Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ArturVonHycl

Swatch Group odchodzi z BaselWorld

Rekomendowane odpowiedzi


Wygląda na to, że plotki o odejściu SG z Baselworld się potwierdzają. W ten weekend Nick Hayek udzielił wywiadu na łamach NZZamSontag. Potwierdził informację, że Swatch Group w 2019 nie wystawi się na targach.



Czy jesteśmy świadkami upadku legendy?



W zeszłym roku BazelWorld obchodziło swoje 100 lecie i to chyba już ostatnia okrągła rocznica.



Swatch Group jest największym szwajcarskim producentem zegarków, w skład grupy wchodzi 18 marek w tym Swatch, Omega, Longines, Blancpain, Harry Winston, Breguet, Jaquet Droz, Glashutte Original.



Źródło Reuters

 

Artur Cholewski

Czasoholicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo jaki jest powod? Co ich poroznilo? Szykuja alternatywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pałka się przegła - cytując klasyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez fillofill
      Trochę już jestem z wami w trybie pasywnym (i dużo ciekawych informacji wyczytałem). Ale teraz czas się uaktywnić.
       
      Kilka słów o mnie - właściwie nie wiem czemu od kilku tygodni zegarki automatyczne są w centrum mojej uwagi - jak inni piszą "mam fazę" na zegarki.
       
      Wcześniej nie miałem dobrych doświadczeń - czasomierz, który lata temu dostałem w prezencie okazał się podróbką (dla jasności darczyńca myślał, że nabył oryginał).
      Tak wiec temat zegarków był dla mnie mało istotny. Ale ostatnio "coś tyknęło". Dałem dziecku mojego Apple Watcha a sam kupiłem sobie zegarek automatyczny.
      Dodatkowo, każdą wolną chwilę poświęcam na zgłębianie tematu (a ciągle wiem niewiele) i poszukiwania nowego modelu.
       
      Jeśli chodzi o moje obecne zegarki to obecnie noszę 2 na zmianę:

      Zegarek 1: Kupiony w zeszłym miesiącu na OLX Samuraj:

      Fun fact. Podczas mojego drugiego nurkowania (tak, można) z Seiko, zerwał mi sie pasek przy zakładaniu jacketu i zegarek zanurkował 
      sam na głębokości przekraczające moje uprawnienia. Całe szczęście dive instruktor go odnalazł w głębinach (ufff) ale od tego czasu używam tylko pasków typu NATO.
       
       
      Zegarek 2: Nastoletni kwarcowy Swatch - bo lubię  (ale też rozglądam się za białym, automatycznym następcą - będę wdzięczny za wszelkie sugestie).


      Pozdrawiam wszystkich ze Śląska i życzę powodzenia w poszukiwaniu ideału !
      Filip
       
       
       
    • Przez damp
      Wiązałem kiedyś tak jak większość z Was wielką nadzieję z MoonSwatchem ... ale.... jego jakość i cena mnie odepchnęła.
      Napisałem ten post bo wczoraj na własne oczy zobaczyłem coś takiego u mojego studenta.....
      I w pierwszej chwili powiedziałem świat się kończy- podróbka lepsza od oryginału?
      Do tej pory gardziłem podróbkami. Ale ten zegarek - jego jakość wykonania mnie powaliła. Tak, tak wiem co powiecie .... miałem w ręku prawdziwego MoonSwatcha.
      Cena tego czegoś to 1/10 ceny oryginału. Tak 100 zł z przesyłką!
      Kilka faktów:
      Koperta stalowa pokryta powłoką  (strukturalną farbą?) a nie tworzywo sztuczne zwane Bioceramiką. Werk można wymienić, szkło też. Szkiełko mineralne a nie akrylowe, mechanizm kwarcowy z płynnym sekundnikien versus skacząca wskazówka hmmmmm.... Nawet pasek wyglądał lepiej niż w oryginale. Dekiel nie jest jednak grawerowany - napisy są malowane.

       
      Zapytałem - dlaczego kupiłeś podróbkę a on na to, że oryginał to pseudozegarek za kosmiczną cenę!
      Niestety musiałem przyznać mu rację. MoonSwatch to naprawdę kiepski quasi zegarek... W mojej ocenie nie nadaje się do noszenia. Co najwyżej do gablotki.
      Moje przemyślenia - dlaczego tak się stało? Dlaczego podróbka wygląda lepiej niż oryginał?
      Na pewno nie taki był zamysł Chińczyków - żeby zrobić podróbkę sprawiającą lepsze wrażenie od oryginału. W środku siedzi ponoć jakiś klon Rondy. Stało się tak dlatego, że Chińczycy od lat produkują fakeowe Speedmastery. Wystarczyło tylko dostosować linie produkcyjne do MoonSwatchy....
      Dodatkowo udało się to tylko dlatego, że MoonSwatch w mojej opinii to faktycznie słaby zegarek, który po wzięciu w dłoń przypomina zabawkę. A szkoda, wielka szkoda.....
      Napiszcie co sądzicie? Ja byłem przerażony.......
       
       
       
    • Przez TIK TAK
      W tym roku przedstawił odświeżoną linię Passion. Model 3501 posiada nową zmniejszoną kopertę do 41 mm i z nową kolorystyką. WR 100, szafir z AR. ETA 2824-2. Cena będzie oscylować w granicach 4000 -4500 w zależności od wersji:

       

       


       
      Model 3443 , Duży sportowy model o średnicy 43,8 mm i podobnych parametrach będzie droższy i będzie kosztował w granicach 5000 PLN.
       

       
      Perełką będzie model 4339 North Star z mechanizmem na bazie ETA 2892 A2. Wr 5 ATM,  Średnica 42 ATM
       

       

       

       
       
       
       
    • Przez TIK TAK
      Pierwsza część nowości. Niebawem reszta.
       
      1. Kontynuacja linii Urbanic tym razem z modelem MOON KRATER
       
      Mechanizm Schaumburg Watch SW12 z  komplikacją księżyca wskazującą fazy z odchyleniem 1 dzień na 122 lata.
      Realistyczny obraz księżyca.
      Średnica 45 mm, WR 10 ATM.
      Tarcza patynowana
      Szafir z AR
      Cena regularna 3750 EUR.
       

       

       
       
      2. CLASSOCO EDITION 1950
       
      Automat ETA 2824-2 , wypukły szafir, 42 mm, Cena regularna 1190 EUR
       

       
       



       
      3. GT PERFORMANCE TITANIUM
      Wykonany w całości z tytanu, ETA 2824-2, szafir z AR, 10 ATM, 45 mm średnicy. Cena regularna 1400 EUR
       

       

       
       

       
       
      4. URBANIC GALAXY LIMITED EDITION
       
      Ręcznie szkieletowany, rodowany i zdobiony mechanizm Valjoux 7750 z chronografem. Limitacja 99 sztuk. Koperta z linii Urbanic 45 mm, WR 10 ATM, szafir z AR. Cena regularna 4000 EUR

       



       


    • Przez dzwnk
      Dzień dobry,
       
      Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w doborze zegarka dla kobiety. Mój ostatni wybór padł na Swatch Skin Irony. Poza jednym artykułem nie jestem w stanie znaleźć konkretnych opinii, czy wyżej wymieniony model jest godny uwagi. Czy mogę prosić o parę słów na temat tego modelu? 
       
      Przykładowy zegarek z linii Skin Irony: 
      https://shop.swatch.com/pl_pl/zegarki/skin/irony/skinblueiron-syxs106.html 
       
      Oczywiście, jestem otwarty na inne propozycje od Państwa  . 
       
      Pozdrawiam,
      Daniel
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.