Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafalw94

Ingersoll- Problem z koronką?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Jestem nowy na tym forum. Ostatnio będąc w galerii wpadł mi w oko zegarek marki ingersoll, więc po zapewnieniu sprzedawczyni i nie zapoznaniu się z opinią na temat marki zakupiłem zegarek. Jest to model hawley automatyczny. Mam taki problem, że nieraz po wyciągnięciu koronki zegarek nie zatrzymuje się (raz się zatrzyma, raz nie). Powiedzcie od czego to zależy? Może jest coś o czy nie wiem? Czy kupiłem uszkodzony zegarek może? Jestem zielony w temacie zegarków, więc proszę o wyrozumiałość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma mechanizm wiesz może? (nie przeglądałem sam jeszcze Google)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji nie ma informacji odnośnie nazwy mechanizmu, domyślam się, że pewnie jakiś chiński :)

 

https://www.ingersoll1892.com/collections/mens/the-hawley-automatic-i04602.html

 

Jest to konkretnie ten model. Kupiłem ze względu na to, że bardzo mi się wizualnie podobał i był przeceniony z 1900 na 1080 zł.

Troche się podpaliłem i uwierzyłem babeczce z kruka, że marka jest na równi z tissotem. Niestety później naczytałem się trochę nieprzychylnych opinii, że to chińszczyzna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zegarku siedzi chiński ST25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do problemu Panowie? :) ogólnie jeśli już wiem jaki mechanizm, to pytanko. Dają radę te mechanizmy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry mechanizm, w obu zegarkach jakie mam na tym mechanizmie stopsekunda działa bezproblemowo, ale nie mam tej konkretnej wersji, czy za każdym razem wyciągasz tak samo, tj do oporu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry mechanizm, w obu zegarkach jakie mam na tym mechanizmie stopsekunda działa bezproblemowo, ale nie mam tej konkretnej wersji, czy za każdym razem wyciągasz tak samo, tj do oporu?

 

Tu zapewne jest sedno problemu. Sekundnik zatrzymuje się po maksymalnym wyciągnieęiu koronki (pozycja 2). Po częściowym wyciągnięciu ustawiamy kalendarz, sekundnik porusza się (ale nie można ustawić czasu).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem jest głębszy, bo próbowałem ustawić datę w pozycji B i nie dało się (musiałem od 15 aż do 25) 10 dób przekręcić ręcznie. Wydaje mi się, że wyciągam do oporu za każdym razem i raz się zatrzyma, a raz nie. Czasem jak wyciągnę to nie zatrzymuje się i wtedy nieraz pomaga przekręcenie koronką. Ma po prostu swoje humory..  Zastanawiam się po prostu czy jako laik coś robię źle, czy po prostu trafiłem na wadliwy egzemplarz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś instrukcję do tego zegara? Próbowałeś używać przycisku widocznego po lewej stronie koperty?

 

Swoją drogą za tekst "na równi z Tissotem" sprzedawczyni winna iść do piekła. No i jest to świetny przykład jak sprzedawcy robią w konia "przeceniając" prawie o 100%. Ja bym go próbował oddać na Twoim miejscu. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem i są pokazane wszystkie tarcze, że mają pozycję A, B i C, a takiej tarczy jak moja tzn z datownikiem i rezerwą chodu nie ma. Ten zegarek posiada tylko koronkę, żadnego przycisku  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałeś, że to jest konkretnie ten model.

 

post-94542-0-10334600-1535395972.jpg


Jakiś czas temu miałem takiego parnisa jak na obrazku, w zasadzie kropka w kropkę jak Twój, rożni się kolorystyką...

 

post-94542-0-29932700-1535396135_thumb.jpg

 

Ten przycisk służył do szybkiej zmiany daty.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde.. Tego nie wiedziałem, nie ma informacji w instrukcji. Trochę głupie pytanie, ale jak wcisnąć ten przycisk, żeby szybko zmienić date? :)

 

I co do tego, że raz się zatrzymuje mechanizm po wyciągnięciu koronki, a czasem nie, co może być przyczyną? Przeważnie się zatrzymuje, ale zdarza się, że koronka wyciągnięta, a sekundnik dalej sobie płynie.

 

Generalnie zegarek wizualnie bardzo ładny ale z tego, co się naczytałem to chyba tych 1000 zł nawet niewart 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk wciskasz czymś co tam się zmieści, a przy tym nie porysuje koperty... zapałka? Wykałaczka? Coś w tym typie.

 

Obawiam się, że powodem takiego a nie innego działania koronki jest jakość tego zegarka i jego mechanizmu. Sprzedawca haniebnie Cię oszukał sprzedając Ci chińszczyznę za te pieniądze.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zadzwoniłem tam, bo dodatkowo sprzedawczyni zapewniała, że szkło jest szafirowe, a okazało się, że jest mineralne. Babka ma dzwonić do regionalnego w sprawie wymiany zegarka. Swoją drogą, to jest przykre, że pracują ludzie, którzy nie dość, że się nie znają, to wciskają ciemnotę na dodatek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST 25 to bardzo dobry mechanizm. Sea Gull robi dobre mechanizmy, pejoratywne określenie chińszczyzna nie jest tu trafione.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej oglądać w sklepie, a kupowac przez internet. Jesli ulegniemy chwilowemu zauroczeniu, lub zweryfikujemy swój zakup np na forum kmziz - można zawsze zwrócic bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej stopsekunda powinna działać, chyba wszystkie werki z tej rodziny ja mają. Problem może leżeć w kiepsko wykonanym wałku koronki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona działa, tylko nieraz mimo wyciągnięcia trzeba kawałek koronką obrócić, raz zadziała całkowicie normalnie, a nieraz rzadko, bo rzadko nie zadziała. Jaki to może mieć wpływ na mechanizm w przyszłości? :) Dziękuję wszystkim w ogóle za tak liczne odpowiedzi i pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem...

Jeśli dobrze rozumiem, doszliśmy do wniosku, że ST-25 zawsze ma "stop sekundę", dobrze rozumiem?

Stop sekunda to proste konstrukcyjnie rozwiązanie - dźwignia ze sprężynką.

Końcówka wałka przesuwa dźwignię, by odblokować balans. Gdy wysuniemy wałek, dżwignia przeskakuje, jej koniec dotyka koła balansowego i zatrzymuje je.

Jeśli "stop-sekunda' raz działa a raz nie, oznacza to, że jej mechanizm czasem się przyblokowuje, co w sumie należy traktować jako usterkę, ale jest ona całkowicie nieszkodliwa.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.