Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Orient FET0T002B0 problem z sekundnikiem

nie można ruszyć sekundnikiem poprzez koronkę Orient Sun and moon

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_RonzoS_*

Gość_RonzoS_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2018 - 13:16

Witam, od poniedziałku jestem posiadaczem zegarka orient FET0T002B0, ogólnie sprawa wygląda tak, zegarek spieszył o 6-8s na dobę, wiec zawsze po południu następnego dnia chciałem go ustawić z sekunda opóźnienia(wyczytałem gdzieś na forum żeby wymusić stop sekundę poprzez lekkie ruszenie koronka), ogólnie zrobiłem tak dopiero 2 razy i wszystko było ok, ale dzisiaj kiedy chce powtórzyć czynność sekundnik nie reaguj na ruch koronki po prostu idzie dalej.

Nie wiem teraz czy to wynika z mojego złego użytkowania czy już wcześniej było coś nie tak(Zapoznałem się mniej więcej z kultura użytkowania zegarków i nigdy nie zmieniałem godziny miedzy 10 a 2)

Użytkownik RonzoS edytował ten post 04 sierpień 2018 - 13:16

• 0

#2 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1403 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 14:54

6 sekund na dobę to świetny wynik, po co to w ogóle ruszasz?

• 0

#3 Gość_RonzoS_*

Gość_RonzoS_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2018 - 15:27

No niestety taki mam styl bycia nie lubię jak coś wystaje, jest krzywo, spóźnia sie, spieszy wiem że muszę się tego oduczyć przy zegarku, ale nie sądziłem że może się coś stać przy samym stopowaniu sekundnika. Szczególnie że jak czytałem na forum nikt nic nie mówił na temat szkodliwości tego zabiegu
  • 0

#4 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1403 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 15:31

Trzeba było nie kupować zegarka automatycznego tylko jakiś kwarc czy Eco drive z RC/Satellite. Jak możesz to lepiej oddaj ten zegarek i weź coś dokładnego skoro 6 sekund to za dużo i chcesz mieć czas idealny. Raczej nie powinno się cofać sekundnika. Jak chcesz ustawić czas to poczekaj aż zegarek stanie i rozruszaj go wtedy kiedy będzie zgadzał się z wzorcem.

• 0

#5 Gość_RonzoS_*

Gość_RonzoS_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2018 - 19:09

Dobra rozumiem swój błąd nie ukrywam ze jestem zielony w tych sprawach specjalnie kupiłem tańszy zegarek chociaż nie wiem czy jakiś inny by mi się tak spodobał , ale dalej nie wiem czy powinienem go zwracać zamówiłem go z Amazona więc nie będzie z tym problem, i jak mogę spytać co jaki czas wprowadzane są korekty w zegarkach i w jaki sposób, bo najwidoczniej sposób który ja znalazłem był błędny.

Użytkownik RonzoS edytował ten post 04 sierpień 2018 - 20:10

• 0

#6 Lazur

Lazur
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 20:09

Dobra rozumiem swój bład, ale dalej nie wiem czy powinienem go zwracać zamówiłem go z Amazona więc nie będzie z tym problem, i jak mogę spytać co jaki czas wprowadzane są korekty w zegarkach i w jaki sposób, bo najwidoczniej sposób który ja znalazłem był błędny.

Jeśli jesteś takim upierdliwym pedantem jak pisałeś to zwróć!!!

Po co masz męczyć ten zegarek i siebie. Zegarkiem trzeba sie cieszyć, a nie spoglądając na niego ciągle zrzędzić. 

Kup sobie lepiej coś z Radio Controlled. 

Ja tam  kocham automaty i mi wsio rawno ile sekund się spieszy czy spóźnia na dobę.

I tak ustawiam  z pieciominutowym zapasem, żeby się nigdzie nie spóżniać  :P

Użytkownik Lazur edytował ten post 04 sierpień 2018 - 20:17

• 0

#7 Gość_RonzoS_*

Gość_RonzoS_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:24

Wiedziałem żeby nie pisać na polskim forum ,bo nigdy nie dostaniesz odpowiedzi na pytanie które zadasz.

Nie pytałem was o zdanie na temat mojego sposobu bycia, zapytałem czy problem z sekundnikiem jest poważny.

Możliwe ze złe sprecyzowałem, chociaż wydaje mi się oczywiste o co mi chodzi w tym poście.

Niestety pierwsze informacje na temat mechanicznych zegarków pochodziły od niezbyt ogarniętego w temacie kolegi, przez co popełniłem trochę błędów, bo nie sprawdziłem jego informacji w internecie.  

• 0

#8 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 3266 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:32

Z mojego doświadczenia napiszę, że stopsekundę wymusisz tylko gdy zegarek jest słabo nakręcony. Jak już go trochę ponosisz to potem taki zabieg się nie uda. Jeżeli jesteś taki dokładny to potrzebny Ci jest zegarek ze stopsekundą, albo jak wcześniej wspomniano jakiś kwarcyk. Najlepiej z synchronizacją radiową. Nie przeskoczysz :)

Użytkownik Krygo edytował ten post 04 sierpień 2018 - 21:32

• 0

#9 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 6071 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:36

Nie wiem teraz czy to wynika z mojego złego użytkowania czy już wcześniej było coś nie tak(Zapoznałem się mniej więcej z kultura użytkowania zegarków i nigdy nie zmieniałem godziny miedzy 10 a 2)

Tak, wynika to ze złego użytkowania.

To jest mechanizm bez stop sekundy i tego typu działania to proszenie się o wizytę u specjalisty.

Samochód da się też zatrzymać wrzucając wsteczny podczas jazdy do przodu. Robiłeś tak kiedyś?

• 0

#10 Gość_RonzoS_*

Gość_RonzoS_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:43

Dobrze, dziękuje za wszystkie odpowiedzi  :)

• 0

#11 rink

rink
  • Użytkownik
  • 885 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 21:48

Nic nie popsułeś. Mniej więcej jest tak jak ci napisał Krygo ( w wyborze rodzaju zegarka też :) ).
  • 0

#12 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1403 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 22:29

Przepraszam bardzo, ale ja dałem Ci taką samą odpowiedź już wcześniej. A zdążyłeś nas zwyzywać. Proszę szanuj rozmówców.

Jak chcesz ustawić czas to poczekaj aż zegarek stanie i rozruszaj go wtedy kiedy będzie zgadzał się z wzorcem.

Proszę bardzo.

Mam dokładnie ten sam model tylko inny kolor tarczy więc wiem jak się go obsługuje.

Użytkownik Vonziej edytował ten post 04 sierpień 2018 - 22:35

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Orient, Sun, and, moon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych