Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

loku1985

Kobiecy biały zegarek na pasku do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ładnego i trwałego zegarka dla żony na prezent. Wpadł mi w oko taki:

http://www.aerowatch.pl/damskie-les-grandes-classiques-szczegoly-486.html

Czy to dobry wybór w tej cenie i czy najlepiej kupić go na tej stronie?

 

Mam też alternatywę od Certiny:

https://dolinski.pl/certina-ds-podium-lady-quartz-precidrive-c034.210.16.037.00/

 

oraz bardzo ładny model ale jednak dość znacząco przekraczający budżet

http://www.aerowatch.pl/damskie-renaissance-szczegoly-240.html

 

A może zupełnie inna firma klasycznych zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna Certinka. Polecam zwłaszcza ten model, moja żona ma taki tylko w innej kolorystyce i prezentuje się świetnie. Możesz tutaj śmiało negocjować cenę, wiem z doświadczenia.

 

https://zegarmistrzlodz.com.pl/ds-podium-lady-automatic-c0252071603700-p-4852.html?gclid=EAIaIQobChMIguGP1v_13AIV7rXtCh2SmQdoEAQYEiABEgJqufD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO obydwa Aetowatche ładniejsze od Certiny. Kilka Aero miałem w ręku (męskie modele) i jakość była bardzo dobra.

Chyba kolega Tik Tak jest/był dystrybutorem na PL.

Co do automatów z datą, to kwestia tego, czy będzie to jedyny zegarek żony i jak często bedzie noszony. Moja żona ma jeden zegarek automatyczny, ale bez daty, więc uruchomienie go i nastawienie raz na kilka dni nie jest problemem. Gdyby jednak był z datą, to już trochę słabo, szczególnie, że mogłaby nie mieć ochoty zastanawiać się, czy zegarek aktualnie pokazuje np. 9.00 czy 21.00 i prędzej czy później popsułaby mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, od czego jest mąż, ma dbać o zegarek żony aby był na chodzie ;-)

Generalnie racja, jak zegarek będzie noszony sporadycznie to lepiej napęd kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datownik to miły dodatek, ale niekoniecznie potrzebny. Przyznam szczerze, że akurat w kwestii zegarka najłatwiej byłoby, aby był jak najbardziej bezobsługowy. Rozumiem, że w tym wypadku najlepiej będzie napęd kwarcowy. Czy w takim wypadku lepszy wybór to Certina czy Areowatch? Bardziej chodzi o niezawodność. Gdzieś nna forum wyczytałem, że ostatnio to Areowatch jest lepiej wykonany, a certinie zdarza się czasem coś gorzej zrobić. Poza tym mimo wszystko areowatch mniej popularny się wydaje, co też jest dla mnie ciekawsze.

Aha jeszcze pytanie o te konkretne areo które dałem w poście na samej górze, czy one się różnią jakoś znacząco oprócz designu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się komplikacjami - ten drugi ma datę oraz gadżet w postaci wskaźnika dnia/nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

kwarc, dla kobiety kwarc, nie na darmo zegarki biżuteryjne są przeważnie kwarcowe.

Automat będzie się zatrzymywał, data będzie nie pasowała, nie zawsze facet jest w domu by to ogarnąć.

chyba, ze rotomat do tego od razu dokupić.

 

zresztą kobiety w większości docenia to co na zewnątrz, jakość wykonania, wykończenia, maja oko do detali, mechanizm rzadko kiedy je interesuje, one oczekując, ze założą na rękę i  będzie wyglądał i godzina będzie się zgadać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwarc, dla kobiety kwarc, nie na darmo zegarki biżuteryjne są przeważnie kwarcowe.

Automat będzie się zatrzymywał, data będzie nie pasowała, nie zawsze facet jest w domu by to ogarnąć.

chyba, ze rotomat do tego od razu dokupić.

 

zresztą kobiety w większości docenia to co na zewnątrz, jakość wykonania, wykończenia, maja oko do detali, mechanizm rzadko kiedy je interesuje, one oczekując, ze założą na rękę i  będzie wyglądał i godzina będzie się zgadać.  

 

O, przeprszam, dlaczego robisz z nas  kobiet takie sieroty, ktore nie potrafią same sobie zegarka ustawić, żeby go nie popsuć?

 

SZOWINISTA!  :P

 

 

Ja kwarcom  ostatnio mówię zdecydowanie NIE - mam kilka powodów:

 

1. Kawrac to zegarek jednorazowy w zasadzie. Jest super dopoki nie trzeba wymienic baterii. Nowa nigdy nie chodzi już tak długo jak orginalna.

Po wymianie przez zegarmistrza fajtłapę twój ukochany zegarek przeważnie  zostaje rozszczelniony i po 1 prysznicu  do niczego sie nie nadaje.

 

2. Kwarc ABSOLUTNIE nie nadaje sie, na zegarek biżuteryjny rzadko noszony.

Impreza - chcesz ubrać zegarek, a bateria po roku leżenia w szufladzie własnie padła. 

Dzien wolny od pracy - zapomnij, że swoj ukochany zegarek oszczedzany na wielkie wyjścia założysz. Bez nowej baterii jest tylko złomem leżacym w szufladzie. Zdarzyło mi się.

 

3.Łatwiej samej ustawić date i godzine niż wymienić baterię.

 

Do tego  w kawarcach te sekundniki skaczace jak małpka na gumie - ochyda.

 

No, ale to tylko moje - kobiety  subiektywne zdanie. Wy meżczyżni  przeciez zawsze lepiej wiecie czego my chcemy, co myślimy i  czego nie potrafimy  :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Tissot Everytime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

   Lazur 

 

a zobacz na forumowy watek o zegarkach japońskich które chodzą po kilkadziesiąt lat i bez problemu przeżywają kolejne wymiany baterii. Baterie tanie, wymienić je , hm myślałem, że łatwo, ale przykład z twoim zegarkiem, zegarmistrzem psujem pokazuje, że jednak nie, że faktycznie może być to sztuka tajemna.

 

Nowy mechanizm do zegarka kwarcowego jest sporo tańszy niż mechanizm mechaniczny, kwarc wytrzymuje więcej (nie narąbiesz drewna do kominka z automatem na ręku, bo dziad bardzo przyspiesza przy takiej operacji),

kwarc jest dokładniejszy, zawsze chętny do współpracy (tak, trzeba tylko raz na jakiś czas spojrzeć czy wskazówka nie daje znać, że bateria dogorywa, i wymieniać ją u fachowców, a najlepiej test szczelności zrobić)

 

wolę kwarce, moja żona też, więcej już mechanicznych nie kupimy, przez jakiś czas nawet po głowie chodziła mi wymiana mechanizmu w moim samuraju na kwarcowy, no ale może doczekam się wersji solarnej.

 

Skacząca vs płynąca wskazówka kwestia gustu, tutaj dziwna sprawa bo skaczące japońskie wskazówki jakoś nie mają kłopotu by trafiać w indeksy.

 

Dla kobiety do 1.5kPLN to IMO Citizen albo Seiko

 

 

Citizen robi bardzo ładne damskie zegarki, dużo jest białych, eco-drive ma akumulator ładowany światłem, wytrzymuje dużej niz zwykła bateryjka. zazwyczaj  5 lat gwarancji.

 

np. FE7030-57D czy 

 

A Seiko to Seiko, prawdopodobnie najlepsza na świecie firma robiąca zegarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc czy mechaniko to jak u Jana Tadeusza Stanisławskieo spór wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc czy mechaniko to jak u Jana Tadeusza Stanisławskieo spór wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. :-)

 

 Dokładnie, dlatego każdy powinien nosić taki zegarek jaki chce.

Ale pisanie, że dla kobiety tylko kwarc bo... nie potrafi, bo... zepsuje to takie szowinisyczne podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A Seiko to Seiko, prawdopodobnie najlepsza na świecie firma robiąca zegarki ;)

 

 

Naprawdę nie musisz mnie uświadamiac. Ja doskonale wiem jaką firmą jest Sejko. Bardzo sobie cenię japońskie zegarki. Ostatnio nabyłam fajnego Orienta w automacie.

Do kwarców już raczej nie wrócę.  Moze kiedyś jakiś eco drive jak mnie urzeknie.

 

Problem  mam jedynie z zegarmistrzami.  Orienta musiałam nabyć po tym jak w Seiko5 wymieniłam bransoletę, po 6 latach. Niestety w moim mieście są tacy cudowni czarodzieje zegarkowi, że  wychodzisz z warsztatu w zegarku, a dochodzisz do domu już bez.

I nic takiemu nie zrobisz, bo jak udowodnisz takiemu, że zgubiłaś, ponieważ coś spiep.... przy wymianie, a nie np. sprzedałaś i chcesz go naciągnąć.

 

No, ale to taki urok życia w mieście gdzie dosłownie  2 zegarmistrzów na 150 tys mieszkańców.

 

Edit:  nie wiem czemu nie połączyło mi postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona zwryfikowala jednak swoje oczekiwania i zamiast białego jest srebrny z czarnym paskiem. Mocno interesuje mnie patent citizen z eco drive. Ten model jest w jakiejś bardzo niskiej cenie. Czy na pewno nie jest to podróbka?

https://www.certifiedwatchstore.com/citizen-chandler-silver-dial-leather-strap-ladies-watch-fe7030-14a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że założenie są inne, ale może jednak, bo to naprawdę fajny damski zegarek. Eco-drive dodatkowo sterowany radiowo, wodoszczelność 100m i szafirowe szkiełko. Cena spora jak na kwarca, ale jest tu wszystko co trzeba, tylko musi się spodobać. :)

 

https://zegarownia.pl/zegarek-damski-citizen-eco-drive-es4020-53e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale bransoleta na 90 % nie przejdzie. Wiem że sterowanie radiowe i szafirowy szkło byłoby super Ale musi być na pasku skórzanym. Szukałem czegoś z seiko w solarze ale jakoś słaby wybór wśród klasyków na pasku i jednak sposób ładowania w teorii bardziej mi pasuje z eco drive.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej, ale żona nie znosi złotego koloru i te rzymskie złote cyfry nie przejdą. Pokazywalem jej podobny. Także dla uściślenia. Bez złotych elementów i raczej nie rzymskie cyfry. Nie pytajcie dlaczego ;)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

 

 

Naprawdę nie musisz mnie uświadamiac.

 

Nie ciebie, autora wątku.

 

Seiko też ma zegarki z bateryjką słoneczną, "solar".

 

Zrobię podsumowanie dla autora,

w tej cenie nie ma cudów, trzeba wybrać co się spodoba i kupić, i tyle.

Jakiś gigantycznych różnic nie będzie.

No chyba, że faktycznie Citizen z Eco drive, szafirem i radio Control, takie coś trudno przebić.

 

Niektóre zegarki można przełożyć z bransolety na pasek, a niektóre nie da rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.