglądu. Potrzebuje zegarka typowo na codziń ,, i do jeansów i do gajerka,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

IMO warto, (a już na pewno warto poszukać, może gdzieś jest taniej)

czy będzie pasował do garniaka to już każdy musi sam ocenić najlepiej po przymiarce.

jeśli nie G, to może casio Edifice lub coś jakiś eco drive od Citizena, czyj jakiś kwarc od Seiko.

 

Ale to moje zdanie, zaraz się pojawią inni i napiszą, że powyżej 1000 to już tylko zegarek mechaniczny, cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. IMO kwarc lepszy.

 

Jedno jest pewne, trzeba samemu sprawdzić jak leży na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie laika totalnego :) czym się różni kwarc od mechanicznego? :D

 

Tak na szybko wyczytałem, kwarc jest na baterie a mechaniczny się nakręca? Jak tak to tylko kwarcowy wchodzi w gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Jak kwarc w takiej cenie to tylko japoński.

Casio, Seiko, Citizen.

 

Eco drive, solar, solar tough, to nazwy technologi w których bateryjka jest akumulatorem doładowywanym światłem, IMO warto to mieć, żadsza wymiana bateri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka cena? To jest jakaś podróbka? Generalnie ostrożnie podchodzę do takich super ofert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na eglobal nie maja waveceptora

Ale to są oryginalne casio? Coś mi się nie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie kochany, tu nie daje sie linków do podróbek czy innych takich. To nie ta grupa/forum (takie są). Jeżeli ktoś Ci tutaj już daje stronę to praktycznie zawsze jest sprawdzona, a na pewno sprzedają tam oryginały. Eglobal jest znany i polecany. To taki sam zegarek jak w Polsce tylko bez KOSMICZNYCH przebić bo masz gwarancję. Przykład - Twój zegar kosztuje w PL 1431 zł (zegarek net) za granicą to koszt 868 zł (eglobal, ale bez Radia - co dla wielu nie jest problemem żadnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są oryginalne casio? Coś mi się nie wydaje

Na cenę zegarka składa się wiele czynników - jest VAT i cło, sama cena czasomierza niemniej przeważnie na różnicę w cenie tego samego produktu największy wpływ ,ma narzut sprzedawcy ;)

Eglobal nie sprzedaje podróbek :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie kochany, tu nie daje sie linków do podróbek czy innych takich. To nie ta grupa/forum (takie są). Jeżeli ktoś Ci tutaj już daje stronę to praktycznie zawsze jest sprawdzona, a na pewno sprzedają tam oryginały. Eglobal jest znany i polecany. To taki sam zegarek jak w Polsce tylko bez KOSMICZNYCH przebić bo masz gwarancję. Przykład - Twój zegar kosztuje w PL 1431 zł (zegarek net) za granicą to koszt 868 zł (eglobal, ale bez Radia - co dla wielu nie jest problemem żadnym)

Ok, tylko zapytałem :) dobra, chyba musi stanąć na tym że musze pochodzićnpo sklepach, pozawracać tyłek i poprzymierzać, spisze modele które mi się spodobają i będę wtedy konkretnie pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byłem, oglądałem i porównywałem. G shocka, casio edifice, tomy hilfiger i inne. Casio edifice troche bardziej ,,elegantszy,, ale te większy miały bransolety na wysoki połysk. Satynowane miały małe koperty, wyglądałem jakbym pożyczył od młodszego brata. W końcu decyzja, zawsze marzyłem o g shocku... gwoli pochwalenia się :)

post-105515-0-41220100-1532194111_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byłem, oglądałem i porównywałem. G shocka, casio edifice, tomy hilfiger i inne. Casio edifice troche bardziej ,,elegantszy,, ale te większy miały bransolety na wysoki połysk. Satynowane miały małe koperty, wyglądałem jakbym pożyczył od młodszego brata. W końcu decyzja, zawsze marzyłem o g shocku... gwoli pochwalenia się :)

I super! Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, na tego g-shocka mam 3 lata gwarancji, ale mogę dokupić kolejne 3 lata za 40zł. Jest sens? W sumie 40zł przy cenie zegarka to nie pieniądze, ale z drugiej strony czy coś się psuje w tych zegarkach? Wiadomo że jak mechanicznie rozwale to się zepsuje :) ale gwarancja i tak tego nie obejmie. Tak myślę, czy dokupować tą gwarancje czy nie ma sensu bo jak coś jest wadliwego w tej sztuce to w ciągu pierwszych trzech lat wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie znudzi przez 6 lat i go nie wymienisz na coś innego to możesz brać. Kto wie jak to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja przedłużona :) pytanko, można z tym zegarkiem kąpać się w morzu? Sól mu nie zaszkodzi? Nie rozszczelni? Nie zardzewieje?

Chociaż jak ma 200m wodoszczelności to podejrzewam że przewidzieli kontakt z morską wodą, basenu tej głębokości nie widziałem :) ale wolę dopytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja przedłużona :) pytanko, można z tym zegarkiem kąpać się w morzu? Sól mu nie zaszkodzi? Nie rozszczelni? Nie zardzewieje?

Spokojnie możesz go moczyć, nic mu nie będzie - możesz go po powrocie z plaży w wodzie z mydłem przepłukać żeby Ci się nalot nie zrobił gdzieś w szczelinach.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych tematach dużo czytałem o przeglądach zegarków, czy w tym gshocku też taki przegląd co pare lat należy przeprowadzić? I na czym on polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moźe głupie pytanie :) czy wciskając przyciski pod wodą traci wodoszczelność? Czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moźe głupie pytanie :) czy wciskając przyciski pod wodą traci wodoszczelność? Czy nie ma to znaczenia?

 

Nie wolno używać przycisków pod wodą.

Może to spowodować uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyc , wyczyscic w basenie plywac , spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.