Skocz do zawartości

Zdjęcie

Breitling Avenger vs Heuer 01

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baranmc

Baranmc
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 19:39

Panowie zwracam się do was jako fachowców, specjalistów w tej dziedzinie :-) .Wielki krokami zbliżam się do kupna któregoś z wymienionych zegarków, podpowiedzcie co według was jest trafniejszym wyborem, co z serwisem obu zegarków i ogólnie wasze plusy i minusy. Z racji że większość czasu zegarek będzie zdobił strój koszulowo, sportowo casual owy moje wybory to ;(fotki wykorzystane z www ).

1. Breitling Avenger II Chronograph Czarny/Stal Ø43 mm ref. A1338111.BC33.170A

2. TAG HEUER CARRERA HEUER-01 43MM CAR201V.BA0766

Załączone miniatury

• 13381w2.jpg
  • d5ac4e3a.jpg

Użytkownik Baranmc edytował ten post 23 lipiec 2018 - 19:40

• 0

#2 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 2123 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:53

Jeśli jesteś przekonany, że kupujesz zegarek na lata i koszt serwisu ma znaczenie to raczej Breitling (jego mechanizm to sprawdzony i względnie tani w serwisowaniu Valjoux 7750). Heuer 01 to nieco odmieniona wersja 1887, a to z kolei mocno przebudowany werk Seiko. Czytałem na WUS, że podobno TAG ma się z niego niebawem wycofać na rzecz własnego mechanizmu. Za kilka może być znacznie bardziej problematyczny w serwisie niż Breitling.

Oba świetnie będą wyglądały na oryginalnych gumach, ale na skórze IMHO już tylko Breitling.

Breitling ma stare logo na tarczy - ta referencja to aktualny model?

TAG w tym wydaniu ma fajny efekt "wow", ale jego tarcza ma bardzo słabą czytelność. Pojedź na przymiarki, a przekonasz się, że odczyt daty i godziny nie jest taki oczywisty przy krótkim zerknięciu na tarczę.

Jeśli TAGa zastąpiłbyś modelem CAR201Z 43mm to wtedy sam bym miał dylemat, ale w tej sytuacji wybrałbym Breitlinga.

Wszystkie modele są dobrze dostępne w sklepach, więc koniecznie udaj się na przymiarkę.

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 23 lipiec 2018 - 23:45

• 0

#3 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 10977 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 23:43

Z dwóch zaprezentowanych , glos na Breitlinga .
Jak dla mnie Tag przekombinowany .
  • 0

#4 Baranmc

Baranmc
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:13

Czytałem na WUS, że podobno TAG ma się z niego niebawem wycofać na rzecz własnego mechanizmu. Za kilka może być znacznie bardziej problematyczny w serwisie niż Breitling.

Oba świetnie będą wyglądały na oryginalnych gumach, ale na skórze IMHO już tylko Breitling.

Breitling ma stare logo na tarczy - ta referencja to aktualny model?

TAG w tym wydaniu ma fajny efekt "wow", ale jego tarcza ma bardzo słabą czytelność. Pojedź na przymiarki, a przekonasz się, że odczyt daty i godziny nie jest taki oczywisty przy krótkim zerknięciu na tarczę.

Jeśli TAGa zastąpiłbyś modelem CAR201Z 43mm to wtedy sam bym miał dylemat, ale w tej sytuacji wybrałbym Breitlinga.

Wszystkie modele są dobrze dostępne w sklepach, więc koniecznie udaj się na przymiarkę.

To ciekawa informacja na temat tego mechanizmu.

Ten Avenger ma stare logo bo właśnie o nie mi chodzi, jest bardziej klasyczne.

Heuer 01 faktycznie robi WOW ale tak jak piszesz jest strasznie nie czytelny co do Breitlinga akurat nie znalazłem w okolicy konkretnie chrono , oglądałem zwykłego GMT i tak jakoś nie zaiskrzyło ........... może na czarnej skórce.......   CAR201Z 43mm  też mierzyłem jak i tego 01 i o dziwo 01 zrobił na  mnie większe wrażenie.

• 0

#5 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 2123 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:41

A nowa Carrera Calibre 16 (to Sellita SW500)? Tylko nie wiem czy rozmiar by Ci odpowiadał - 41 mm.

Tag-Heuer-Carrera-Calibre-16-ChronographTag-Heuer-Carrera-Calibre-16-Chronograph

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 24 lipiec 2018 - 15:42

• 0

#6 Baranmc

Baranmc
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 24 lipiec 2018 - 16:30

Uparłem się na 43/44

• 0

#7 Maxim

Maxim
  • Nowy Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 10:58

Breitling. Szczególnie ze starym logo ;) 

• 0

#8 Aliszja

Aliszja
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 16:47

Uparłem się na 43/44

Jak 44 to moze piekna szara Formula?

formula 1.jpg

• 0

#9 tomipaluch

tomipaluch
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 18:58

Jako  że miałem oba - tag ma lepiej jakby wykonaną bransoletę, cały ma wiele kątów, załamań, krawędzi. Breitling jak to breitling błyszczy się. Ja wolę breitlinga i ma u mnie "dożywocie" ;)

Formula jest kiepskiej jakości, to taki lonżin, nawet oris lepiej robi swoje zegarki.

• 0

#10 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 1150 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 17:56

Wybrałbym brajtka, ale do koszuli trochę niedźwiedź;)

• 0

#11 Baranmc

Baranmc
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 15:42

Sytuacja się lekko wyklarowała :-)   dziś odbieram TAGa  , ciut inny model, Brajtek  fajny ale jakoś nie zaiskrzyło na tyle aby go nabyć drogą kupna, może jako kolejny w kolekcji pojawi się Avenger GMT na czarnej skórze. Choć jak wiadomo ze facet to czasem bardziej nie zdecydowany niż baba w ciąży :-)

• 0

#12 Baranmc

Baranmc
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 19:40

TAG Carrera

Załączone miniatury

• IMG_20180807_203216.jpg

• 0

#13 Maxim

Maxim
  • Nowy Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 20:20

będzie Pan zadowolony. A Avengera polecam - ten zegarek ma u mnie jak to kolega napisał "dożywocie" ;).

• 0

#14 tomipaluch

tomipaluch
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 00:00

będzie Pan zadowolony. A Avengera polecam - ten zegarek ma u mnie jak to kolega napisał "dożywocie" ;).

Witam w klubie ;)

Pan byłby bardziej zadowolony z grand carrery podejrzewam ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych