Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wiktorgg

Rotomat do ETA2824-2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam rotomat do mojego nowego zegarka Atlantic Worldmaster, zamontowany jest w nim mechanizm ETA2824-2, większość rotomatow które mi się podobają i sa w rozsądnych cenach ma obroty od 900 w górę i pytanie czy do mechanizmu wymagającego 650obrotow można używać rotomat 900obrotow? Na logikę nie powinno być problemu ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat. Jesli macie jakieś propozycje rotomat do tego zegarka to tez poproszę :) cena max do 700zl. Powiedzcie tez co myślicie o rotomatach KRAFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Modalo, ale to nie ten budżet. 

 

Dam Ci dobrą radę, kup rotomat na więcej niż 1 zegarek;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem ten rotomat i kręcił on moim zegarkiem na ETA-2824. Wszystko działało jak należy.

https://www.timetutelary.co.uk/collections/automatic-watch-winders-uk/products/bi-directional-watch-winder-for-2-automatic-watches

Uzywałem go bardzo krótko, bo stwierdziłem że rotomat jest bezsensu w momencie gdy się posiada kilka zegarków automatycznych i teraz stoi w stanie idealnym, zapakowany do oryginalnego pudełka :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam rotomat do mojego nowego zegarka Atlantic Worldmaster, zamontowany jest w nim mechanizm ETA2824-2, większość rotomatow które mi się podobają i sa w rozsądnych cenach ma obroty od 900 w górę i pytanie czy do mechanizmu wymagającego 650obrotow można używać rotomat 900obrotow? Na logikę nie powinno być problemu ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat. Jesli macie jakieś propozycje rotomat do tego zegarka to tez poproszę :) cena max do 700zl. Powiedzcie tez co myślicie o rotomatach KRAFF

Można używać. Ponadto nie bardzo łapię o co chodzi z tym " mają obroty do 900 " i co to za parametr dla rotomatu. W tym urządzeniu liczy się czas "kręcenia" zegarkiem, będzie dłużej to nakręci etę ( 650 obr.), a jak krócej to nie  :). I tak na marginesie w automatach nie można " przekręcić - zerwać" sprężyny, więc jak nakręci 900 czy 1500 obrotów to nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.