Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 6 / 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Sobota już za nami, ale wciąż wielu z nas ma przed oczami te wspaniałe zegary ! Jeśli ktoś sądzi, że stare zegary źle komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, to proszę popatrzeć na zdjęcia ... było znakomicie ! Pragnę podziękować całej licznie przybyłej grupie za obecność / byli wszyscy ! /, za punktualność i czynny udział w warsztatach. Miłośnicy zegarków Błonie otrzymali od Władysława solidną porcję wiedzy. A, przecież oprócz zegarków Błonie były też inne nie mniej ciekawe. Było to jedno z ciekawszych spotkań realizowanych w ramach warsztatów klubowych, tym bardziej, że z uczestnikami przyjechały wspaniałe eksponaty i prasa branżowa z lat 30-tych.  

Oprócz zdjęć był realizowany przez Piotra  /członek Zarządu/  zapis video całości spotkania. Będzie on prawdopodobnie  dostępny na naszym kanale YouTube. 


Na jednym ze zdjęć widać do jakich poświęceń zdolni są klubowicze ! Wszystko w imię nauki i pogłębiania wiedzy ... Chociaż niektórzy twierdzili, że to oddawanie hołdu marce motoryzacyjnej   :)

post-24159-0-67783600-1542109033_thumb.jpeg

post-24159-0-33805000-1542109060_thumb.jpeg

post-24159-0-75008300-1542109088_thumb.jpeg

post-24159-0-57953700-1542109119_thumb.jpeg

post-24159-0-47746500-1542109406_thumb.jpg

post-24159-0-96793100-1542109424_thumb.jpg

post-24159-0-07498200-1542109441_thumb.jpeg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mnie nie było, ale musiałem wyjechać do Krakowa. Czy ktoś zetknął się może z zegarmistrzem J. Moszczyńskim? Mam jego tabliczkę na zegarze wiszącym Beckera. Oprócz nazwiska jeszcze adres ul. Chłodna 34. Dotarłem do dwóch Moszczyńskich. Jeden z Moszczyńskich Jerzy brał udział w powstaniu pseudonim "Kmicic", ale to chyba nie ten. Bardziej pasuje Moszczyński Józef ponieważ mieszkał na ulicy Chłodnej 55. Urodził sie 1915 roku i został zabity między 5 a 17.08.1944 na ulicy Wolskiej 76, kościół św. Wojciecha. Czy ktoś ma dokładniejsze informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za tak miłe przyjęcie , mam nadzieję że nie nagadałem głupot i nie nudziłem  :)

Dla mnie to był zaszczyt .

Oczywiście wiem , że muszę się jeszcze trochę podszkolić , nie wyczerpaliśmy tematu , myślę  że  przy następnej okazji wynajdę jeszcze parę ciekawostek.

Z pozdrowieniami dla wszystkich Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my dziękujemy za znakomitą prezentację i przekazaną nam wiedzę. Cała przyjemność po naszej stronie  :)

Co do następnej okazji, to zacznij, a w zasadzie zacznijcie  już się przygotowywać na czerwiec przyszłego roku. Miło będzie posłuchać Was podczas XV klubowego spotkania 2019 ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaliłem się Dyplomem - Podziękowaniem jakie otrzymałem od Klubu
- czas to zrobić:
Dziś załoga dała nawet posta na Facebooku sklepowym z obrazkiem - tutaj

post-9-0-16643000-1550223771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że część zapisu audio-video z tego spotkania podczas montażu uleciało ...   Miał być extra materiał o "Błoniakach" i niestety nie da się już tego odzyskać :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że część zapisu audio-video z tego spotkania podczas montażu uleciało ...   Miał być extra materiał o "Błoniakach" i niestety nie da się już tego odzyskać :(

 

po porostu warto.. bywać na Warsztatach :-)

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mnie nie było, ale musiałem wyjechać do Krakowa. Czy ktoś zetknął się może z zegarmistrzem J. Moszczyńskim? Mam jego tabliczkę na zegarze wiszącym Beckera. Oprócz nazwiska jeszcze adres ul. Chłodna 34. Dotarłem do dwóch Moszczyńskich. Jeden z Moszczyńskich Jerzy brał udział w powstaniu pseudonim "Kmicic", ale to chyba nie ten. Bardziej pasuje Moszczyński Józef ponieważ mieszkał na ulicy Chłodnej 55. Urodził sie 1915 roku i został zabity między 5 a 17.08.1944 na ulicy Wolskiej 76, kościół św. Wojciecha. Czy ktoś ma dokładniejsze informacje?

Również mam u siebie zegar z tabliczką "J.Moszczyński, Chłodna 34". Google w odpowiedzi na takie zapytanie pokazuje wynik z polskiej książki adresowej z 1928 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.