Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Dylemat - złoty zegarek

Wybór pomiędzy kilkoma modelami - prezent Cartier Rolex Breitling Gold

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Galileo70

Galileo70
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 14:42

Szanowni Forumowicze, z bólem głowy od dylematu, ciężkich decyzji i nie-wiem-co-zrobić chciałbym Was poprosić o Waszą opinię i pomoc w wyborze zegarka, który stanowić ma prezent dla kobiety. Niestety sprawa jest pilna z uwagi na fakt, ze zmarnowałem (a może nie? - wiedza zostaje) zbyt dużo czasu na poszukiwaniu informacji i znaków które mogłyby pomoc w wyborze. Czasu do DATY pozostało wiec już bardzo niewiele...
A wybór ograniczony został do kilku modeli. Wiem ze rozpiętość cenowa jest dość znaczna i oczywiście biorę pod uwagę stosunek jakości do ceny czy odwrotnie.
Cartier Pasha lady gold, z drugiej ręki, kwarc
https://www.chrono24...--id7958869.htm
Cartier ballon, z drugiej ręki, automat, niestety dwa razy droższy
https://www.chrono24...--id8092011.htm
Rolex lady date-just, automat, ciut tańszy od poprzedniego, stal i złoto, nówka sztuka
https://www.chrono24...--id7653461.htm
Breitling chrono cockpit, leciwy lecz w (podobno) świetnym stanie, cena zbliżona po Pasha
https://www.chrono24...--id8297263.htm

Jaki byłby Wasz wybór? Ach.. byłbym zapomniał... „złoto musi być”...
Pozdrawiam
1D1677B5-A3B4-46EA-B8A0-2E40C394E935.jpeg
  • 0

#2 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6766 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 14:52

Rolex
  • 0

#3 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1649 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 15:13

Uważam podobnie

• 0

#4 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 854 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:01

Żona mówi Breitling:

Cartiery to żadne zegarki, tylko bransoletki. A po co mi złota bransoletka bez diamentów?

Rolex ciekawszy, ale też z cyrkoniami.

Breitling za to idealny - porządny czasomierz, z interesującym cyferblatem na którym coś się dzieje.

Mówi też:

Zegarek za tyle kasy, to bym chciała nosić zawsze, żeby koleżanki zazdrość zjadła. Cartier do dżinsów nie pasuje, tym bardziej do biegania. Rolex może i nadaje się do sukienki na wesele, ale na bardziej poważne okazje byłby nie na miejscu. Breitling najbardziej uniwersalny.

I kończy:

Ja bym poradziła, żeby robił, jak uważa.

:rolleyes:

• 0

#5 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18601 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:03

Rolex
  • 0

#6 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1649 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:16

Żona mówi Breitling:

Cartiery to żadne zegarki, tylko bransoletki. A po co mi złota bransoletka bez diamentów?

Breitling za to idealny - porządny czasomierz, z interesującym cyferblatem na którym coś się dzieje.

Mówi też:

Zegarek za tyle kasy, to bym chciała nosić zawsze, żeby koleżanki zazdrość zjadła. Cartier do dżinsów nie pasuje, tym bardziej do biegania. Rolex może i nadaje się do sukienki na wesele, ale na bardziej poważne okazje byłby nie na miejscu. Breitling najbardziej uniwersalny.

I kończy:

Moim zdaniem i mojej wybranki to Rolex nadaje się do wszystkiego z tych 4. Można wrzucić na pasek i jest na lepsze okazje. Ogólnie trzeba też spojrzeć na to, że nie wszystkie kobiety lubią jak tak dużo się dzieje na tarczy.

• 0

#7 Galileo70

Galileo70
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:24

I kończy:

To powyżej najlepsze. Jakże kobiece ;)

Moim zdaniem i mojej wybranki to Rolex nadaje się do wszystkiego z tych 4. Można wrzucić na pasek i jest na lepsze okazje. Ogólnie trzeba też spojrzeć na to, że nie wszystkie kobiety lubią jak tak dużo się dzieje na tarczy.

To można bransoletę zmienić na pasek? Myślałem ze koperta dedykowana jest do bransolety albo do paska

Dzięki za rady. Czyli raczej Rolex niż Cartier oraz Breitling niż Cartier. Jakoś wewnętrznie byłem przekonany ze płeć piękna pójdzie w biżuterię

Użytkownik Galileo70 edytował ten post 01 wrzesień 2018 - 18:31

• 0

#8 arczimi

arczimi
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Gadu-Gadu: 2108216

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:31

Rolex

• 0

#9 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1649 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:43

To powyżej najlepsze. Jakże kobiece ;)
To można bransoletę zmienić na pasek? Myślałem ze koperta dedykowana jest do bransolety albo do paska

Dzięki za rady. Czyli raczej Rolex niż Cartier oraz Breitling niż Cartier. Jakoś wewnętrznie byłem przekonany ze płeć piękna pójdzie w biżuterię

Jeżeli to nie sarkazm to z tego co wiem to oczywiście, że można. Jeżeli nie jesteś pewien spytaj/zobacz w salonie.

• 0

#10 Galileo70

Galileo70
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 18:46

Jeżeli to nie sarkazm to z tego co wiem to oczywiście, że można. Jeżeli nie jesteś pewien spytaj/zobacz w salonie.

Absolutnie nie sarkazm, raczej ignorancja. Gdzieś po prostu (na tym forum) przeczytałem „to se zmienię bransoletę i pasek i będzie dobrze”, a w odpowiedzi ze są inne koperty do paska a inne do bransolety. Ale może coś pokręciłem. Jasne ze zapytam w salonie.
  • 0

#11 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1207 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 19:18

Moja żona mówi Rolex i tu się zgadzamy.
  • 0

#12 Galileo70

Galileo70
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:07

Kurde, tylko ze rolex jest od time trader, a wszystkie opinie które znalazłem o tym sprzedającym są oględnie mówiąc mało przychylne...
  • 0

#13 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 854 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:07

Gdzieś po prostu (na tym forum) przeczytałem „to se zmienię bransoletę i pasek i będzie dobrze”, a w odpowiedzi ze są inne koperty do paska a inne do bransolety. Ale może coś pokręciłem. Jasne ze zapytam w salonie.

Czasem do zegarków z paskiem nie pasują bransoletki z rzekomo tych samych zegarków. (Np. w Bulovie Moonwatch.) W drugą stronę nie ma takich problemów, zresztą zawsze można założyć niemarkową bransoletę.

Ogólnie trzeba też spojrzeć na to, że nie wszystkie kobiety lubią jak tak dużo się dzieje na tarczy.

Oj tam, oj tam...

Wszystkie lubią, jak się dużo dzieje, choć nie wszystkie się do tego przyznają :rolleyes:

EDIT: Jak są wątpliwosci, to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości :(

Użytkownik Zeno edytował ten post 01 wrzesień 2018 - 20:09

• 0

#14 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6766 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:10

Jak to Rolex z cyrkoniami.... chyba z diamentami..
Generalnie wszystkie są paskudne, ale w tej kasie z tych pokazanych tylko Rolex.
  • 0

#15 Galileo70

Galileo70
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:13

Tak czy inaczej - serdecznie dziękuje za opinie. Cartiera sobie odpuściłem. Szukam rolexa. Tylko jeszcze jedno pytanko. Ktoś wyżej napisał „cyrkonie” w komentarzu do rolexa. Szczerze mówiąc, jak widzę datejust z kamieniami to wszędzie w opisie jest „diamonds”. Poza wskazanym na zdjęciu od time trader w chrono24 jest napisane „kamienie szlachetne”. Ktoś się orientuje czy faktycznie to są / mogą być cyrkonie? Wiem ze mogę zapytać umźródła, ale dopiero w poniedziałek a czas leci...
Moje pytanie o cyrkonie spoźniłem o kilka sekund :)
  • 0

#16 RysiekOchodzki

RysiekOchodzki
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:54

Na stronie Rolka masz napisane, że to są diamonds :)
  • 0

#17 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 854 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 21:06

Na stronie Rolexa masz również napisaną cenę: 47 000 złotych :)

IMHO Jakby ten z chrono24 był z diamentami (brylantami), to by się tym pochwalili - i nie chcieliby 10 000 mniej. A napisali jedynie: Zegarek wysadzany kamieniami szlachetnymi.

Kupowanie złotego zegarka z drugiej ręki przez Internet to hazard, ale kupować w ten sposób złoty zegarek z diamentami?!?

Użytkownik Zeno edytował ten post 01 wrzesień 2018 - 21:07

• 0

#18 Galileo70

Galileo70
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 14:12

Drogą kupna nabyty został Rolex lady-datejust. Oficjalnie. W sklepie Rolex. Bez ryzyka, „okazji” itp. Dziękuje za pomoc w wyborze.
  • 0

#19 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1403 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 14:16

Dobry wybór. Gratki - Zona bed,ie zadowolona :-)
  • 0

#20 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1649 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 19:19

Drogą kupna nabyty został Rolex lady-datejust. Oficjalnie. W sklepie Rolex. Bez ryzyka, „okazji” itp. Dziękuje za pomoc w wyborze.

I można zmienić bransa/pasek?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Cartier, Rolex, Breitling, Gold

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych