Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Van Bob

Stary zegar chodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie moze to glupie pytanie (ale mi sie zrymowalo ;) )

mianowicie 

Czy dla starych zegarow jest najlepiej zeby caly czas chodzily normalnie czy np. uruchamiac je raz na dzien na 2 godziny ?

mam na mysli zuzywanie sie czesci :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar ma chodzić, od tego jest. Stwarza w domu specyficzną atmosferę - szczególnie jeśli jest ich dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to ok bo wlasnie u mnie wszystkie chodza :) tylko sie tak zastanawialem :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie i Panie moze to glupie pytanie (ale mi sie zrymowalo ;) )

mianowicie 

Czy dla starych zegarow jest najlepiej zeby caly czas chodzily normalnie czy np. uruchamiac je raz na dzien na 2 godziny ?

mam na mysli zuzywanie sie czesci :)

Pozdrawiam

Może nie chodzić i stanowić tylko ozdobę ściany ( to mechanizm wcale się nie zużyje ) . Ale , tak jak kolega powiedział , ucieknie cała atmosfera , przyjemność słuchania i posiadania  takiego zegara !!! Co kilka lat oliwić ( tam , gdzie trzeba ) i nie podkręcać sprężyn do maximum ( dać im chociaż obrót luzu )  . Pochodzi wiele lat !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Musze sie pochwalic :) upolowalem następny i w weekend będzie wisiał skarbek na mojej scianie tylko jedyne 200 km musze zrobić :) ale chyba się oplaca :)

YUKsQB.jpg[/img]
lhlqQQ.jpg[/img]

i następny będzie tykal :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOoooo !!!! O cenach nie mówimy , ale sądzę , że dużo nie dajesz ,.... więc raczej się opłaca . Wygląda ładnie , a na miejscu , to już sam ocenisz i może jeszcze co utargujesz . Ważne byś był zadowolony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny egzemplarz. Gapić się można bez przerwy :-) też tak mam. Spać z wrażenia nie idzie w oczekiwaniu.

Moja "starsza" czyli Konkora to świętość. Onegdaj mój Jegomość dostał okrutną reprymendę bo szturchnął niechcący JEJ WYSOKOŚĆ aż się zatrzymała, a mnie ciśnienie skoczyło z nerwów:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahha dokladnie moich nikt nie dotyka :) a co dopiero mowic o nakrecaniu :)

Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie co do oleju zegarmistrzowskiego Moebius 8040

wiem wiem juz to bylo walkowane poczytalem na forum i az mnie glowa rozbolała jak się wszyscy rozpisali na temat oleju oliwy smaru wazelinowego itd. :) ja mam proste pytanie na szczęście :)

Czy jak kupie ten wlasnie olej to mogę smarować moje zegary wiszące tam gdzie trzeba ?

Czy konieczne sa te rozne typy czy ten jest bardziej uniwersalny i tylko on wystarczy ?

(nie mowie o smarowaniu sprężyn bo wiem ze powinien być inny :) )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Gratuluje !!!

Przyjemnego słuchania tykania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Cieszymy się że kolejny zegar znalazł się w troskliwych rękach, ma szanse na wiele lat tykania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje 

swoja droga ciekawe kiedy orzel wyladuje u mnie do pierwszego cudenka wychylnik już dalem na swoje pierwotne miejsce i czekam na orzełka angole trochę długo wysylaja przez tego Ebay - a :)

zamawiałem razem z akumulatorkiem do golarki z Alieex. i aku już przyszedł z Chin a orzel z Anglii jeszcze nie

może to przez te zmiany biegunow ziemi tak długo leci hehehhe :)

Pozdrawiam :)


Witam 

Zapomnialem wspomniec ze znam cala historie tego nowego zegara u tej Pani co sprzedala mi go byl w rodzinie od dziada pradziada i caly czas dbal o niego jej ojciec niestety zmarl i na moje szczescie ani jej ani siostrze nie pasowal stylem wiec sprzedala jako jedyny antyk reszte zatrzymali :)

nawet dala mi ksiazke przegladow zegarmistrzowskich :) i bardzo sie cieszyla ze nie jestem handlarzem tylko zegar bedzie znowu w dobrej rodzinie i sie nie zniszczy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje 

swoja droga ciekawe kiedy orzel wyladuje u mnie do pierwszego cudenka wychylnik już dalem na swoje pierwotne miejsce i czekam na orzełka angole trochę długo wysylaja przez tego Ebay - a :)

zamawiałem razem z akumulatorkiem do golarki z Alieex. i aku już przyszedł z Chin a orzel z Anglii jeszcze nie

może to przez te zmiany biegunow ziemi tak długo leci hehehhe :)

Pozdrawiam :)

Witam 

Zapomnialem wspomniec ze znam cala historie tego nowego zegara u tej Pani co sprzedala mi go byl w rodzinie od dziada pradziada i caly czas dbal o niego jej ojciec niestety zmarl i na moje szczescie ani jej ani siostrze nie pasowal stylem wiec sprzedala jako jedyny antyk reszte zatrzymali :)

nawet dala mi ksiazke przegladow zegarmistrzowskich :) i bardzo sie cieszyla ze nie jestem handlarzem tylko zegar bedzie znowu w dobrej rodzinie i sie nie zniszczy :)

Pozdrawiam

Noooo , to okazuje się , że bardzo cenny !!!!

Zegar , który ma swoją historię i jeszcze udokumentowaną !!!!!

Myślę że warto , zapisać na kartce , ten przekaz słowny , który usłyszałeś od byłych właścicieli !!!! Bo nie zapisany , uleci wraz z czasem !!!  A tak , ciekawa historia zostanie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nieczęsto się zdarza aby znać przeszłość zegara. Egzemplarz z pierwszej ręki - niesamowite.

I ma książkę z "ASO"! - Zazdroszczę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są świetne bonusiki do zegarów. Kupiłem kilka takich w UK, od początku w jednej rodzinie, mam również do nich ówczesne rachunki z wymienioną ceną i skasowaną opłatą skarbową  :D.

Jeden zaś ma spisaną przez właścicieli historię: otóż prapradziadek (Walia) wyprawiał się za pracą wiosną, najczęściej do Londynu, wracał zaś z pieniędzmi przed zimą. Któregoś roku (przełom wieków) przytaskał prócz gotówki nowy linkowy chodzik Willmanna, co wywołało sensację w całym miasteczku. Od tej pory w jednej rodzinie i jednym domu wisiał! Został sprzedany, bo nikt już go z młodego pokolenia nie chciał  :wacko:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są świetne bonusiki do zegarów. Kupiłem kilka takich w UK, od początku w jednej rodzinie, mam również do nich ówczesne rachunki z wymienioną ceną i skasowaną opłatą skarbową  :D.

Jeden zaś ma spisaną przez właścicieli historię: otóż prapradziadek (Walia) wyprawiał się za pracą wiosną, najczęściej do Londynu, wracał zaś z pieniędzmi przed zimą. Któregoś roku (przełom wieków) przytaskał prócz gotówki nowy linkowy chodzik Willmanna, co wywołało sensację w całym miasteczku. Od tej pory w jednej rodzinie i jednym domu wisiał! Został sprzedany, bo nikt już go z młodego pokolenia nie chciał  :wacko:.

To trochę przykre , że z młodego pokolenia , nikt nie podtrzymał tej małej tradycji rodzinnej i więzi . Kiedyś będą żałować . Ale to dla nas cuda i super Bonus !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę jak mi żal ze mojej Konkory czy Uniona nie znam historii. A tu taka piękna, nawet jest "pra-pra" :-/

Nikt nie chciał takiego rodzinnego zegara..co za /#:%:&&₩#

 

Możek ktoś, coś jeszcze zna z żywota swoich zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W koncu orzel wyladowal jest super i zegar w komplecie nareszcie :) dziekuje koledze WueM 

za podanie linka do tego orzełka naprawdę dobra robota :) trochę czekałem ale jest naprawdę super zrobiony ten orzełek :)

Pozdrawiam :)

 

 

post-105685-0-42653200-1535713791_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.