Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jogi

Poszukuję specjalisty - PRAWDZIWEGO Zegarmistrza przez duże "Z"

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukam prawdziwego fachowca w dziedzinie zegarmistrzostwa. Najchętniej na podkarpaciu, ale po odwiedzeniu kilku zegarmistrzów jestem gotów dostarczyć zegarek gdziekolwiek na terenie Polski i jeszcze dużą flaszkę postawić, czy co tam kto lubi. Nie zależy mi na czasie ani na niskiej cenie, a jedynie na fachowo i profesjonalnie przeprowadzonej usłudze.

 

Pacjentem jest Seiko SKX781 zwany Monsterem na mechanizmie 7S26. Żaden z dotychczas przeze mnie odwiedzonych majstrów nie potrafił sobie poradzić z prawidłowym serwisem tego zegarka.

 

Co chciałbym zrobić:

- Wymiana szkiełka

- Jeden z majstrów wspomniał, że do wymiany jest łożysko wahnika (jednak nie był w stanie dostać części.

- Czyszczenie całego mechanizmu i wymiana wszystkiego co okaże się kwalifikować do wymiany.

- Naprawa bezela. Zdarza mu się obrócić o kilka skoków w kierunku, w ktorym nie powinien się obracać. Chcialbym wymienić tę blaszkę pod bezelem, która za to odpowiada lub dorobić nową. Jeśli winnym okaże się sam bezel i będzie to nienaprawialne, to chciałbym, aby zostało tak jak jest.

- Wymiana wszystkich uszczelek jakie tylko się w tym zegarku znajdują.

- Przeprowadzenie testu szczelności i sprawdzenie dokładności chodu po wykonaniu wszystkich powyższych czynności.

 

Chciałem wysłać zegarek do Dolińskiego, ale nasłuchałem się sporo negatywnych opinii na temat jakości usług z ostatniego czasu i zrezygnowałem.

 

Jeśli znacie jakiegoś prawdziwego Zegarmistrza na terenie Polski, który podjąłby się opisanych powyżej czynności to bardzo proszę o namiary. Zegarek ma dla mnie wartość sentymentalną i bardzo zależy mi na przywróceniu mu pelnej sprawności.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A nie myślałeś żeby oddać go po prostu do Zibi na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, choć nie ufam ich serwisowi, ale oni też nie chcą się tego podjąć. Mają problem z dostępem do części.

 

Szkiełko jestem w stanie ogarnąć sam w razie potrzeby. Jeden z zegarmistrzów mi powiedział, że i tak mi go nie zmieni, bo "nie wkładają do naprawianych przez siebie zegarków części przyniesionych przez klientów".


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup szkiełko i sprężynę bezela - zrób to za pierwszym podejściem. Uszczelki i czyszczenie mechanizmu z testem szczelności zrobi Ci Zibi albo jakiś dobry zegarmistrz za drugim podejściem. Taka jest moja propozycja. Nie wiem co sądzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup szkiełko i sprężynę bezela - zrób to za pierwszym podejściem. Uszczelki i czyszczenie mechanizmu z testem szczelności zrobi Ci Zibi albo jakiś dobry zegarmistrz za drugim podejściem. Taka jest moja propozycja. Nie wiem co sądzisz

Dziękuję Vonziej za zainteresowanie tematem, ale nie szukam na tym forum porad w stylu "Naprawcie co macie zepsute, a wszystko będzie wam działać." Gdybym był w stanie samodzielnie przeprowadzić wypunktowane naprawy, to ne szukałbym fachowca. Ponadto chciałbym znaleźć kogoś, kto kompleksowo zajmie się tym wszystkim - takiego dobrego zegarmistrza o jakim piszesz. ;)

 

Dzięki wielkie Kwiatek. Zaraz skontaktuje się z autorem tego tematu.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem napraw sobie sam :( Zasugerowałem naprawę na dwa razy. Skoro zibi nie chce się podjąć tego to może weźmie cześć pracy, a resztę zrobi Ci zegarmistrz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem napraw sobie sam :( Zasugerowałem naprawę na dwa razy. Skoro zibi nie chce się podjąć tego to może weźmie cześć pracy, a resztę zrobi Ci zegarmistrz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

A to przepraszam, źle Cię zrozumiałem. drinks.gif

Wolałbym jednak wszystko u jednego speca załatwić. ;)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem całkowicie. Udało się coś dowiedzieć od tamtego Kolegi?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zegarmistrz z Wielkiej Brytanii. Jak nie znajdę nikogo w Polsce, to może i tam się przy jakiejś okazji wybiorę.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Czyżewski jest chwslony na czasoholikach facebookowych. Warszawa.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Czyżewski jest chwslony na czasoholikach facebookowych. Warszawa.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki, sprawdzę. :)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.