Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Van Bob

Stary zegar chodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

Juz wiem o co chodzi ktos specjalnie go uciszyl :) drucik z mloteczkiem jest okolo 1cm od mocowania spirali

za mloteczkiem jest okolo 1,5 cm drucika wiec jak bym go oddalil to pewnie by się zglosnil 

ale nie będę tego robil bo inne glosno bimbaja wiec jak ten będzie glosniej to Moja mnie uciszy :) :)

a tak to wygląda

Trsz0v.jpg[/img]

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gong spiralny, ale z płaskownika (a nie okrągłego drutu)- on ma ładniejszy dźwięk, warto się pobawić w regulację. Wg literatury młoteczek powinien stać ok. 2-3 mm nad gongiem, ale różnie to bywa po różnych przeróbkach i regulacjach- najważniejsze jest Twoje ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest 2 mm nad ale blisko mocowania tej spirali :) i dlatego jest plytki dzwiek

tylko jest jeden problem gong jest za mechanizmem a jakos nie pale sie zeby rozbierac caly zegar zeby gong wyregulowac :)

może jak skoncze odnawiać tego Holendra to się za to wezme a praca idzie naprzód :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zazwyczaj da się wymontować w całości.. to nie powinno być zbyt pracochłonne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesuwaj młoteczka na pręcie. Powinien uderzać blisko mocowania sprężyny gongu. Odrobinę zegnij sam pręcik, właśnie bez wyjmowania werku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

OK czyli odleglosc od mocowania jest dobra czyli mloteczek mam troszke dogiac blizej spirali :)

OK jak bede mial czas to to zrobie :) szkoda tylko ze nie zrobil producent okienka z tylu zegara :) bylo by duzo latwiej :)

Ale dam rade :) 

Dziekuje za podpowiedzi 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU super :) szkoda tylko ze nie pofatygowali sie zeby zrobic go z drewna :)

ale wyglada super :) 

dziekuje za linka :) 

co myslicie warto kupic ? 

chyba tak bo to jest brakujace ogniwo :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ozdoby nie były robione z drewna. To sztukateria.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ... kupuj.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w oryginale były tez z zywicy ?

No ale kupuje będzie super wygladal :)

Pozdrwiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlewy były z gesso albo z podobnej masy , nawet całe korony były tak robione ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlewy były z gesso albo z podobnej masy , nawet całe korony były tak robione ...

Ale "gesso" to grunt klejowo kredowy do obrazów. Pewnie chodzi Tobie o gips nasączany jakimś impregnatem...

Ta masa sztukatorska, to gazety, klej skórny i kreda jako wypełniacz...długo w garze gotowane z wodą kranówą ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu. Ale mniej lub bardziej potocznie ta nazwa przylgnęła również do mas sztukatorskich stosowanych w meblarstwie. Takie opisy spotyka się często. Gilt (lub tylko) gesso - i już.

 

http://www.masterclockmakers.com.au/wpcproduct/german-made-cartel-clock-in-the-french-style-with-gilt-gesso-case/

 

http://www.clockprices.com/french-mantle-clock-wood-gesso.html


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu , czysto formalnie masz rację, oczywiście. Ale najczęściej w meblarstwie to do wypełniania ubytków mieszano sproszkowany węglan wapnia i klejem rybim lub kostnym , zrobionym w formie mocno rozwodnionej (popłuczki z kociołka ;) ) i odrobiną celulozy (papier, gazety ). 

Aktualnie robimy prawie to samo dodając do węglanu (wapień mielony, kreda) klejów akrylowych lub żywic i odrobiny włókna szklanego. 

Jak zastosowałem kiedyś gips alabastrowy i klej  akrylowy to odlewem mogłem rzucać o ścianę - tak mocna struktura postała i za szybko twardniała. Zatem stosowanie gipsu i kleju odradzam ;) ...

Ja nie fachowo , wszystkie takie odlewy rzeźbienia  , zgodnie z linią przytoczoną przez Piotra nazywam "odlewem gesso" ... Za co proszę o wybaczenie i  o odrobinę wyrozumienia dla mojej niefachowości ... -_-

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotras, Lechu, ale was łatwo sprowokować... :P Wybaczcie, ale nasiąknąłem jakąś dziwną prawilnością w nazywaniu różnych materiałów, wśród nadętych kunserwatorów i historyków sztucznych... sorry :)  

 

Jeśli o goowieństwa wszelakie chodzi, to z moim współpracownikiem kiedyś zrobiliśmy świetną masę sztukatorską, gotując jakieś stare niemieckie świerszczyki .... Nie wiem co to za papiór był, ale piękne aniołki z tego wyszły...na ambonę   :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz co teraz tym aniołkom po głowie chodzi w czasie mszy ... :P


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One się czegoś innego napatrzą  :P sorry za OT...

Już się szykuję do kina, hehehe...

https://film.wp.pl/kosciol-nie-zakaze-wiernym-ogladania-kleru-innych-niewygodnych-filmow-tez-nie-pietnowal-6282121583797889a


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie :)

Nareszcie skonczylem Holendra troszke mi to zajelo :) i pomyslec ze byl caly pomalowany niebieska farba akrylowa do scian :) 

gem8Vp.jpg[/img]

Jestem zadowolony trochę pracy było :) ale efekt jest super :) i działa po wyregulowaniu idealnie :)

Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a przy okazji takie male pytanko może ktoś rozpoznaje co to za zegar ? 

Może już się ktoś z nim spotkal :)

8qIBoF.jpg[/img]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są raczej wtórne. Może to być Junghans w amerykańskim stylu "drop" albo amerykaniec jakiś...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz

Pytanie czy warto kupic ten zegar jest w pelni sprawny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wlasciciel tego zegara nic o nim nie wie wiec go nie kupie bo daleko do niego mam zeby jechac zobaczyc :) tak w ciemno :)chociaz cena jest atrakcyjna :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie duży , to pocztą . Poproś , o B.Dobre zapakowanie !!! Kartonik i pełno gniecionej gazety , wokół i w zegarze też !!!. To wstawić do drugiego , większego kartonu . A pomiędzy nimi , wokół , znów pełno gniecionej gazety. Zabezpieczenie i amortyzacja solidna !!!!

A tak w nawiasie , to spokojnie oglądaj i czytaj , a pomału wyłoni się konkretny kierunek w zbieraniu zegarów . Jest ich pełno i nie wszystkie trzeba kupić . Mi , też tak poradzono :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dokladnie tak a sprzedajacy powiedzial ze tylko odbior osobisty wiec samo sie rozwiazalo :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.