Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

newneo

garniturowiec z szafirowy szkłem do ~800 pln

Rekomendowane odpowiedzi

witam! chciałbym kupić sobie nowy zegarek a poniewaz na codzień pracuje w garniturze i nie mam typowo garniturowego zagarka - zdecydowałem sie pójść w tym kierunku. mam budżet do 800 PLN a ponieważ to dla mnie niemały wydatek chciałbym kupić coś "trwałego". uznałem zatem ze koniecznie z szafirowym szkłem. czy słusznie?

 

mam kilka typów...

 

1. pierwsze kroki skierowałem do apart i tam spodobał mi się jeden zegarek ale mam wątpliwości co do marki....

https://www.apart.pl/zegarki/bergstern/bergstern-harmony/4443

 

2. później poszukalem w bardziej sprawdzonych markach i trafiłem na :

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-sealine-62341-41-21

 

pozniej uznalem ze atlatic jest chyba zbyt popularny i pomyslalem ze warto byloby miec cos bardziej "wyjatkowego". po dokładnym przewertowaniu ofert różnych marek, wizualnie zachwyciły mnie dwa zegarki ROAMER - wydają się absolutnie klasyczne ale z odrobina charakteru :

 

3. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-classic-line-70985641-12-07

 

4. https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-roamer-limelight-93485641-11-09

 

ciekaw jestem jaka jest wasza opinia na temat tych zegarków? szczególnie zależy mi na porównaniu 3 i 4 bo chyba ostatecznie mój wybór padnie na któryś z ROAMER. czy poza estetyką od strony technicznej sa między nimi jakieś istotne różnice , które powinny decydować o wyborze? bardziej podoba mi się 3 ale pierwotna cena wskazywalaby ze 4 może być porzadniejszy?

 

wydaje mi się ze przejrzałem chyba wszystkie modele zegarków z szafirem i w moim budżecie ale jeśli macie jakieś inne wartościowe propozycje - z chęcią obejrze

 

pozdrawiam, nn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o moich wyborach?

te zegarki ktore ppdeslales są bardzo ładne ale drobne detale sprawiają że nie sa dla mnie idealne

 

wazne dla mnie detale to:

jasna tarcza,

pasek skórzany najlepiej czarny

do 40 mm (poza tym ze to garniturowiec to jeszcze mam wąski nadgarstek),

indeksy w formie kresek lub cyfr rzymskich

pierszy Tissot faktycznie spełnia te oczekiwania.... Ale chyba już zapatrzylem się w te moja czwórkę i zależy mi o opinii m ich temat ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych proponowanych przez Ciebie wybierałbym między Atlantickiem a Roamerami. IMO prezentują one zbliżony poziom wykonania i w tej sytuacji brałbym tego, który po prostu bardziej się podoba. Jedno tylko mnie zastanawia, bo pissesz, że szukasza zegarka garniturowego. Uważam, że w ich przypadku nie ma co się obawiać szkieł mineralnych, bo i tak taki zegarek ląduje zazwyczaj pod mankietrm koszuli, a dodatkowo, jak ktoś zakłada gatnitur ro raczej nie po to, żeby pracować w polu czy ohrodzie. Ja na Twoim miejscu rozważyłbym w związku z tym inny kierunek, czyli zegarek automatyczny, ze szkłem mineralnym. Postawiłbym w związku z tym na bauhausosego orienta, czyli generacja 2 v.3 :-) No ale to Twoje pieniążki i Twoja decyzja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to miałem napisać coś podobnego, ale fidelio był szybszy (zawsze jest szybszy:-D).

Dodam tylko że jeżeli wolisz kwarcówkę, to zetknij na Citka z eco-drive, to moim zdaniem fajniejsze rozwiązanie niż zwykła bateryjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie garnitur to ubreanie robocze, codzienne - więc i ryzyko zużycia /zniszczenia zegarka wieksze, stąd myśl żeby kupić kryształ i bez dnia nosić go przez parę lat. Ale pomysł wart uwagi - możecie da jakieś linki do tyh automatów?

 

a jeśli chodzi o moje roamery- myślicie że ona prezentują podobny poziom? na te różnice w pierwotnej cenie raczej nie patrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Roamer prezentują poziom wykonania zadowalający, miałem ostatnio w ręku Roamera R-line i mogę go polecić, jedynym mankamentem było to, że wskazówka sekundowa nie trafiała idealnie w indeksy sekundowe. Nie wiem czy nie jest to standardem dla kwarców do 1000 zł, a może i więcej.

 

Co do bambino, ostatnio wrzucałem tu krótką recenzję, zatem łatwo sprawdzić, że tym zegarkiem jestem zachwycony. W porównaniu do Roamera wygląda na kilkukrotnie droższy sprzęt. Jedyne, o co można się martwić, to szkło. Na pewno szybciej się uszkodzi, niż roamerowy szafir, a co więcej jest naprawdę bardzo wypukłe, co wizualnie wypada rewelacyjnie, ale o uszkodzenie znacznie łatwiej. A może to się da naprawić za jakieś rozsądne pieniądze? No i paradoksalnie taniej niż Roamera kupisz Orienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny dylemat, czyli wybór zegarka do garnituru do ok. 800-1000 zł i również waham się między kwarcami, a automatami.

Dla mnie największy minus zegarków automatycznych to i ich gabaryty. Pod mankiet koszuli im bardziej płaski zegarek, tym lepiej i wygodniej. Zegarek nie powinien opinać, odznaczać się na mankiecie koszuli, tylko swobodnie spod niego wychodzić.

Kwarce mają 7-8 mm grubości i pasują idealnie, natomiast polecane Orienty Bambino 11-12 mm i słabo to widzę pod elegancką koszulą do garnituru. Sportową to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobra propozycja. Wybór modeli jest tak szeroki ze jakiś model się wybierze.

 

Szkłem bym się nie przejmował , zawsze można je spolerować.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny dylemat, czyli wybór zegarka do garnituru do ok. 800-1000 zł i również waham się między kwarcami, a automatami.

Dla mnie największy minus zegarków automatycznych to i ich gabaryty. Pod mankiet koszuli im bardziej płaski zegarek, tym lepiej i wygodniej. Zegarek nie powinien opinać, odznaczać się na mankiecie koszuli, tylko swobodnie spod niego wychodzić.

Kwarce mają 7-8 mm grubości i pasują idealnie, natomiast polecane Orienty Bambino 11-12 mm i słabo to widzę pod elegancką koszulą do garnituru. Sportową to co innego.

 

przymierz w koszuli. Bambino ma specyficzny kształt, szkło łatwo chowa się pod mankiet, koszula nie zatrzymuje się na kopercie. Wg mnie jest w porządku, o ile nie nosisz bardzo ciasnych mankietów lub ze spinkami.

A kwarc zawsze będzie pasował. Za to wygląda dużo gorzej (wg mnie  - zawsze w tym budżecie). Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można na żywo zobaczyć zegarki orient? ma je jakąś sieć lub sklep w Krakowie? na razie nie widziałem ich na żywo i to też trochę wstrzymuje mnie przed zakupem takiego zegarka. też mam wątpliwości co do grubości a jednak lubię mankoet na spinki i nie wiem czy Ty grubość będzie ok.

z drugiej strony teraz noszę lorusa na branzolecie więc klasyczny orient chyba i tak będzie wyglądał lepiej do m ankietu na spinki...

 

 

spodobał mi się również ten orient - dość tani, a zawsze chciałem mieć zegarek z odsłonięty mechanizmem. taki też będzie ok , czy jednak bambino dużo lepsze?

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-date-fer27007w0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie,

przespalem się z tym kilka nocy i posłucham waszej sugestii- jednak wybiorę automatycznego orienta. jest model dość podobny do bambino i to mój faworyt. chyba że okaże się ciut za dużo to wówczas wybór padnie na jeden z bambino.

 

mam dwa pytania ;

1. co myślicie o tm modelu? czy w zestawieniu z bambino jest wart uwagi?

2. nie mogę zdecydować się na wersję kolorystyczna. bardzo podobają mi się złote ale mam wątpliwości czy jeśli to na być zegarek "na lata" to czy w ogóle warto brać pod uwagę zegarek zlocony? zastanawiam się czy z czasem te zlocenia się nie zetra/obtluka/zarysuja i będę srebrne przeswity? jakie są wasze doswiadczebia ze złożonymi orientami? czy tylko srebrna wchodzi w grę?

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-fag00003w0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ostatnio myślę o tym modelu.

Myślę że fajny i tańszy zamiennik podobnego OrientStara.

Chwilowo niedostępne na duty. Chyba że ktoś ma sprawdzony sklep z dobrą ceną tego modelu.

I czy się różnią czymś te dwa modele?

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-fag00003w0-fag00003w-envoy-automatic-open-heart-semi-skeleton-watch

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sag00003w0-fag00003w0-envoy-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-gents-elegant-watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ostatnio myślę o tym modelu.

Myślę że fajny i tańszy zamiennik podobnego OrientStara.

Chwilowo niedostępne na duty. Chyba że ktoś ma sprawdzony sklep z dobrą ceną tego modelu.

I czy się różnią czymś te dwa modele?

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-fag00003w0-fag00003w-envoy-automatic-open-heart-semi-skeleton-watch

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sag00003w0-fag00003w0-envoy-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-gents-elegant-watch

Te modele niczym się nie różnią .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te modele niczym się nie różnią .

Dzięki. Co prawda tak myślałem ale wolałem to potwierdzić u kogoś kto wie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plsss o informacja co myślicie w kwestii pozlacanych orientow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba i będziesz o niego dbał to bierz. Orient to nie pierwszy lepszy tani chinol z pvd który po roku będzie wyglądał tragicznie. Ale oczywiście trzeba być świadomy że to tylko powłoka w zegarku do ok 1000zł. Jeśli się w tej wersji zakochałeś i cię powala na kolana to kupuj i się nim ciesz bo to bardzo ładny zegarek. Ja sam nie wiem czy brać w różowym złocie który jest bardziej vintage czy klasyczny srebrny w którym są piękne niebieskie wskazówki (czy jeszcze coś innego z zupełnie innej bajki co mam na oku).

Żeby był jeszcze w manualu... to by było super...

Gdzie go zamierzasz kupić? W Polsce czy za granicą?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko mam wątpliwości co do koloru- nie ccialbym sytuacji ze za kilka lat będę miał zegarek z dobrym mechanizmem ale wizualnie zniszczony przez stalowe przeswity.

co do zakupu - jak już ostatecznie wybiorę model to poszukam najtaniej w Polsce. nie kupowałem nic nigdy spoza PL i nie wiem czy chciałbym pierwsze kroki stawiać przy tym zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o sklepie zegarkinareke.pl?

Poniżej link do aukcji, cena zegarka wyjatkowo dobra jak na polskie realia. Myślicie, że zegarek jest ok i warto kupić? Jest ta,zdjecie gwarancji - czy jakiś posiadacz orienta mógłby powiedziec czy to gwarancja miedzynarodowa i czy jest szansa zeby poljot ją respektował ? Czy nie ma co liczyć na te gwarancje i wyjdzie na to samo jak taniej kupie na creationwatches....?

https://zegarkinareke.pl/p/4814-zegarek-orient-fag00001s0-dostawa-48h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. widziałem te stronkę i wskazałem ja w moim pytaniu... liczylem- z VAT wychodzi 100 PLN taniej więc jeśli w polskim sklepie miałbym ważną gwaranje to się nie opłaca. pytanie tyczy się natomiast samej gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. widziałem te stronkę i wskazałem ja w moim pytaniu... liczylem- z VAT wychodzi 100 PLN taniej więc jeśli w polskim sklepie miałbym ważną gwaranje to się nie opłaca. pytanie tyczy się natomiast samej gwarancji

Gwarancję dostaniesz mędzynarodową na rok.

Pytanie tylko po co?

 Ja jeszcze nie słyszałam o zegarku japońskim sprowadzanym, ktory musiałby korzystac z gwarancji. 

No, chyba, że za krótko na tym świecie żyję i mało wiem. Albo, ktoś ma wyjątkowego pecha w życiu ;)

 

A Tu patrzyłeś czy jest Twoj model? http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-watches

 

Ceny niższe, ale  mały asortyment i dłużej idzie przesyłka.

Ja brałam opcję bez pudełka to pisali mi  na towarze GIFT i nigdy nie płaciłam żadnych dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.