Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

strajker

Chronometr okrętowy Polet + zegar lotniczy Thommen - ukruszony czop i koło zębate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję zegarmistrza który:

- wstawi ukruszony czop do osi koła wychwytowego rosyjskiego chronometru okrętowego (lub kogoś kto posiada kompletne koło z osią)

- dorobi/naprawi koło zębate od naciągu sprężyny ośmiodniowego zegara lotniczego Revue Thommen - średnica ok. 10mm - wyłamana znaczna część zębów.

 

Zdjęcia elementów poniżej, oczywiście mogę je dostarczyć na wzór a jeśli byłaby taka możliwość zegary dostarczę w całości do przeglądu i regulacji.

 

post-22753-0-65476100-1534936350_thumb.jpg

 

post-22753-0-46897100-1534936365_thumb.jpg

 

post-22753-0-69564700-1534936356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie koło...wychwytowe...i oś jakby co też...i czop mogę wstawić


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jak te trzy opcje przedstawiają się cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Panowie.
      Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.







    • Przez mucha76
      Cześć,
      miesiąc temu kupiłem zegarek (mniejsza o markę na razie), który miał być moim najlepszym i najdokładniejszym w kolekcji. Nadal bardzo mi się podoba, ale mam z nim kłopot. Jako chronometr z certyfikatem COSC, powinien dawać nie więcej niż -4/+6 s odchyłki na dobę, prawda? Tymczasem mój od samego początku spóźniał się ponad normę; zaczął od 5 sekund a teraz doszedł już do 11. Druga sprawa to rezerwa chodu, która także mocno odstaje od deklarowanej ale to aż tak mi nie przeszkadza.
      Co powinienem zrobić? Dać mu jeszcze czas czy już reklamować?
      Jakie są wasze doświadczenia z chronometrami? 
    • Przez kfadrat_
      Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na podstawie fotek o tym zegarku?
      Że to Vogt i rok produkcji 1910-16 doszedłem już sam.
      Że ma zerwany włos też wiem.
      Wszelkie uwagi i informacje mile widziane.








       Edit 11.01To może choć jakaś litościwa dusza podpowie jaki byłby koszt doprowadzenia do stanu używalności?
    • Gość Dobry_Wojciech
      Przez Gość Dobry_Wojciech
      Witam, kupiłem zegarek TISSOT COUTURIER na stronie www.zegarki.zgora.pl wynik to totalna porażka, nie polecam. Oddawałem go wielokrotnie na naprawy gwarancyjnej. Podczas których wymieniono mi cały mechanizm, a wskazówki od napraw przestały ustawiać się równo. Sklep po ostatniej naprawie napisał, żeby odesłać go kolejny raz. Tak też zrobiłem, po czym otrzymałem telefon z informacją, że pomiar jest czytelny i to jest granica błędu a ponadto w nowych zegarkach często tez tak jest.
      Zacząłem myśleć, że jest to może moja nadgorliwość, ale wszystkie nowe zegarki które oglądałem w sklepach działały perfekcyjnie. 
       
      TISSOT COUTURIER QUARTZ CHRONO  Kupiłem go w autoryzowanym serwisie w "Salon i Serwis Zegarki Biżuteria Zielona Góra Mickiewicza" 
       
      1.       pierwsza naprawa gwarancyjna link: https://drive.google.com/drive/folders/0BxTPdhBNmOcLSjQ3NjYtZkdHZFk?usp=sharing
      2.       druga naprawa gwarancyjna link:
      https://drive.google.com/drive/folders/0BxTPdhBNmOcLZlV4ZHc0LXZleEk?usp=sharing
      3.       trzecia naprawa gwarancyjna link:
      https://drive.google.com/drive/folders/0BxTPdhBNmOcLZlV4ZHc0LXZleEk?usp=sharing
       
      Przy drugiej naprawie gwarancyjnej wymieniono mi cały mechanizm i wskazówki. Po trzeciej naprawie gwarancyjnej odesłano mi zegarek. Każda z wskazówek chronometru nie jest ustawiona poprawnie. Stan po odbiorze pod linkiem:
      4.       Stan po odbiorze z 3 naprawy https://drive.google.com/drive/folders/0BxTPdhBNmOcLZmxhSVlmRFhaZk0?usp=sharing
       
      Ewidentnie kolejna już naprawa nie jest dobrze wykonana. Wskazówki nie ustawiają się na swoich miejscach. Odesłałem zegarek do sklepu po 3 naprawie. Zwrot został uznany za naprawę gwarancyjną (czyli już 4 naprawa) Dostałem właśnie telefon, że wskazówki zostały poprawione, jednak odmierzając ustawiają się nadal na boki od wskazania, jak wcześniej, ale mieści się to w granicy błędu. Byłem oglądać w sklepie nowe zegarki, i tak jak mój  przed naprawami wskazują idealnie sekundy, dziesiąte części sekundy i minuty. Proszę o Państwa opinie w tej sprawie. W każdym zegarku takim jak mój, które oglądałem, wszystko działa perfekcyjnie. Sklep powiadomił mnie, że go odsyła. 
      Jako, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, widzę tylko niesprawne działanie wskazówek. Proszę zobaczyć link nr 4. Są to zdjęcia po 3 naprawie.
      Na Państwa opinii się oprę. Może powinienem wezwać rzeczoznawcę? Proszę o pomoc.
       
    • Przez DukeNukem1977
      Drodzy Forumowicze.
      Jestem przeciętnym psujem radzieckich zegarków i podczas rozbierania Poljota 2609H i próbie jego ponownego złożenia, napotkałem problem. Otóż nie mogę "trafić sobie" we wszystkie 3 osie, po dokręceniu mostka i lekkim nakręceniu sprężyny koło sekundowe kręci się z dużą prędkością, balans nie pracuje, najpewniej nie jestem w stanie trafić osią koła wychwytowego w otwór łożyskowy. Proszę o poradę dotyczącą tego, w jaki sposób powinienem zakładać mostek. Dla zobrazowania etapu, na jakim się znajduję - załączam zdjęcie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.