Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vonziej

Orient Sun&Moon śpieszy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam taki delikatny problem natury śpieszącego się zegarka. Model:  FET0T004D0. Kupiony był nowy.

 

Mieści się niby w widełkach, które podaje producent. Jest do + 20 sec na dobę, a mój robi od 18-20,3 sekundy na plusie.

 

Chciałbym to wyregulować, żeby chociaż czas był dokładniejszy. Zegarek taki do mnie przyszedł w czerwcu (przyleciał z Hiszpanii). Wcześniej nie kontrolowałem odchyłki. Nie trzymam go koło elektroniki działającej więc wątpię, żeby się u mnie namagnetyzował. Nie mam u siebie majstra, któremu ufam i chciałbym zrobić sam, tak, żeby nie popsuć.

 

Czy zabieg będzie polegał tylko na operowaniu mikroregulacją czy coś więcej będzie potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw jak odkladac go na noc bo moze to co nadrobi to w nocy odda :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw jak odkladac go na noc bo moze to co nadrobi to w nocy odda :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

robiłem już to przez 2 tygodnie. W każdej pozycji. Wszędzie to samo jest, praktycznie żadnej zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzyma równo, to chyba powinno się dać bez większego problemu to wyregulować mikroregulacją. Jeśli masz telefon z androidem, polecam zainwestowanie w apkę WildSpectra Mobile Pro – naprawdę ułatwia sprawę. Instruktaż tu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzyma równo, to chyba powinno się dać bez większego problemu to wyregulować mikroregulacją. Jeśli masz telefon z androidem, polecam zainwestowanie w apkę WildSpectra Mobile Pro – naprawdę ułatwia sprawę. Instruktaż tu:

 

Dzięki wielkie.

 

Musi byc Pro czy Lite też ok?

 

Czy wystarczy mi gumowa piłeczka do otworzenia dekla? (jest wkręcany z tego co widzę) Czy zwracać uwagę na śrubokręt czy nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z jakiegoś powodu wykupiłem pro, ale w życiu sobie teraz nie przypomnę, czemu to zrobiłem. :) Nie kojarzę, jaka jest różnica między wersjami. Jeśli lite ma takie funkcje widoczne na filmie, powinno wystarczyć.

 

Z tym otwieraniem to sam musisz spróbować i zobaczyć. Do tej pory dłubałem tylko w zegarkach, które były już kiedyś otwierane, więc zdjęcie dekla z reguły nie było jakoś specjalnie problematyczne.

 

[Edit]

O, był nawet jakiś wątek:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/128622-regulacja-zegarka-mechanicznego-wildspectra-mobile/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z jakiegoś powodu wykupiłem pro, ale w życiu sobie teraz nie przypomnę, czemu to zrobiłem. :) Nie kojarzę, jaka jest różnica między wersjami. Jeśli lite ma takie funkcje widoczne na filmie, powinno wystarczyć.

 

Z tym otwieraniem to sam musisz spróbować i zobaczyć. Do tej pory dłubałem tylko w zegarkach, które były już kiedyś otwierane, więc zdjęcie dekla z reguły nie było jakoś specjalnie problematyczne.

 

[Edit]

O, był nawet jakiś wątek:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/128622-regulacja-zegarka-mechanicznego-wildspectra-mobile/

Dzięki wielkie. Dzisiaj spróbuję zrobić i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tę wersję lite. Nagrywa tylko pierwsze 10 sekund, ale pomiar możesz ciągnąć bez limitu, więc spokojnie da radę. Nagranie nie jest Ci do niczego potrzebne. 

 

Sama regulacja to prosta czynność, ale – chyba zależnie od zegarka – może być frustrująca. Stareńkie Seiko po przeglądzie (zasuwało stabilne 2 minuty do przodu na dobę) już przy drugim podejściu ustawiłem na -3/+3. Za to z jakimś Poljotem męczyłem się chyba z 10 razy bo raz było -15, potem +90, później znowu -30 itp. W końcu dałem sobie spokój – udało się trafić w +10 i to mnie zadowoliło bo zegarek tak czy inaczej z reguły leży w pudle.

 

Przy pomiarze zegarek najlepiej mieć w położeniu neutralnym, czyli powinien leżeć tarczą do góry lub w dół. Program podaje 3 wartości (niebieską, zieloną i czerwoną). Najważniejsza jest czerwona. Z tego co zauważyłem, podawana wartość jest najbardziej zbliżona do rzeczywistości po jakichś 90 sekundach od rozpoczęcia pomiaru. Gdzieś czytałem, że powinno to być 120 sekund, ale wg mnie wtedy zaczyna to już trochę głupieć. Najlepiej sprawdzić kilka razy z rzędu i – jeśli wynik będzie powtarzalny –  wrzucić na rękę, żeby zmierzyć odchyłkę jakimś WatchChekiem na przestrzeni kilku-kilkunastu godzin.

 

Krótko mówiąc – metoda prób i błędów. :)

 

Pamiętaj, że w pomieszczeniu musi być naprawdę cicho. To jest milion razy delikatniejsza zabawa niż odpalanie gier z kaset magnetofonowych na Atari (o ile pamiętasz takie czasy :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tę wersję lite. Nagrywa tylko pierwsze 10 sekund, ale pomiar możesz ciągnąć bez limitu, więc spokojnie da radę. Nagranie nie jest Ci do niczego potrzebne. 

 

Sama regulacja to prosta czynność, ale – chyba zależnie od zegarka – może być frustrująca. Stareńkie Seiko po przeglądzie (zasuwało stabilne 2 minuty do przodu na dobę) już przy drugim podejściu ustawiłem na -3/+3. Za to z jakimś Poljotem męczyłem się chyba z 10 razy bo raz było -15, potem +90, później znowu -30 itp. W końcu dałem sobie spokój – udało się trafić w +10 i to mnie zadowoliło bo zegarek tak czy inaczej z reguły leży w pudle.

 

Przy pomiarze zegarek najlepiej mieć w położeniu neutralnym, czyli powinien leżeć tarczą do góry lub w dół. Program podaje 3 wartości (niebieską, zieloną i czerwoną). Najważniejsza jest czerwona. Z tego co zauważyłem, podawana wartość jest najbardziej zbliżona do rzeczywistości po jakichś 90 sekundach od rozpoczęcia pomiaru. Gdzieś czytałem, że powinno to być 120 sekund, ale wg mnie wtedy zaczyna to już trochę głupieć. Najlepiej sprawdzić kilka razy z rzędu i – jeśli wynik będzie powtarzalny –  wrzucić na rękę, żeby zmierzyć odchyłkę jakimś WatchChekiem na przestrzeni kilku-kilkunastu godzin.

 

Krótko mówiąc – metoda prób i błędów. :)

 

Pamiętaj, że w pomieszczeniu musi być naprawdę cicho. To jest milion razy delikatniejsza zabawa niż odpalanie gier z kaset magnetofonowych na Atari (o ile pamiętasz takie czasy :P).

Oczywiście, że pamiętam :P Dziękuję za porady. Spróbuję na dniach to zrobić bo musi przyjść przyrząd do otwierania dekli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

suwmiarka wystarczy do otwarcia dekla. 


ale jeżeli tego nigdy nie robiłeś, to możesz tak wyregulować,(jak ci się np przypadkowo omsknie śrubokręt i wygniesz włos, albo ruszysz nie ten regulator co trzeba) że będziesz musiał zainwestować troszkę więcej, niż te paręnaście złotych za regulacje u majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suwmiarka wystarczy do otwarcia dekla. 

ale jeżeli tego nigdy nie robiłeś, to możesz tak wyregulować,(jak ci się np przypadkowo omsknie śrubokręt i wygniesz włos, albo ruszysz nie ten regulator co trzeba) że będziesz musiał zainwestować troszkę więcej, niż te paręnaście złotych za regulacje u majstra.

Nie mam nikogo u siebie w mieście, komu mogę zaufać - Bydgoszcz. Ten do którego chodziłem ostanio wyśmiał mnie jak przyniosłem mu zegarek ze zdjetym bezelem (było tam wklejenie wkładki, założenie wałka na koronkę i dodanie uszczelek). Prosto w twarz mi się śmiał, że tego sie nie zdejmuje i że sobie żartuje jak mu takie coś przynoszę. Chciał za to niebotyczną sumę. Kiedyś tam chodziłem, ale na pewno się nie pojawię. Wolę na spokojnie spróbować samemu niż takiemu "majstrowi" dawać cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. To, którym regulatorem poruszać, jest raczej dość oczywiste. Nawet jeśli ruszy niechcący ten nieodpowiedni (czego absolutnie nie polecam bo można później nerwicy dostać), da się to jakoś wyprowadzić na prostą. Ale proponowałbym raczej narzędzie nieco subtelniejsze niż zwykły śrubokręt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. To, którym regulatorem poruszać, jest raczej dość oczywiste. Nawet jeśli ruszy niechcący ten nieodpowiedni (czego absolutnie nie polecam bo można później nerwicy dostać), da się to jakoś wyprowadzić na prostą. Ale proponowałbym raczej narzędzie nieco subtelniejsze niż zwykły śrubokręt. :)

Mam zestawik podstawowych wkrętaków zegarmistrzowskich, więc powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

@Vonziej, no i jak, podołałeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonziej, no i jak, podołałeś? :)

Poczekałem kilka dni jak nie działał. Teraz ruszył i trzyma 4-5 sekund na plusie. Nie wiem jak to działa, ale się cieszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

no i super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak, ważne, że się udało.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.