Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość The Lord

HOROLOGIUM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The Lord

Wszystko zaczęło się od wątków, w których niektórzy z Was sygnalizowali chęć dostępu do opracowań jakie napisałem w ramach różnych swoich aktywności zegarkowych. Tak powstał serwis Horologium będący podsumowaniem mojej pasji zegarkowej, a ten temat założyłem w celach informacyjnych odnoszących się do zmian, jakie wprowadzam na stronie internetowej. W ten weekend wrzuciłem trochę nowych rzeczy, a mianowicie:
 
- dodałem video-prezentację Laurent Ferrier,
- podkreśliłem 150 lat istnienia IWC prezentując ciekawy materiał ze swoich archiwów,
- w dziale "Ciekawostki" dodałem materiał filmowy obrazujący dzień z pracy fundacji Charles’a Darwina na Galapagos, fundacji wspieranej przez IWC. Wszystko w otoczeniu pięknej przyrody i zegarków Aquatimer sprzed prawie 10 lat.

 

Zapraszam do odwiedzania strony.  :)

 

https://www.horologium.pl

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

W nawiązaniu do powyższego wpisu dodam, że filmy dotyczące IWC w obecnej postaci mają charakter tymczasowy. Za kilka dni znikną ze strony, a ja wystawię materiał w formie odnośników do pobrania, gdyby część Klubowiczów chciała zachować video. Wynika to z faktu, że IWC nie mieści się w ramach zegarkowego high-endu, który chcę prezentować na Horologium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy o IWC bardzo fajne, w szczególności ten zgrany z VHS o Grande Complication. I cóż, ja bym ich na pewno nie usuwał, bo stanowią świetne urozmaicenie strony o tematy bliższe zwykłemu człowiekowi. Oczywiście jednak - to autor decyduje o kierunku rozwoju strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Filmy o IWC bardzo fajne, w szczególności ten zgrany z VHS o Grande Complication. I cóż, ja bym ich na pewno nie usuwał, bo stanowią świetne urozmaicenie strony o tematy bliższe zwykłemu człowiekowi. Oczywiście jednak - to autor decyduje o kierunku rozwoju strony.

 

Zależy mi na spójności przekazu. Początkowy zamysł strony był taki, aby poruszać się w obrębie kilku firm zaliczanych do haute horlogerie. Być może zostawię film o Grande Complication, bo poprzez wielkie komplikacje zegarek jakoś się broni, a poza tym materiał jest unikalny i poza Horologium prawdopodobnie nigdzie niedostępny. Miałem kiedyś też świetny film o Audemars Piguet nakręcony w 1950 roku, ale za cholerę nie mogę go znaleźć w swoich archiwach. A szkoda, bo chętnie podzieliłbym się taką perełką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Wrzuciłem kolejny ciekawy materiał, którego treść została pominięta przez polskie portale. Rzecz dotyczy współpracy z 2017 roku pomiędzy F.P.Journe, a Holland & Holland. Holland & Holland to angielska firma, która rusznikarstwo wyniosła do poziomu sztuki natomiast efekt współpracy stanowi świetny, nietuzinkowy zegarek.

 

https://www.horologium.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dzisiaj u mnie tak...

 

patekphilippecalatrava5296mw2.jpg

 

Przy okazji, przygotowałem takie zdjęcie z filtrem do artykułu nad którym aktualnie pracuję.  :)

 

patekphilippecalatrava5296mw3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Zgodnie z powyższym, wrzucam na forum odnośniki do pobrania materiałów filmowych dotyczących IWC Vintage i IWC Galapagos. 

 

https://www.horologium.pl/downloads/iwcvintage.mp4

https://www.horologium.pl/downloads/iwcgalapagos.mp4

 

Linki będą aktywne do końca tego tygodnia. IWC Grande Complication zostanie na Horologium. Przy okazji, wrzuciłem materiał filmowy dotyczący Jaeger-LeCoultre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Super - dzieki  :)

 

AP Club, Vacheron Club i Patek Club, spięte w jedną całość.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Jakiś czas temu pojawił się na forum temat dotyczący rozwoju witryny internetowej KMZiZ i próby stworzenia z niej miejsca, które byłoby chętnie odwiedzane przez Klubowiczów i internautów, a nie pomijane jak dotychczas. Ze strony Zarządu Klubu padła pod moim adresem propozycja współpracy, a ponieważ jestem wieloletnim Klubowiczem (data pierwszej rejestracji - styczeń 2005) więc nie jest mi też obojętny los różnych inicjatyw związanych z tym miejscem. W związku z tym, postanowiłem przyłączyć się do współpracy na rzecz KMZiZ. To musiało pociągnąć za sobą kolejne decyzje związane z opracowaniami, których umieszczanie w dwóch miejscach nie ma sensu. Dlatego zakończyłem działalność Horologium, a prawie wszystkie moje artykuły pojawią się na stronie klubowej. "Prawie", bo jednocześnie nie chciałem zupełnie rezygnować ze swoich odrębnych działalności zegarkowych, które są dla mnie ważne, dlatego przywróciłem do życia Patek Club. Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie serwisem Horologium i "do zobaczenia" wkrótce w nowej formule.

 

https://www.patekclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Otóż, patrząc historycznie, to strona Horologium utrzyma się około pół roku, może rok i znikną wszystkie opracowania, podobnie jak to było w przypadku VC Club i AP Club (i będzie z Patek Club). Było tam kilka Twoich opracowań, które chciałbym przeczytać, ale nie zdążyłem...Ze strony Klubu te opracowania nie znikną...

 

 

 

...

Dlatego zakończyłem działalność Horologium, a prawie wszystkie moje artykuły pojawią się na stronie klubowej. "Prawie", bo jednocześnie nie chciałem zupełnie rezygnować ze swoich odrębnych działalności zegarkowych, które są dla mnie ważne, dlatego przywróciłem do życia Patek Club. Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie serwisem Horologium i "do zobaczenia" wkrótce w nowej formule.

 

https://www.patekclub.pl

Nie chcę mówić: „a nie mówiłem?”, ale nie mówiłem?

 

Powodzenia przy nowych artykułach i wyzwaniach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nie chcę mówić: „a nie mówiłem?”, ale nie mówiłem?

Włożyłem wiele godzin pracy w serwis Horologium po czym zrezygnowałem, żeby wspomóc Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, a Ty piszesz "a nie mówiłem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem wiele godzin pracy w serwis Horologium po czym zrezygnowałem, żeby wspomóc Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, a Ty piszesz "a nie mówiłem"?

 

Jak widać, nie myliłem się, a powód zamknięcia Horologium to osobny temat.

 

Pragnę jednak dodać, że pominąłeś drugą część mojej wypowiedzi, dlatego podkreślę powodzenia przy nowych artykułach i wyzwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Jak widać, nie myliłem się, a powód zamknięcia Horologium to osobny temat.

Powód zamknięcia strony to może i osobny, ale istotny temat. Perspektywa dublowania opracowań była mało sensowna, a fakt, że swój czas przeznaczam na rzecz Klubu, chyba coś znaczy.

 

Pragnę jednak dodać, że pominąłeś drugą część mojej wypowiedzi, dlatego podkreślę powodzenia przy nowych artykułach i wyzwaniach.

Dzięki serdeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Stronie KMZiZ przyda się Twój wkład. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jednak serwis Horologium przetrwał zmienne koleje losu i tak już pozostanie. Zresztą to motanie się pomiędzy różnymi stronami zegarkowymi nie przydawało mi wiarygodności, ale nie ma sensu już do tego wracać. Dzisiaj na Canal+ Discovery wyemitowano dokument zatytułowany "Czarodzieje czasu". Zmotywowany wrzuciłem na stronę film, w którym R.W. Smith omawia zegarek Tourbillon Commission No. 4.

https://www.horologium.pl/videorwsmithtourbilloncommissionno4.html

Jakiś czas temu na Horologium udostępniłem też obraz "A Man of Time" omawiający postać George Danielsa.

https://www.horologium.pl/videoamanoftime.html

Zainteresowanych tematem zapraszam do obejrzenia filmów.  :)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kilkadziesiąt godzin wytężonej pracy i solidny trening cierpliwości, a oto efekt w postaci odświeżonego bloga Horologium:)
 
https://www.horologium.pl
 
Teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko odłożyć na chwilę informatykę i zająć się pisaniem nowych artykułów... Bo warto dzielić się wiedzą - parafrazując hasło BBC Knowledge.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wyglada, Mariusz. Z niecierpliwością czekam na kolejne teksty


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Świetnie to wyglada, Mariusz. Z niecierpliwością czekam na kolejne teksty

Dzięki serdeczne za dobre słowo.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane :) Czy recenzje będą dotyczyły tylko marek/zegarków z linii ultra premium?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane :) Czy recenzje będą dotyczyły tylko marek/zegarków z linii ultra premium?

 

własnie, może McIntoshu zechciałbyś skierować swe przenikliwe i fachowe spojrzenie na marki bardziej przyziemne i realniej dostepne nam - szaraczkom, a jakże przez nas uwielbiane np. rolex, a może  nawet (tu juz sie pewnie zupełnie rozmarzyłem) ku plebejskiej omedze  :)  ?

 

a sam blog swietny , swiadczący nie tylko o olbrzymiej wiedzy w tematyce czasomierzy, ale takze i o wysokiej kompetencji językowej autora, co w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie pospolite - generalnie z przyjemnościa sie to czyta, podobnie ja wiekszośc Twoich merytorycznych postów na forum

 

"keep going" 

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziękuję bardzo za dobre słowo.  :)  Co do zegarków, to ich wybór będzie przebiegał w oparciu o zagadnienia z dziedziny zegarmistrzostwa, które chciałbym przybliżyć. Moim zdaniem, przykładem zegarka interesującego do opisania jest chronometr Jules Audemars ze względu na sposób stabilizacji momentu napędowego, wychwyt chronometrowy oraz podwójną sprężynę zwrotną oscylatora. Grand Seiko oraz Rolex też oferują kawał solidnego zegarmistrzostwa, więc nie dystansuję się od tych firm.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt godzin wytężonej pracy i solidny trening cierpliwości, a oto efekt w postaci odświeżonego bloga Horologium:)

 

https://www.horologium.pl

 

Teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko odłożyć na chwilę informatykę i zająć się pisaniem nowych artykułów... Bo warto dzielić się wiedzą - parafrazując hasło BBC Knowledge.  :)

 

Chapeau ba :o 

 

Kozacko wygląda Twój blog. Na początku myślałem, że Hodinkke zatrudniło polskiego tłumacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, byłam na Twoim blogu kiedyś i wpadłam teraz. Kawał dobrej roboty

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chapeau ba :o

 

Kozacko wygląda Twój blog. Na początku myślałem, że Hodinkke zatrudniło polskiego tłumacza.

Mariusz, byłam na Twoim blogu kiedyś i wpadłam teraz. Kawał dobrej roboty

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Lejecie miód na moje serducho. Bardzo, bardzo dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.