Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Seiko do 1000 zł

SEIKO Solar Prospex SSC293P1? seiko 100zł seiko SSC293P1 solar prospex

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 michal87

michal87
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 15:05

https://zegarownia.p...-seiko-ssb225p1 , sam szukałem kilka dni ale dopiero w sklepie po przymierzeniu wygląda naprawdę świetnie , jest na bransolecie ale chyba tutaj liczą się wymiary oraz bardzo ładnie wyglądająca koperta więc pasek można domówić przeciez , u mnie też nadgarstek około 17 cm

Użytkownik michal87 edytował ten post 14 sierpień 2018 - 15:06

• 0

#22 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 4072 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 19:44

Prestiż zaczyna się od Taga albo Longinesa.

Seiko jest popularniejsze od Citizena, ale to tak naprawdę ta sama półka. 

Kolega se poczyta od kogo Tag kupuje mechanizmy:"Seiko sold Caliber 6S78, which Seiko called “TC 78,” to third parties. Its customers included Junghans, which renamed the movement J890. TAG Heuer also purchased the TC 78, subjected it to major alterations, manufactured a large percentage of its components in its own factory, and rechristened it “Caliber 1887.” i to ma być prestiż bo nazwa, w tej chwili większość "Swiss made" nie dorównuje mechanizmom Seiko

• 1

#23 xMuss

xMuss
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 21:32

Up. Tak,

Seiko nie jest brandem prestiżowym, Tag Heuer jest. Fakt zakupienia mechanizmu niczego nie zmienia, ponieważ mówimy o prestiżu, a nie jakości produktów czy innowacyjności danej firmy. 

• 0

#24 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 4072 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 08:11

Up. Tak,

Seiko nie jest brandem prestiżowym, Tag Heuer jest. Fakt zakupienia mechanizmu niczego nie zmienia, ponieważ mówimy o prestiżu, a nie jakości produktów czy innowacyjności danej firmy. 

Wolę mieć w Syrence silnik Mercedesa niż Mercedesa z silnikiem Syrenki, rzecz gustu, i oczywiście prestiżu. 

Jakoś nie mogę doszukać się czym Tag zasłużył na ten "prestiż", ciekawe jakimi innowacjami jak kupuje werki z Japoni :)

Rozpędziłem się, a post dotyczy czego innego, uważam że zakup Seiko, będzie jak najbardziej trafionym zakupem w relacji cena-jakość.

Pozdrawiam

Użytkownik PiotrX edytował ten post 15 sierpień 2018 - 08:27

• 1

#25 Iras_

Iras_
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 11:04

"Seiko sold Caliber 6S78, which Seiko called “TC 78,” to third parties. Its customers included Junghans, which renamed the movement J890. TAG Heuer also purchased the TC 78, subjected it to major alterations, manufactured a large percentage of its components in its own factory, and rechristened it “Caliber 1887.”

Najzabawniejszy był sposób w jaki ten werk reklamowali:

“The Calibre 1887 is the fifth movement designed 100% in-house by TAG Heuer“

:lol:

• 0

#26 xMuss

xMuss
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 12:09

Rozpędziłem się, a post dotyczy czego innego, uważam że zakup Seiko, będzie jak najbardziej trafionym zakupem w relacji cena-jakość.

Pozdrawiam

Tutaj pełna zgoda.

• 0

#27 obw

obw
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 13:48

No i wylądował :)  aczkolwiek kolega proponujac Citki Eco Drive troche mi dał do myślenia. Świetny pasek, aczkolwiek wkrótce przebieram w NATO :) Nadgarstek 16,5 cm i pasuje idealnie. Dziekuje za rady i poświęcony czas. Trochę foto na koniec:

Seiko Solar SSC293P1
Album: Seiko Solar SSC293P1
7 grafiki
0 Komentarze

• 0

#28 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 4072 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:49

I bardzo fajny, ma się podobać, też go oglądałem, ale nie mam zaufania do kineticów i solarów, po prostu zdechły mi, a były miłe dla oka :) Teraz trochę wyżej bawię się z Seiko, kupiłem z 6R27 i obecnie drepcze wokół Ananty 8R28 co Tobie też życzę w kolekcji:)

Ten to rozumiem jest początkiem :):):)

• 0

#29 obw

obw
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:30

Wiem wiem, ciekawy jestem jak długo potrzyma w latach taka bateria; ile cykli ładowania wytrzyma zanim będzie trzebą ją wymienić. Te baterie są podobno jakieś inne i trudno je wymienić u zegarmistrza :mellow:

Od czegoś trzeba zacząć, mam nadzieje że będzie się nosił dobrze i te parę lat da radę. Osobiście ostatnio dopadła mnie choroba Airmenowa przenoszona przez Glycine :D , może kiedyś  B)

Użytkownik obw edytował ten post 16 sierpień 2018 - 20:33

• 0

#30 PiotrX

PiotrX
  • Użytkownik
  • 4072 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:48

Wszystko kiedyś się kończy, o wymianie nie ma co myśleć tylko już zacząć zbierać na coś nowego.

Napraw/wymiana baterii w moim kineticu byłaby dwa razy droższa niż kupno nowego, ale to było 20 lat temu, może teraz jest trochę inaczej. O solarze nie wspomnę, prosto do piachu:( Na pewno są to inne lepsze technologie, ale to nie to samo co kółka i trybiki.

Szczerze mówiąc wolałbym dobrego kwarca na baterie, niż te wszystkie kombinacje solarno-kinetyczno-radiowe z dostawką GPS.

Zegarek ma cieszyć, a nie martwic; kto to teraz naprawi?

Tak wiec ciesz się i zbieraj na następny :) 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko 100zł, seiko, SSC293P1, solar, prospex

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych