Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrCbDrvr

Nomos Sundial

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić na prezent takie oto cudo:

 

https://nomos-glashuette.com/en/sundials/sundial-stainless-steel

 

Czy miał ktoś może okazję spotkać się z nim na żywo? Niby widziałem filmiki na YouTube jak to działa, itd., ale dobrze byłoby zasięgnąć języka u Forumowiczów. Z tego co widzę na stronie, zegar może być ustawiony dla kilku punktów na Ziemi. Nie znam się na zegarach słonecznych, więc traktuję to raczej jako gadżet, ale fajnie by było móc odpowiednio przeliczyć wskazania tego urządzenia. Ktoś? Coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki od kilku lat, drugi kupiłem kiedyś na prezent. Zegar jest dostosowywalny tylko do miesięcy i zapewne skalowany na położenie Glashutte. Nie jest to nowy pomysł. Takie zegary w uproszczonej, jednopierścieniowej i zminiaturyzowanej,  podróżnej formie pojawiły się w XVII wieku. Sporo można zobaczyć w kolekcji Przypkowskich w Jędrzejowie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za wskazówkę. Myślę, że może to być ciekawy podarunek dla kolegi, który od pewnego czasu mocno się wkręcił w temat zegarków.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.