Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zeno

Chińska myśl horologiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zegarki szwajcarskie, japońskie, rosyjskie, amerykańskie, niemieckie. (Z reguły po jednym.) Różnią się pomiędzy sobą, każdy jest na swój sposób oryginalny. Szwajcarskie są eleganckie, japońskie - tanie, rosyjskie - mało subtelne, amerykańskie - imperialne, niemieckie - nudne ;) Każdy z nich jest dobry. Jestem pewny, że chińskie zegarki też są dobre - bo przecież większość "Swiss Made" ma w sobie dużo Chin - ale nie znalazłem w nich niczego oryginalnego. Mogę mieć chińskiego Bauhausa, chińskiego Oystera, chińskiego B-Uhra, chińskiego Portugalczyka, chińskiego Aqua-Terra, chińskiego Szturmańskiego, chińskiego Moonwatcha, chińskiego G-Shocka, a nawet chińskiego Daniela Wellingtona (czy chińskiego Tourbilliona).

 

A czy mogę mieć coś po prostu chińskiego?

 

Czy wszystkie chińskie zegarki są kopiami/homage'ami?

 

Czy chiński przemysł zegarmistrzowski - przez kilkadziesiąt lat istnienia - wpadł na jakiś oryginalny pomysł techniczny lub designerski?

 

Czy mogę kupić zegarek, który zaprojektowali i wyprodukowali jedynie Chińczycy?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuan, Sea Gull, Beingi... wszystko jest w tym dziale.

Z tym przypisaniem cech do poszczególnych krajów to trochę pojechałeś, IMO spore uproszczenie. Bez trudu wskażę nudnego japończyka albo taniego szwajcara.;)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarki szwajcarskie, japońskie, rosyjskie, amerykańskie, niemieckie. (Z reguły po jednym.) Różnią się pomiędzy sobą, każdy jest na swój sposób oryginalny. Szwajcarskie są eleganckie, japońskie - tanie, rosyjskie - mało subtelne, amerykańskie - imperialne, niemieckie - nudne ;) Każdy z nich jest dobry. Jestem pewny, że chińskie zegarki też są dobre - bo przecież większość "Swiss Made" ma w sobie dużo Chin - ale nie znalazłem w nich niczego oryginalnego. Mogę mieć chińskiego Bauhausa, chińskiego Oystera, chińskiego B-Uhra, chińskiego Portugalczyka, chińskiego Aqua-Terra, chińskiego Szturmańskiego, chińskiego Moonwatcha, chińskiego G-Shocka, a nawet chińskiego Daniela Wellingtona (czy chińskiego Tourbilliona).

 

A czy mogę mieć coś po prostu chińskiego?

 

Czy wszystkie chińskie zegarki są kopiami/homage'ami?

 

Czy chiński przemysł zegarmistrzowski - przez kilkadziesiąt lat istnienia - wpadł na jakiś oryginalny pomysł techniczny lub designerski?

 

Czy mogę kupić zegarek, który zaprojektowali i wyprodukowali jedynie Chińczycy?

 

Myślę że Seagull 1963 chyba do takich należy

seagull-1963-7005-img_3631klein.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuan ładny, ale wystarczy wpisać w Google "vintage chronograph" i...

 

tissot-steel-vintage-chronograph-wristwa

omega-vintage-chronograph-pink-gold-ot-2

7e0492e94e505b4d6807b4e1aae9331a.jpg

 

Z tym przypisaniem cech do poszczególnych krajów to trochę pojechałeś, IMO spore uproszczenie. Bez trudu wskażę nudnego japończyka albo taniego szwajcara. ;)  

Oczywiście, że pojechałem :D

Jak już napisałem, to zorientowałem się, że mój Szwajcar nie jest elegancki, Japończyk - nie jest tani, Rusek jest subtelny, Amarykaniec - skromny, a Niemiec - bardzo interesujący.

 

Wciąż jednak szukam oryginalnego Chińczyka :unsure:

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Seagull 1963 to kropka w kropkę jak podesłany przez Ciebie powyżej Tissot czy Omega. Czy czasem się zbytnio nie czepiasz? W chronografie za dużo nie pozmieniasz, czy to będzie Szwajcar, Japończyk czy Chińczyk- zawsze będziesz miał dwie subtarcze, a co jeszcze mają powyższe wspólnego?

 

A jeżeli chodzi o oryginalnego chińczyka, to proszę bardzo:

https://pl.aliexpress.com/item/BOS-brand-watches-men-fashion-casual-skeleton-wristwatches-Chinese-dragon-automatic-wind-mechanical-watch-gold-steel/32703970778.html

 

Takiego Niemca raczej nie znajdziesz  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takiego Niemca raczej nie znajdziesz  ;)

Takiego Niemca nie znajdę, bo smok nie jest europejską figurą heraldyczną. Ale po wpisaniu w Google "eagle vintage watch" znajdę całe mnóstwo zegarków, na których Twoja propozycja była wzorowana.

Vintage-Eagle-Hawk-Wing-Quartz-Pocket-Wa

 

Nie czepiam się, tylko chcę znaleźć coś, co sprawi, że będę chciał kupić chiński zegarek***.

 

Jeśli chcę kupić Bauhausa - a chcę - to nie kupię Parnisa, Junkersa, czy Nomosa, tylko Junghansa (jeśli starczy mi kasy, co prawdopodobne).

Jeśli chcę kupić Rolexa - a chcę - to nie kupię Parnisa, Tudora, czy Orienta tylko Rolexa (jeśli starczy mi kasy, co w tej pięciolatce mało prawdopodobne).

 

Nie chciałem nikogo bulwersować tylko znaleźć pomysł usprawiedliwiający kupno chińskiego*** zegarka :unsure:

 

 

____________________

*** OK: to złote smoczysko jest bliskie ideału

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich europejczycy chyba nie robią

post-76033-0-83473400-1535981862_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chciałem nikogo bulwersować tylko znaleźć pomysł usprawiedliwiający kupno chińskiego*** zegarka :unsure:

 

 

____________________

*** OK: to złote smoczysko jest bliskie ideału

 

Hmm, zdaje mi się że nie znajdziesz u Chińczyków jakiegoś zegarkowego odpowiednika silnika Wankla czy też Diesla;) Może i opracowali coś niepowtarzalnego, ale ja się nie spotkałem. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zdaje mi się że nie znajdziesz u Chińczyków jakiegoś zegarkowego odpowiednika silnika Wankla czy też Diesla;) Może i opracowali coś niepowtarzalnego, ale ja się nie spotkałem. 

 

Nie musi to być pomysł na miarę silnika Wankla, wystarczy coś na poziomie technologii commonrail ;)

 

Ale  zegarki proponowane przez Obika są bardzo interesujące. Gdyby nie cena, to jedwabny haft jest uzasadnieniem zakupu chińskiego zegarka.

http://www.theblogofwatches.com/2018/04/27/celadon-peacock/?lang=en

 

Ktoś ma jeszcze jakieś interesujące pomysły na oryginalny chiński zegarek?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postując post pod postem :mellow:

 

No tak, Seagull 1963 to kropka w kropkę jak podesłany przez Ciebie powyżej Tissot czy Omega.

 

Nie, Seagull 1963 na werku ST 19 to kropka w kropkę Breitling Chronomat 217012 na werku Venus 175. Licencję na Venus 175 ChRL zakupiła w 1963 roku. Wraz z maszynami pochodzącymi z lat 40. Produkcję rozpoczęto w 1965.

 

http://watchflipr.com/movements/venus-175-manual-chronograph-movement/

 

:)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to być pomysł na miarę silnika Wankla, wystarczy coś na poziomie technologii commonrail ;)

 

Ktoś ma jeszcze jakieś interesujące pomysły na oryginalny chiński zegarek?

 

Coś na miarę wynalazku, to trzeba by cofnąć się sporo lat wstecz, bo z tego co pamiętam, to pierwsi właśnie Chińczycy stworzyli zegar mechaniczny z wody i dzwonków. Tylko na ręku nosić jakoś niewygodnie. 

Dla mnie najbardziej chiński i tak pozostanie zupełnie nie chiński "drużba" czy jakoś tak. Kiedyś na to się natknąłem szukając Sea Gulla.

Chińczycy będą naśladować kulturę zachodu, bo tu się chcą sprzedać, a ich estetyka tak bardzo odbiega od naszej, że swojej nie daliby rady tu upchnąć. Z resztą dla nich estetyka zachodu jest ciekawa, bo zupełnie inna i odmienna od ich. Kopiują, bo gdyby zrobili coś według swojej, byłoby to nadmiernie misterne, a jednocześnie festyniarsko kolorowe, pstrokate i ociekające złotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy stworzyli chiński mechanizm standardowy ( Tongji). Bardzo ciekawa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.