Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Grand Seiko - Quartz quartz`owi nie równy...

Jak to jest z tymi mechanizmami i ile "to" powinno kosztować seiko grand seiko grand quartz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 szpila9

szpila9
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 08:59

Cześć,

Mechaniczny bo ma duszę! Tylko automat! 

Często spotykamy się z takim podejściem i ulegamy sztucznej (?) kreacji wartości. A może jednak nie? 

Myślę, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale jako użytkownik automatu z co-axial ;) zacząłem trochę studiować temat quartz`ów i zacząłem od nestora tych rozwiązań - marki SEIKO.

Zafascynowały mnie!

Poza samą precyzją wykonania czasomierzy z serii Grand, nie mechanizmy automatyczne, ale właśnie kwarce.

To z jaką prezycją są wykonane, jak precyzyjnie działają i to, że przez lata nie wymagają serwisu.

https://www.grand-se...ovement/quartz/

Ale! Ponieważ moja wiedza na temat zegarków ciągle jest wątła, to chciałbym Was zapytać czy w tym wszystkim więcej marketingu czy faktycznej troski i poświęcenia w tworzeniu tych mechanizmów.

Czy nadal automat ma więcej duszy :) czy taki kwarc może być świetnym rzemieślnikiem w codziennym użytkowaniu, a brak płynącej sekundy zrekompensuje nam świadomość solidnego i punktualnego werku za min 7000PLN (nowy). 

Pozdrawiam!

Użytkownik szpila9 edytował ten post 27 lipiec 2018 - 09:00

• 0

#2 jacus

jacus
  • Użytkownik
  • 2401 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 09:32

fajny temat i powiem, że wile lat mi zajęło zanim doszedłem do wniosków, że biadolenie o duszy to tak naprawdę dorabianie idei do kolejnego zakupu ;) 
bo jaką duszę ma eta tłuczona w milionach egzemplarzy? 

tzw. duszę można by ewentualnie przypisać manufakturowym werkom ale na forum coraz mniej takich  :(

Dlatego również kieruję swoje zainteresowania ku kwarcom GS nie ze względu na "duszę" ale precyzję  jakość.

Załączone miniatury

• IMG_20180727_102739.jpg

• 0

#3 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10633 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 10:23

fajny temat i powiem, że wile lat mi zajęło zanim doszedłem do wniosków, że biadolenie o duszy to tak naprawdę dorabianie idei do kolejnego zakupu ;)
bo jaką duszę ma eta tłuczona w milionach egzemplarzy?

Dla mnie dusza zegarka związana jest mechanizmem, który działa dzięki kołom zębatym, oscylatorom, sprężynom naciągowym.
Liczy się mechaniczny ruch, dzwięk. Kwarce tego nie dają, choć mają inne zalety.
  • 1

#4 lobo82

lobo82
  • Użytkownik
  • 1123 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 10:27

Dla mnie kwarc z dusza to np Unitra Warel Hermaszewski ;)

Użytkownik lobo82 edytował ten post 27 lipiec 2018 - 10:29

• 0

#5 seb71

seb71
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 6350 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 10:29

Nie wiem, czy chodzi o duszę czy jak tam zwał. Kawałek mechaniki precyzyjnej na ręku to fajna rzecz. Po prostu.

To IMO tak jak ze słuchaniem muzyki. Odtwarzacz CD jest wygodny w użyciu, dźwięk jest czysty, dynamiczny, ale słuchanie muzyki z gramofonu ma swój klimat pomimo pewnych niedogodności.

• 0

#6 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 3212 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 11:43

Dla mnie dusza zegarka związana jest mechanizmem, który działa dzięki kołom zębatym, oscylatorom, sprężynom naciągowym.
Liczy się mechaniczny ruch, dzwięk. Kwarce tego nie dają, choć mają inne zalety.

Dokładnie, przy czym uważam, że duszę mają również wynalazki takie jak np. Dynotron czy Accutron :)

• 0

#7 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10633 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 12:06

Dokładnie, przy czym uważam, że duszę mają również wynalazki takie jak np. Dynotron czy Accutron :)

Super jest pomysł hybrydy od Seiko: spring drive.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, grand seiko, grand, quartz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych