Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Skracanie bransolety w CASIO PROTREK PRG70 YT TITANIUM

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jak skrócić bransoletę? (14 użytkowników oddało głos)

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_boolzee_*

Gość_boolzee_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2007 - 20:58

Witam

Kupiłem kilka dni temu w Anglii zegarek CASIO PROTREK PRG70 YT TITANIUM, niestety okazało się że bransoleta jest za długa. W instrukcji nie ma nic wspomniane o jej skracaniu czy regulacji. Na bransolecie są strzałki w którym kierunku mają wychodzić bolce/śrubki. Ogniwa bransolety połączone są takimi bolcami, na górze każdego bolca jest rowek. Myślałem że można to odkręcić. Próbowałem odręcić to śrubokrętem 1 mm, ale jest za gruby.
Pytanie brzmi: jak skrócić tą bransoletę. Odkręcić, wypchnąć a może jeszcze coś innego? Tylko proszę nie odpowiadać w stylu - idź do zegarmistrza :D Jestem w Anglii i dużo kasy biorą za takie usługi.

Link do zdjęć zegarka
http://cgi.ebay.co.u...1QQcmdZViewItem
(to jest ten który mam - kolor czarny)

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
(na tych zdjęciach widać dokładnie bransoletę)
  • 0

#2 boldy

boldy

Dobry, Zły i Brzydki

• Użytkownik
  • 1353 postów
  • Gadu-Gadu: 1459306

Napisano 17 sierpień 2007 - 13:58

na 90% wypchnąć bolce, zgodnie ze strzałkami, a po usunieciu ogniwa, włożyć 'odwronie". zapamiętaj jak był założony bolec - bo z regóły (szczególnie jeśli widzisz "rowki") nie są jednakowe na całej dłgości i nie jest obojętne, którą stroną wsadzasz... ale bez wybijaka możesz mieć z tą dość prostą operacją kłopot
  • 0

#3 STARUSZEK

STARUSZEK

staruszek

• Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 17 sierpień 2007 - 14:32

TE "bolce " są dwuczęściowe - dlatego widzisz rowek :D i należy je wypchnąć - ale w ankiecie zagłosowałem abyś nosił zegarek na ramieniu 8) a skoro jesteś w Anglii to zarabiasz odpowiednio więcej i powinno być Cię stać na usługi w tamtejszym zakładzie zegarmistrzowskim :D nigdy nie robię z siebie większego " dziada " niż jestem w rzeczywistości 8) i innym tego nie polecam :)
  • 0

#4 Gość_boolzee_*

Gość_boolzee_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2007 - 12:12

Byłem u dwóch zegarmistrzów. Jeden chciał 5 a drugi 9 funtów. Przyszedłem do domu i skróciłem bransoletę igłą, kombinerkami i młotkiem wybijając bolce. Dzięki
  • 0

#5 STARUSZEK

STARUSZEK

staruszek

• Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 12:41

Bardzo dobrze :!: to dosyć prosta czynność - wystarczy jedynie troszkę wprawy .
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych