Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GlycineOmega

Serwis Omega kwarc vs automat

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak wyglądają koszty serwisu omegi Seamaster kwarcu a automatu.

 

Jeżeli nie dam automatu do przeglądu co 4lata to jakoś nieodwracalnie się uszkodzi czy jedynie straci na dokładności?

 

Nie nosiłbym jej codziennie tylko raz na X dni więc nie przeszkadzałobymi jeżeli się będzie spóźniała. Jednak czy w ten sposób jakoś się nie zetrze i po 10latach będzie trzeba zapłacić więcej za renowacje?

 

I czy kwarc wymaga jakiegoś serwisu czy jedynie wymiana baterii i sprawdzeniu wodoszczelnośćif15c98663c18d9ecffc5c5412882a05a.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź sobie na pytanie czy raz na 5 lat wydać 400-500pln to dużo.

Znam ludzi co nie robią przeglądów dopóki np zegarek nie zaczyna łapać większych odchylek albo po prostu się nie zatrzyma i też sobie chwalą.

Znając życie w dłuższej perspektywie pewnie wyjdzie podobnie.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź sobie na pytanie czy raz na 5 lat wydać 400-500pln to dużo.

Znam ludzi co nie robią przeglądów dopóki np zegarek nie zaczyna łapać większych odchylek albo po prostu się nie zatrzyma i też sobie chwalą.

Znając życie w dłuższej perspektywie pewnie wyjdzie podobnie.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

Ciekawe czy takie same podejście mają do swoich samochodów.

 

Większość popularnych mechanizmów powinna być serwisowana co 5-7 lat. Koszt serwisu jest różny, w zależności od tego jak on wygląda i co wchodzi w jego skład. Tu trzeba pytać się oficjalnego dystrybutora (w tym wypadku SG) albo bezpośrednio u zegarmistrzów. Listę polecanych zakładów znajdziesz na forum, wystarczy poszukać. Dla mnie to trochę absurdalne kupować zegarek za kwotę XXXX zł i potem oszczędzać na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy takie same podejście mają do swoich samochodów.

 

Większość popularnych mechanizmów powinna być serwisowana co 5-7 lat. Koszt serwisu jest różny, w zależności od tego jak on wygląda i co wchodzi w jego skład. Tu trzeba pytać się oficjalnego dystrybutora (w tym wypadku SG) albo bezpośrednio u zegarmistrzów. Listę polecanych zakładów znajdziesz na forum, wystarczy poszukać. Dla mnie to trochę absurdalne kupować zegarek za kwotę XXXX zł i potem oszczędzać na serwisie.

Weź pod uwagę że przegląd w autoryzowanym serwisie to 1500zl...

 

Już widzę jak mając w garażu Audi A4 oddajesz je na przegląd który kosztuje 20% ceny samochodu

 

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że przegląd w autoryzowanym serwisie to 1500zl...

 

Już widzę jak mając w garażu Audi A4 oddajesz je na przegląd który kosztuje 20% ceny samochodu

 

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Nikt nie zmusza nikogo do kupna zegarka, który sam w sobie pełni funkcję głównie biżuteryjną, a potem narzekania na koszty serwisu. Skoro kogoś stać na kupno zegarka za ponad 10 tyś zł, to i powinien mieć pieniądze na ewentualny serwis po 7 latach. Nie stać mnie, nie kupuję. Wiem, że obecnie życie na pokaz (ponad swój budżet) jest bardzo w modzie. To samo w przypadku samochodu. Swój serwisuję u osoby do której mam zaufanie, nie w autoryzowanym serwisie, bo koszty są kosmiczne, a jakość usług niekoniecznie lepsza.

 

Wracając do tematu. A czy ktoś zmusza kogokolwiek do serwisowania zegarka w autoryzowanym serwisie? Jest lista polecanych zakładów, wystarczy zadzwonić, popytać. Co do Wrocławia to sam mogę polecić, bo paru majstrów przerobiłem i mam o nich wyrobioną opinię. Z drugiej strony nie rozumiem trochę Twojej uwagi. Chciałeś usłyszeć słowa wielu osób, że szkoda pieniędzy na serwis zegarka? No to prawda jest zgoła inna. Trzeba i tyle. A to gdzie i czy to robisz to już Twoja indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny autoryzowanych serwisów to niestety porażka to samo tyczy się samochodów - jeżeli mój dobry kolega pojechał na wymianę oleju z filtrami do serwisu i za olej skasowali go 380zł gdy ten sam w sklepie kosztuje 180zł  Castrol edge 5W30 no to chyba jakaś pomyłka !!

Za filtry oleju/ powietrza zapłacił prawie 200zł gdzie one są po 20-30zł !!!

No porażka !!!!

W mojej Skodzie do wymiany był wałeczek w pompie olejowej za 20zł a serwis chciał mi wymienić całą pompę za 5000zł bo inaczej nie dadzą gwarancji 

Tak samo jest z serwisem zegarków - szkło do Rolexa niczym nie różni się od szkła do Seiko nikt tam nie daje kosmicznej technologi a cena razy 7.

To jest zwykłe naciąganie i tyle bo jakość serwisów często jest dużo lepsza u zaufanego zegarmistrza niż w autoryzowanych serwisach o kosztach nawet nie wspomnę bo z tego to się i mój majster śmieje że ludzie dają się tak dymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.