Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Balans00006

SEIKO SNKN33K1 - pierwszy zegarek mechaniczny, pare pytań :P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem pierwszy zegarek mechaniczny, nie rosnę na pewno na kolekcjonera, ale od dłuższego czasu myślałem nad zakupem zegarka a rozwiązanie mechanicznych automatycznych zegarków mnie zafascynowało, 3 dni temu w galerii spojrzałem na zegarki na witrynie i już prawie chciałem wejść i ... no własnie znając mnie i moje podejście do zakupów to wszedłbym pooglądać a po 5 minutach wyszedł z zegarkiem, ale głos rozsądku się odezwał troche poszperałem i stwierdziłem że na początek kupię coś na codzień, coś tańszego i nic burżuazyjnego, ot sobie taki skromny ale o solidnym wnętrzu sprzęt, padło na seiko seria 5. Allegro, kup teraz, zapłać.... i dzis przyszedł, ale mam kilka pytań :P

 

jedno:

jak ustawiać datę i godzinę? obecnie godzinę ustawiłem, bo to wymagało odemnie ekspansi z 12;12 na 18:10 więc nie otarłem się nawet o godzine zmiany daty ale sam zegarek nie zatrzymuje się gdy go nastawiałem, więc gdy zacznie spieszyć będzie problem by cofnąc się o te kilka minut, chyba ze jest na to jakiś sposób.

 

co do daty wiem że jest drugie połozenie bolca, gdzie będę nim kręcił, ale czy powinienem na coś uważać ją ustawiając, czy po prostu nie bacząc na nic kręcić w prawo(bo rozumiem że w lewo nie jest wskazane w zadnym przypadku: i daty, i godziny) i szukać dzisiejszej daty?

 

i drugie:

jak wygląda to samonakręcanie się zegarka w ciągu dnia? wiem że w teori powinien w spoczynku wytrzymać między 40 a 50 godzin, ale sam mam takie warunki pracy że będę zegarek ściągał i zapewne zostawiał już w domu, więc nie będzie noszony między godzinami 7:30/17 lub 18. czy podczas tych 4-5 pozostałych godzin w ciągu dnia zegarek będzie się wystarczająco nakręcał by chodzić gdy jestem w pracy i gdy śpię? pewnie zależy od moich ruchów, ale załóżmy raczej relaks, jakaś godzina spaceru, dwie godziny przed komputerem lub telewizorem gdzie czasem sie podrapie po głowie, czy też pomacham widelcem przy obiedzie :P

czy moze od razu znaleźć sobie jakieś odpowiednie hobby jak gra na perkusji czy gra w tenisa bo inaczej moim hobby będzie codzienne nastawianie godziny w zegarku

 

i jeszcze trzecie:

co własciwie oznacza data SAB 14? Spodziewałem się nazwy miesiąca w języku angielskim, ale Skrót Sab nie jest zbyt jasny dla mnie nawet jak bym włączył do kręgu podejrzanych dni tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty nie ustawiamy pomiędzy 21 a 4 rano.Chyba będziesz musiał pomachać zegarkiem min. 30 - 60 sekund(zegarek w położeniu płaskim) troche mało noszony będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym typie użytkowania automat bez dokręcania to nie najlepszy wybór... było brać jakiego eco-drive. Teraz albo dokupisz rotomat za drugie tyle albo gimnastyka Cię czeka co wieczór.;)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co własciwie oznacza data SAB 14? Spodziewałem się nazwy miesiąca w języku angielskim, ale Skrót Sab nie jest zbyt jasny dla mnie nawet jak bym włączył do kręgu podejrzanych dni tygodnia.

 

Sobota, 14, skrót od hiszpańskiego Sábado. Ten mechanizm ma dwie wersje językowe dni tygodnia, pierwsza jest zapewne (zwykle jest) angielska.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :P

 

faktycznie byłem tak zafascynowany tym mechanizmem że całkowicie zapomniałem o tym ile go własciwie będę nosić :P ale nie pracuje się non stop może zegarek da rade, zobaczymy w przyszłym tygodniu. jak nie przerwie do przyszłej soboty znaczy ze jest git. 

 

Że będę miał okazje nawet tak małą obcować z hiszpańskim się cieszę bardzo, ale pozostaje jedno pytanko: jak ustawić ten dzien tygodnia? bo na drugiej pozycji "regulatora" reaguje jedynie cyfra którą zresztą już nastawiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koroną kręcić do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki wielkie za filmy i jeszcze raz za porady :P już ustawionie wszystko.

 

Każdy dzień tygodnia ma dwa skróty, w języku hiszpańskim i angielskim, wybierając piątek wybrałem fri, nie wiem czy wybrałem piątek przedpołudnie czy popołudnie czy też że teraz będę miał dni tygodnia jedynie w języku angielskim... ale to się już wyjaśni samo :P teraz tylko żyć by nakręcać zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki wielkie za filmy i jeszcze raz za porady :P już ustawionie wszystko.

 

Każdy dzień tygodnia ma dwa skróty, w języku hiszpańskim i angielskim, wybierając piątek wybrałem fri, nie wiem czy wybrałem piątek przedpołudnie czy popołudnie czy też że teraz będę miał dni tygodnia jedynie w języku angielskim... ale to się już wyjaśni samo :P teraz tylko żyć by nakręcać zegarek.

Ustaw czwartek i koronką ( godzinami ) dokręć do piątku. Będziesz  wiedział czy masz piątek przed czy po południu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zegarek sprawuje się swietnie, ale noszę się z zamiarem zakupu czegoś z wyższą wodoszczelnością i większą kopertą, ten choć zdaje sobie sprawie że przez to że jest mały to jest wygodny, ale zdecydowanie nie wygląda dobrze.

 

Zamierzam kupić skx007k1, nie k2 bo kompletnie nie zależy mi na bransolecie, a w tym modelu i tak nie jest zbyt urodziwa. Pasek gumowy według mnie będzie wygodniejszy i na wygląda lepiej, przynajmniej na zdjęcach. 

 

Chciałem się zapytać czy widzicie coś nie tak na tej aukcji ?

https://allegro.pl/g48-zegarek-seiko-skx007k1-diver-200m-automatyczny-i7490595053.html

 

jest 400 złotych tańszy niż na innych, czegoś się obawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja wygląda ok, ale to dalej drogo jak na SKX. Eglobalcentral.pl z kodem "EGL2999" 691 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) byłem przekonany że 1300 to standardowa cena bo na ceneo zaczynają się od 1100, stąd podejrzenie że 950 to musi być coś nie tak.

 

zaoszczędziłeś mi sporo kasy, wypije za twoje zdrowie dobry człowieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko małe wyjaśnienie - zarówno w aukcji jak i w eglobalcentral wysyłka z UK. Gwarancja sklepu, słaba obsługa klienta, ale jest tanio. Sporo osób kupowało i ogólnie jest ok.

 

Edit: Jak przy każdych zakupach zagranicznych warto płacić PayPalem. Mają dobry program ochrony kupujących, gdyby coś było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.