Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
newneo

pozlacany orient- jak trwały?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do wieloletnich użytkowników orienta, posiadajacych modele pozłacane.

ile lat uzytkujecie swoje orienty zanim pojawily się skazy w złożeniu a może w ogolenie pojawiają się?

chciałbym kupić swój pierwszy "lepszy zegarek" i zależy mi żeby posłużył jak najdłużej. to elegancki model więc przetarcia/rysy na zloceniu które odkryją srebro - w zasadzie go zdyskwalifikuja z użytku.

czy warto kupić pozlacany, czy to jednak inwstycja ograniczona czasowo i lepiej kupić cały srebrny jeśli patrzę na trwałość modelu?

 

niestety ale złoty wydaje się bardziej atrakcyjny i stąd moje dylematy????

 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-fag00003w0

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-fag00002w0

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-fag00001s0

 

już i tak idę na pewne ustepstwi względem planu pierwotnego -orientu tak mi się spodobały że zrezygnowałem z szafiru. dlatego zależy mi żeby koperta nie była kolejnym "czynnikiem ryzyka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam grama złota nie ma, nawet "pozłacany" nie jest. Prędzej czy później otarcia odkryją prawdziwy kolor, choć jeżeli będziesz dbał, może to długo zająć.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o złoto a o złoty kolor, nieprecyzyjnie się wyraziłem.

natomiast będę wdzieczny za konkretną ingormacje od użytkowników zegarków w kolorze zlota po jakim czasie odsłonił się na ich zegarkach kolor stali?

zastanawiam się jak to wygląda w praktyce? 1,5, 10 20 lat? a może dłużej utrzymał się właściwy kolor bez wyraźnych ubytków?

nie chcialbym sytuacjo w ktorej mechanizm jeszcze spisuje się dobrze a koperta jest przetarta i przedwcześnie eliminuje zegarek. zatanawiam się po prostu czy "taki diabeł straszny "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli to ma być klasyczny elegant to zrezygnuj z dziury w tarczy.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie ma to byc klasyczny elegant. a w kwestii trwałości koloru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka w różnym wieku i większość wygląda OK, jeden nawet był dość mocno uderzony i poza wgniotką na krawędzi koperty nic więcej nie widać, koloru nie zmienił. Myślę że przynajmniej przez kilka(naście?) lat nie musisz się obawiać odbarwień.

 

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może umieścić zdjęcie pozłacanego orienta po kilku latach użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Bambino. Mam go prawie 4 lata. 

 

 

IMG_20211028_085452.jpg

 

IMG_20210828_094738.jpg

 

IMG_20220109_100607_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.