Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hubson1983

Aviator Swiss Made V.2.25.0.169.4 - wskazówka stopera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem tu nowy i z góry przepraszam za zły dział itd, ale potrzebuję pomocy.

Zakupiłem sobie ten zegar. On jest na mechaniźmie Ronda 5130D.

Wszystko jest w porządku, gdyby nie fakt że wkazówka stopera po wyzerowaniu nie ustawia się na godzinie 12, tylko na 58 sekundzie. Czy to jest prawidłowe wskazanie czy jakaś wada fabryczna?
Proszę o pomoc, bo nie wiem czy zostawiać czy odsyłać, a specjalistą w zegarkach nie jestem.

 

Załączam zdjęcie jak to wygląda.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

post-82510-0-65909800-1535451737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w forumowej wyszukiwarce o zerowaniu wskazówek stopera. Było wiele razy o tym, ja niestety nie pamiętam sekwencji przycisków, zresztą jest rózna, w zalezności od werku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij koronkę do pierwszej pozycji i naciśnij 2 razy górny przycisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega właśnie na tym, że zeruję je według instrukcji, ale sekundnik stopera wraca cały czas na 58 sekundę. Nie wiem właśnie czy coś nie jest zwalone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek wymieniłem na drugi egzemplarz i teraz wszystko jest ok. Mimo wszystko dziękuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej warto wiedzieć jak to się robi. Może się przydać po jakimś czasie używania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rondzie był chyba taki myk, że na wyciągniętej koronce trzeba przytrzymać obydwa przyciski jednocześnie przez 5 s, wtedy wchodzi w tryb kalibracji, coś tam coś tam ;). W każdym razie nie tak intuicyjne, jak przy japończykach, ale też się da, nie trzeba wymieniać zegarka ;)


https://www.ronda.ch/fileadmin/user_upload/Products/TA_BA/ba/51XX/BA_5130B5130D_e.pdf

O tu jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.