Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacekzoo

Dziwna awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam, a konkretnie moja żona posiada zegarek który widać na zdjęciach. Zegarek używany wyjątkowo sporadycznie, ma go 4 lata a noszony był dosłownie kilka razy. Wszstko było ok do czasu rozładowania się baterii. Dałem do wymiany a po tym zegarek wylądował w szufladzie. Po ok 2 tygodniach zobaczyliśmy że nie chodzi.... pomyślałem że dziad wcisnął mi starą baterię. Sam kupiłem nową baterię i sam wymieniłem. Zegarek zaczął strasznie spieszyć, żeby dokładnie określić misiałbym znowu baterie wymienić, ale co najmniej 2x za szybko szedł. I po paru dniach znowu się zatrzymał. Co może być przyczyną? Gdzie szukać jakiegoś dobrego zegarmistrza we wrocławiu? Zegarek był kupiony w aparcie, w sumie elixa to ichniejsza marka. Ale nie chcę tam nieść bo jak chciałem wymienić baterię to powiedzieli mi że muszę zostawić, oni go gdzieś wysyłają i zanim wróci to ze 2-3 tygodnie conajmniej a koszt wymiany baterii to ok 60zl... to nawet nie chce myśleć ile zaśpiewają za jakąś naprawę. Nie bardzo mam pomysł co z nim zrobić :/

post-105515-0-17536400-1532617836_thumb.jpeg

post-105515-0-02516400-1532617848_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie cewka uszkodzona

Problematyczna czyt. droga naprawa?

 

Mogło się zepsuć samo z siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z Twojej ręki. Tu nie ma sensownych opcji poza wymianą mechanizmu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to d... podjade do jakiegoś majstra i zobacze co powie... tylko dziwne żeby coś zepsuć jak ciągle leży w szufladzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia elektroniczne tak się z reguły psują. ( telewizor też nigdzie nie noszony może się popsuć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić czy generator kwarcowy chodzi poprawnie. Tu jest możliwość wymiany kwarcu i zestrojenia nowego. Następnie sprawdzamy wyjście i poprawność impulsów. Jeśli impulsy nie są poprawne to może świadczyć o uszkodzeniu układu scalonego, który jest wrażliwy na światło i na wilgoć. W takim wypadku wymieniamy płytkę z układem scalonym. Uszkodzona cewka powoduje, że zegarek nie chodzi i taką cewkę można wymienić. Wirnik silnika może być zanieczyszczony, albo z uszkodzonym magnesem, to i całą resztę mechaniki można naprawiać. Względnie tania powinna być wymiana całego mechanizmu, jeśli jest dostępny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Koledzy wyżej piszą - nie ma co kombinować, cały mechanizm kosztuje około 20-40zł plus koszt wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.