Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość coobaa

Czy mój zegarek jest autentyczny? ML

Rekomendowane odpowiedzi

Gość coobaa

Witam, dostałem zegarek Maurice Lacroix i zastanawiam sie czy jest autentyczny. Chcę to sprawdzić jednak w mojej okolicy nie ma profesionalnych warsztatów zegarmistrzowskich. Zegarek ma skórzany pasek, szafirowe szkiełko, 50 m WR, z tyłu jest przeszklony i widać mechanizm. Ponadto ma tylko jedną wskazówkę (!?) która pokazuje sekundy a godzina jest pokazywana w górnej częsci tarczy. W dolnej częsci jest sekundnik... Na tarczy napisy po dwoch stronach HEURE LANTANTE (chyba, pismo kursywą) a obok M i Maurice Lacroix...

Jeśli ktoś widział kiedykolwiek taki zegarek proszę pisać. Moze dodam zdjęcie jednak na razie nie mam cyfrówki. Chodzi mi tylko o potwierdzenie istnienia modelu tak wyglądającego.

Zegarek jest bardzo dokładnie wykonany, ale w internecie nigdzie nie widzialem takiego modelu...

Z góry dzięki[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% niestety podróba :)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli dobrze zrozumiałem opis (a wciąż mam nadzieję, że czytać potrafię :wink: ) to ML po prostu nie ma takiego zegarka w swojej ofercie :)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

No właśnie też tak mysle :? Ale jak można podrabiać zegarek którego nie ma? Trzeba mieć duzą wyobraźnie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na forum była kiedyś mowa o podróbach ML i o tym, że często łatwo je poznać po tym, że nie mają swoich odpowiedników w oryginałach :shock: :)

A co do wyobraźni- to tej napewno "producentom" podrób nie brakuje :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, dobrze, że zostawiłem sobie te 0,1% :wink: :oops:

No więc nie pozostaje nic innego jak narazie się cieszyć i jak najszybciej wstawić zdjęcia Twojego zegarka. To, że jest taki model jeszcze nie znaczy, że Twój to na pewno oryginał, ale bądź dobrej myśli :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Przynajmniej wiem ze taki model istnieje... Niedługo postaram sie wystawić zdjęcia. Znalazłem jeszcze

http://zegarki.org/MAURICE001.html

Ten ma dwie wskazówki i tam gdzie ja mam godzine ma datę :) Nie wiem, musze dać moj zegarek do jakiegos eksperta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co pokazałeś w ostatnim poście to podróba na 100% :!:

A sobie tak pomyślałem, dostałeś ten zegarek używany, że nie masz do niego żadnych papierów, gwarancji, pudełka :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Nie bylo zadnych papierow ani pudelka... Ten co ostatnio pokazalem rozni sie wieloma rzeczami od mojego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten co ostatnio pokazalem rozni sie wieloma rzeczami od mojego...

To akurat może dobrze wróżyć co do oryginalności Twojego ML :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Zapomniałem dodać że zegarek ma z tyłu numery i napisy:

 

Swiss Made 15827

Saphire Crystals AF17799

Stainless Steel

50m Waterresistant

 

Moze to pomoze w identyfikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wysłać te numery do siedziby firmy : http://www.mauricelacroix.com/en/html/html_frameset.php, może pomogą :)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić , ale wg starej numeracji nr. referencyjnych 15827 to raczej powiniem być któryś z takich zegarków

 

http://64.233.183.104/search?q=cache:A1U4m...827&hl=deto

 

 

jakkolwiek ,jeżeli godzina rzeczywiście przeskakuje ( a nie powoli przepływa) to istnieje duża szansa na to, iż zagarek jest orginalny (skacząca godzina to wśród podrób rzadka komplikacja)

także podejrzenia Marcina mogą być słuszne.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem numery ref. zegarków ML ze "skaczącą godziną"

są to 28505 i 28534

 

Masterpiece Collection

Cal. ML 28, ręczny naciąg, bazuje na Peseux 7046, 17 kamieni Szafirowe szkło i takiż dekiel

 

 

... a tu aukcja jednego z nich

 

http://cgi.ebay.ch/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...008319&rd=1

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

przeskakuje, przeskakuje. To inny model niz na zdjeciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Zdjęcia niebawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz coobaa, wracamy do punktu wyjścia- bez zdjęć ani rusz :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coobaa mówił, że dekiel również jest ze szkła...

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coobaa

Przepraszam, nic nie mówilem o deklu. Jest przeźroczysty i tyle o nim wiem. Zdjęcia dostarcze, ale nie mam cyfrówki więc to problem. Z tyłu pod "szkłem" jest coś do ustawiania, jakiś + i minus, oprócz tego napis Mauirce Lacriox i Geneve ( i duże, wycięte M). Wiem, że bez zdjęć jest trudno, ale za to ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.