Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SirJack

Pierwszy automat

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zwaz na to że jak kupujesz coś małego za 50 centow to nie jest taka sama wysyłka jak coś za 100 dolarów. Ja brałem z oficjalnego sklepu parnis na aliexpress i był po 10 dniach u mnie. Też ichną darmową.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam u mnie było podobnie, ale tylko przy zakupie z oficjalnego sklepu Parnisa na Ali,z innych źródeł Parnisy szły około 45dni

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam podobnego z oficjalnego sklepu:

https://pl.aliexpress.com/store/product/43mm-parnis-Portuguese-seagull-Automatic-Movement-Power-Reserve-Men-s-Watch-Brown-Strap-Wristwatch/2215122_32685572943.html?spm=a2g17.12010108.1000016.1.796d236dQzGWHa&isOrigTitle=true

 

Czym różnią się te mechanizmy (oprócz ładnych niebieskich śrubek :) )

 

Edit:

Ktoś zapoznawał się z polityką jakości Parnisa

https://parnis.org/pages/faq

 

Opisane są tam 2 kategorie PREMIUM i REPLICA oraz różnice między nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu takiego badziewu jak w 1 poście nie kupował. Nie lepiej choć w seiko "5" wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i pod jakim względem jest dla Ciebie badziewiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ku czemu się skłaniasz aktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali na WUS to ma ST17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego nie wiem. Napisali, że Seagull ST17, w RODINA jest oryginalny seagull. Podejrzewam, że w carnivalu też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć ważne. Sam zegarek - super, przymierzałem się do Rodiny ale ten jest o połowę tańszy ( dlatego wcale nie jestem pewien co do werku ).

Gdyby tam był oryginał Seagull to zegarek jest do kupienia. Jednakże jeśli jest tam jakaś kopia ST17 to już raczej nie ...


Napisałem do sprzedawcy, może coś się wyjaśni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jeśli mechanizm będzie oryginalny, być może skuszę się na oba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć ważne. Sam zegarek - super, przymierzałem się do Rodiny ale ten jest o połowę tańszy ( dlatego wcale nie jestem pewien co do werku ).

Gdyby tam był oryginał Seagull to zegarek jest do kupienia. Jednakże jeśli jest tam jakaś kopia ST17 to już raczej nie ...

Napisałem do sprzedawcy, może coś się wyjaśni ...

Dałbyś znać tutaj? też chętnie się dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dam znać.

 

Nic się nie dowiedziałem.

Na moje pytanie który dokładnie mechanizm Seagull jest w tym zegarku, człowiek odpowiedział, że jest to brand Carnival wykorzystujący mechanizm Seagull.

I to daje do myślenia.

Moim zdaniem, gdyby to był oryginał Seagull to raczej by się danym faktem pochwalono. A jeśli się tak kręci i nie daje się żadnych konkretnych odpowiedzi to wygląda na to, że coś się chce ukryć

( ja zadałem 2 konkretne pytania : który mechanizm Seagull jest w tym zegarku i czy jest to mechanizm oryginalny czy kopia noname ).

Oczywiście jest zawsze możliwość taka, że trafiłem na debila, który nic nie wie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dam znać.

 

Nic się nie dowiedziałem.

Na moje pytanie który dokładnie mechanizm Seagull jest w tym zegarku, człowiek odpowiedział, że jest to brand Carnival wykorzystujący mechanizm Seagull.

I to daje do myślenia.

Moim zdaniem, gdyby to był oryginał Seagull to raczej by się danym faktem pochwalono. A jeśli się tak kręci i nie daje się żadnych konkretnych odpowiedzi to wygląda na to, że coś się chce ukryć

( ja zadałem 2 konkretne pytania : który mechanizm Seagull jest w tym zegarku i czy jest to mechanizm oryginalny czy kopia noname ).

Oczywiście jest zawsze możliwość taka, że trafiłem na debila, który nic nie wie ...

Wygląda na to, że trafiłeś na kogoś kto nie ma pojęcia o tym. Na aliX znajdziesz zdjęcia od plecków i można porównać. Zadałem pytanie znawcom na WUS i zobaczymy. Wstępnie to ten sam dokładnie mechanizm co w Rodina, Rider, Sea-Gull. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze pytania potwierdziły, że człowiek nie ma pojęcia o tym czym się zajmuje.

Zaklina się, że jest to oryginalny mechanizm Seagull ale jaki to model nie jest w stanie odpowiedzieć ... Żenada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na ST1731. Nie słyszałem aby jakaś inna firma poza Seagullem produkowała mechanizm ST17, ale kto ich tam wie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na ST1731. Nie słyszałem aby jakaś inna firma poza Seagullem produkowała mechanizm ST17, ale kto ich tam wie. 

A jak to wygląda jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagull to największy producent mechanizmów na świecie, mechanicznie nie ma do czego się przyczepić, czytałem że w przypadku Anitasa / ST36 zdarzało się że mechanizmy były "suche" ale ten model jest produkowany przez kilka firm więc tak na prawdę nie wiadomo kto zawinił. Za tą cenę trudno kupić coś lepszego chińskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagull to największy producent mechanizmów na świecie, mechanicznie nie ma do czego się przyczepić, czytałem że w przypadku Anitasa / ST36 zdarzało się że mechanizmy były "suche" ale ten model jest produkowany przez kilka firm więc tak na prawdę nie wiadomo kto zawinił. Za tą cenę trudno kupić coś lepszego chińskiego.

To pozostaje pytanie: Carnival czy Rodina jeżeli chodzi o homara Nomosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podoba się Carnival, mniej przypomina Nomosa. Jednak wolę takie

post-76033-0-95629200-1533393104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze pytania potwierdziły, że człowiek nie ma pojęcia o tym czym się zajmuje.

Zaklina się, że jest to oryginalny mechanizm Seagull ale jaki to model nie jest w stanie odpowiedzieć ... Żenada. 

Dostałem odpowiedź od speca, że jest to normalny ST1731 bez modyfikacji. dopisek 31 oznacza dodanie koła datowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, HoustonReal to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat chińskiego przemysłu zegarkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.