Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chamsi

Zegarek ORWA 17 Rubis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Niedawno mój Dziadek mocno leciwy wyjął takie cudo z szuflady. Nie jestem w stanie znaleźć żadnych informacji na temat tego zegarka.

Chciałbym się dowiedzieć czy:

1. Ktoś podejmie się renowacji/ czy są w ogóle dostępne części.

2. Co to za marka/ model jakiekolwiek informacje.

Według Dziadka zegarek otrzymywali sędziowie na jednym z mundiali. Oryginalnie koperta była ze złota, wiem że ta ze zdjęcia jest nieoryginalna.

Zegarek pracuje bardzo elegancko, ewidentnie trzeba go jednak odnowić głównie chodzi o aspekt wizualny. Pytanie czy się da oraz ewentualnie kogo do tego polecicie (mieszkam w KrK).

Zamieszczam dwa zdjęcia, może komuś pomogą w identyfikacji.

Jest to mój pierwszy post, jeśli treść jest nie jasna lub czegoś brakuje chętnie doprecyzuję.

Pozdrawiam!

post-105555-0-87280100-1531917520_thumb.jpgpost-105555-0-90537500-1531917530_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny chronograf.Nie jest powiedziane ze koperta nie jest oryginalna.Nie znalazles nic o tej marce bo to jedna z wielu ktore skladaly zegarki nabywajac gotowe mechanizmy i drukujac swoje logo na tarczy.Zegarek moim zdaniem nie potrzebuje zadnej zadnej renowacji wizualnej.Czyszczenie i smarowanie mechanizmu,ewentualnie zmienic pasek i na reke.Odnawiajac koperte i tarcze jego jaka kolwiek wartosc kolekcjonerska spadnie do zera (zegarek prawdopodobnie z lat 50).Mechanizm (jak sie nie myle) to LANDERON 248.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny chronograf.Nie jest powiedziane ze koperta nie jest oryginalna.Nie znalazles nic o tej marce bo to jedna z wielu ktore skladaly zegarki nabywajac gotowe mechanizmy i drukujac swoje logo na tarczy.Zegarek moim zdaniem nie potrzebuje zadnej zadnej renowacji wizualnej.Czyszczenie i smarowanie mechanizmu,ewentualnie zmienic pasek i na reke.Odnawiajac koperte i tarcze jego jaka kolwiek wartosc kolekcjonerska spadnie do zera (zegarek prawdopodobnie z lat 50).Mechanizm (jak sie nie myle) to LANDERON 248.

Co to koperty to mam pewność, Dziadek powiedział, że to zrobił bo poprzednia byłą w opłakanym stanie. Obawiam się więc, że wartość kolekcjonerską już niestety stracił, szczerze to nie spodziewam się, żeby był sporo wart. Dla mnie ma wartość sentymentalną. Problem jest taki, że przyciski chronografu wystające z boku zegarka są bardzo luźne (start/stop sekundnika),jest dość spora przestrzeń dookoła, boję się że jak zacznę go nosić może tam nawpadać dziadostwa które uszkodzi zegarek stąd chęć renowacji. 

Rozumiem więc, że Orwa to żadna marka z tradycjami i jest to po prostu składak? Tutaj akurat moja czysta ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyskakuje w podpowiadaczu czyli fajnej stronie do identyfikacji   http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=ORWA&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Tarcza też jest po renowacji chyba ręcznie poprawiana bo jest wiele nierównych elementów - ciekawe czy przed malowaniem też miała taki układ na tarczy ? Na pewno była robiona 

Jeśli chodzi o całościową renowację i dopasowanie koperty, przycisków, serwis i zrobienie poprawnie tarczy to koszta będą spore - pytanie czy się opłaci i czy koszta grają rolę? bo jeśli nie to wszystko można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyskakuje w podpowiadaczu czyli fajnej stronie do identyfikacji   http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=ORWA&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Tarcza też jest po renowacji chyba ręcznie poprawiana bo jest wiele nierównych elementów - ciekawe czy przed malowaniem też miała taki układ na tarczy ? Na pewno była robiona 

Jeśli chodzi o całościową renowację i dopasowanie koperty, przycisków, serwis i zrobienie poprawnie tarczy to koszta będą spore - pytanie czy się opłaci i czy koszta grają rolę? bo jeśli nie to wszystko można 

Obu Panom dziękuję za odpowiedź.

Pawle myślę, że renowacji do 1 000 zł w przyszłości mógłbym się podjąć.

Pytanie czy to  kwota realna żeby coś podziałać? Zegarek od Dziadka pamiątka przy dobrych wiatrach dla pokoleń.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.