Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dziadek

Przystawka do tokarki TOS MN80

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam dobrą flaszkę temu kto mi powie do czego służy ta przystawka. Jest na wyposażeniu tokarki TOS MN80 którą kupiłem.

Tokarka z całym wyposażeniem pochodzi z wojskowych rezerw wojennych.

Niżej prezentowana przystawka ma nawet przynależne sobie miejsce w jednej z szuflad. 

post-28411-0-88491100-1535235013_thumb.jpg

post-28411-0-01464500-1535235024_thumb.jpg

post-28411-0-77379900-1535235684_thumb.jpg

post-28411-0-83392500-1535236272_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie chcę być upierdliwy, ale nikt z niczym nie kojarzy takiej przystawki?

A może podsuniecie mi jakiś pomysł, do czego to można wykorzystać? 

Przystawka solidna, porządnie wykonana, kasowanie luzów we wszystkich możliwych miejscach. Ciekawe do czego ona była przeznaczona?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa do magnetycznej podstawy czujnika zegarowego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, pomysł super!!!!!

Trzeba dorobić przejściówkę i zamontować przystawkę w imak i będzie można przeciągnąć suportem czujnik w dowolne miejsce od uchwytu do konika. 

 

Noooo, Panie pomysł super!!!!!

 

Krzysiu, pijemy w Srebrnej Górze!!! Ja stawiam  :) 

 

Otwór w imaku ma 12,5 mm na 17mm, a otwór w przystawce ma ''fi'' 15mm. 

 

post-28411-0-47544200-1535310558_thumb.jpg

 

 

 

 

Edit. Właśnie założyłem podstawę czujnika i magnes trzyma jak cholera.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa prostopadłe do siebie  przesuwy w tym jeden znaczny. W tokarce masz dwa główne przesuwy na suporcie- a brak przesuwu w pionie. Przecieta tuleja z otworem mimośrodowym i śrubami ściskajacymi ta tuleję sugeruje że tam może byc mocowane coś o walcowym kształcie np nóż oprawkowy z chwytem walcowym lub też na przykład wrzeciono szybkoobrotowej szlifierki lecz takiej drobniejszej lub też wrzecionko frezarki. Gdyby wykombinować jak tą płaską stopę umocować do suportu można byłoby tą przystawkę wykorzystać np do strogania rowków na powierzchni detalu umocowanego we wrzecionie tokarki.  Solidnie wykonane przesuwy sugerują jednak że to wydumane szlifowanie czy frezowanie w zamyśle konstruktorów nie było przewidywane a  miało służyć chyba innym procesom. Jeśli nie dotrzesz do oryginalnej instrukcji lub rady kogoś kto to użytkował, to pozostanie Ci łamigłówka do rozwiązywania w wolnym czasie lub niedospanych nocach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jeden element w przystawce do frezowania który nie wiem do czego służy.

Element ten jest również przynależny do tej tokarki i jest w komplecie zacisków przynależnych do podzielnicy montowanej w przystawce frezującej.

Jest w komplecie zacisków do tej podzielnicy. 

 

Co się montuje w tym zacisku i do czego on służy?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na uproszczone wytaczadło.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale wydaje mi się że wytaczadło montuje się we wrzecionie, a ta końcówka ewidentnie jest przynależna do tej konkretnej przystawki podziałowej. Zacisk tej końcówki jest takiej samej średnicy i długości jak pozostałe zaciski i nie pasuje do wrzeciona tokarki. 

 

 

Edit. Zaciski przynależne do tej drugiej przystawki podziałowej (którą pokazałem na zdjęciu z prawej strony) są dokładnie takie same jak te które są dedykowane do wrzeciona tokarki. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się mylić  ...

Sprawdź sobie u wujka  Google  "fly cutter"  ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po śladach niestarannej obróbki wnoszę, że ktoś "zgwałcił" tę przystawkę przy pomocy freza i na moje oko brakuje tam rowków teowych.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.