Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CittO

GW-5000 i kostkowe konkurencje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w kolekcji mam narazie Mrg120 i G-steela z niebieską tarczą, ale czas na kostkę do zadań specjalnych.

Moje priorytety wyboru kostki to solar, radio, screwback i negatyw. 

Jest model, który spełnia oczekiwania czyli GW-5000HR ale cena bazowa to 500usd plus koszty wysyłki akcyzy itd.

Czy ma ktoś wiedzę czy można przełożyć mechanizm GW-5000 do obudowy DW-5000HR?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś wiedzę czy można przełożyć mechanizm GW-5000 do obudowy DW-5000HR?

 

 

A gdzie widziałeś model DW-5000HR??? Jest DW-5600HR ale to ani screwback, ani radia i solaru nie ma - więc jaki jest sens przekładania modułu od GW skoro nawet jeśli go upchasz w polimerową kopertę DW to nie będzie Ci działał tak jak powinien?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło pewnie o ten zegar

534796e461d745097159a0b8a4f20c01.jpg

I chce sobie pozytywa z niego zrobić.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem oznaczenie - chodziło o to, żeby obudowę z paskiem z DW-5600HR przełożyć na mechanizm GW-5000. 

Czyli zrobić przekładkę która finalnie będzi wyglądała jak Gw-5000HR. Nie wiem tylko czy oba mechanizmy można poprostu przełożyć do innej koperty.

 

@Parówkowy Skrytożerca - są dostępne w Jp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyć możesz wszystko i wszędzie - jak się nie zmieści to butem dopchnąć - tylko jaki jest sens? GW ma solar i radio i metalową kopertę, DW to polimer z nakładanym i zakręconym czterema śrubkami deklem - jak nawet jakimś cudem zmieścisz modu do GW do DW to solar odpada bo w kopercie DW go zwyczajnie nie ma a radio bez solaru to słaby pomysł bo to najbardziej energożerna funkcja...

Poszukaj GW-M5610 w negatywie i podobnej kolorystyce szkła i załóż do niego pasek od DW-5600HR, prościej taniej i bez kombinacji...

 

 

Edit:

Np  GW-M5610-1BJF albo GW-M5610BC na bransolecie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5610 jest bliżej moich założeń za wyjatkiem skręcanego dekla koperty. Nie chciałem przekładać mechanizmu z metalowej koperty do polimerowej miałem nadzieję, że można zostawić metalową kopertę nakładając ten element Casio-G-Shock-GW-5000-Watch-Band-Bezel-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bezel - bezel z DW-5600 jest zamienny z GW-5000 możesz go śmiało zmieniać, tylko że teraz nie rozumiem - chcesz kupić GW-5000HR i zmienić w nim bezel??


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bezel jest mocowany do koperty, a to coś to część obudowy, ale ujmę moje pytanie w inny sposób - chce do GW5000 przełożyć pasek i "bezel" z DW-5600HR.  Pytanie czy bezel jest kompatybilny? 

Pozostanie modyfikacja na negatyw - ale ztcw do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co wymieniac bezel w gw5000? wymien same paski, ale i tak nie będzie dwukolorowego efektu na całej dlugosci paska i koperty razem, tak jak mam tu w dw5600HR ...OK, już widze to nie te modele..

12825267_DSCF1484.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Widze ze wazniejsza jest jakosc,a nie ilosc :)) tak trzymaj,metal rulez

Masz ladna parke

 

A GW5000 zostawilbym w pozytywie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@starzec: zgoda nie będzie efektu ciągłości, ale w oryginalnym GW-5000HR też nie ma ciągłości. GW-5000HR-1JF_1-700x700.jpg

A "bezel" chciałbym wymienić dla zachownia dwukolorowego efektu paska. Może wystarczy jakaś farba?GW-5000HR-1JF.jpg

 

Ten negatyw wygląda bardzo fajnie.  Nie wiem tylko co z podświetlaniem po konwersji na negatyw.

Tutaj pokazane jak to zrobić: https://www.itstactical.com/intellicom/diy/diy-g-shock-watch-negative-display-conversion/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowanie?? odpada,bo nie będzie tak jak bys chciał, wiesz co zamiast pieprzyc się z konwersja i malowaniem ..kup gw5000hr-1jf jest za***iscie fajny, jeśli tylko dasz rade z kasa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał 3k pln wolnych monet to nie zakładałbym wątku jak zrobić konwersję :)  Poluje na Gw5000HR ale obawiam się, że będę skazany na własne robótki. Malowanie - gdzieś na forum watchuseek widziałem wątek, że bezele oryginalne Casio też są malowane (napisy) kwestia doboru farby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bezel jest mocowany do koperty, a to coś to część obudowy.

W/g Ciebie może tak ale w/g Casio ta część której zdjęcie wrzuciłeś to bezel. Po wtóre ten bezel też jest mocowany do koperty czterema śrubami które masz po bokach.

 

Napisałem Ci wyżej że bezel GW-5000 i DW-5600 są ze sobą zamienne, czyli możesz przekładać bez problemów.  Do GW-5000 podchodzą też bezele od wszystkich modeli GWX-5600, GRX-5600, GW-5035,  DW-5000, DW-5030, GB-5600, DW-5035, DW-5025.

Paski też Ci podejdą od powyższych a dodatkowo od wszystkich modeli GW-M5610, GW-M5630, GLS-5600, GLX-5500, G-5600, GW-S5600, DW-D5600P, GLX-5600C-1 GLX-5600C-2, oraz GW/DW-6900

 

To Twoja sprawa co chcesz zrobić ale moim skromnym zdaniem kupowanie GW-5000HR i modyfikowanie paska i bezela jest bez sensu bo cały urok tego modelu polega właśnie na tym że wygląda jak wygląda, a chora cena wynika z tego że jest rzadki - jak już chcesz coś zmieniać to kup GW-5000B-1JF, jest kilka razy tańszy i zmieniaj paski i bezele - moduł w GW-5000HR to 3159  jest to dokładnie tym samym modułem który jest w w GW-5000B-1JF oraz wszystkich, negatywach GW-M5610, tyle tylko że w 5000 jest inny rozstaw przycisków,niż w 5610 dlatego nie da się ich z marszu przełożyć, ale możliwości są dokładnie takie same. W pozytywach w/w również jest ten sam numer modułu.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

To Twoja sprawa co chcesz zrobić ale moim skromnym zdaniem kupowanie GW-5000HR i modyfikowanie paska i bezela jest bez sensu (...)

 

 

Chciałem zrobić facelift zegarkowy Gw-5000 żeby wyglądał jak HR, ale przekonaliście mnie, że szkoda sensu. Kiedyś miałem Subaru Impreza Wrx i chciałem ją upgrade'ować do STI i na szczęście skończyłem tylko na hamulcach i mod'ach turbo, bo jak z kalkulatorem wyceniłem całą zabawę to wyszedł jakiś kosmos. 

W każdym razie wątek właśnie stracił na akutalności, bo za Waszą namową zamówiłem z Japonii używany Gw-5000HR, którego nie muszę przerabiać. Jedyne co to przed zakupem kostki myślałem nad "bumperem", żeby chronić "bezel".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niekoniecznie doda urody, ale co kto lubi, a bezel mozna kupic jezeli sie cos stanie.

 

Miałem kiedyś g-510D, tam były ładne chromowane belki które wyglądały jak bumper, bardzo mi się to kiedyś podobało. Niestety bumpery do serii Dw i Gw wyglądają jak pogięta spinka biurowa. 

 

g-510d-1a--1.jpg

 

A jeszcze podepnę pod wątek - co sądzicie o "multi" paskach Leathermanna w G-shokach?

 

51C53TMFlWL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie-Nie Wygląda,za to z bransoletą kompozytową kozak.

Ale to moje zdanie.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Datio..kupie Ci skrzynke wodki jak znajdziesz mi GW5000B w dobrych cenach :) bo ostatnio jak znalazlem ten model na ebay to kosztowal 550£

Obstawiam,ze bedzie w najlepszym wypadku,w takiej cenie jak GW5000HR  w dniu premiery

 

 

Do autora...Pamietaj o jednym

Co bys nie wymyslil,co bys nie pomalowal, to nigdy nie bedzie to HR :)

Nie pisze tego po zlosci,poprostu wiem ze bedziesz mial ciagle nie dosyt i zawsze bedziesz to jakos probowal sobie wytlumaczyc

 

Rada starego dziada: Kup HR,bo bedzie drozal z kazdym miesiacem

 

 

Aaaaa...ale zanim wszystko sie ulozy po Twojej stronie,to poszukaj jakis info w sieci na temat jego paska,a dokladnie mam na mysli ewentualne przebarwienia

Boo moze sie okazac ze bedziesz wszystkiego zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datio..kupie Ci skrzynke wodki jak znajdziesz mi GW5000B w dobrych cenach :) bo ostatnio jak znalazlem ten model na ebay to kosztowal 550£

Obstawiam,ze bedzie w najlepszym wypadku,w takiej cenie jak GW5000HR  w dniu premiery

 

 

Nie dalej jak dwa tygodnie temu śledziłem aukcję GW-5000B na ebay'u, co prawda używki ale z opisu bez śladów użytkowania, końcowa cena to 236+ jakieś drobne za przesyłkę, Teraz też masz używkę, z czech bezel i pasek pewnie do wymiany, bo tak ze zdjęć widać to koszt około 100PLN, możesz od HR założyć ;)https://www.ebay.pl/itm/CASIO-G-SHOCK-GW-5000B-1JR-MULTIBAND-6-Radio-clock-Watches/292692088219?hash=item4425ced59b:g:c9wAAOSwLnlahI4d

Jak poszukasz to wcześniej czy później znajdziesz - no chyba że się uprzesz że chcesz nowego - choć w przypadku g-shock'ów to niezrozumiały upór w/g mnie.

 

 

Edit: adres do przesyłki na PV podałem... :P:D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem HR'a na Rinkya za 279USD, ale do tego prowizje, koszty przesyłki, przewalutowanie, podatek, więc będzie sporo więcej, myślę że finalnie nie więcej niż 330USD dla mnie to akceptowalna cena - jeszcze zobaczymy w jakim stanie będzie zegarek choć tu raczej nie mam obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem HR'a na Rinkya za 279USD, ale do tego prowizje, koszty przesyłki, przewalutowanie, podatek, więc będzie sporo więcej, myślę że finalnie nie więcej niż 330USD dla mnie to akceptowalna cena - jeszcze zobaczymy w jakim stanie będzie zegarek choć tu raczej nie mam obaw.

Jezeli stan bedzie dobry to jest calkiem dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Datio...zaluje ze sie odezwalem bo nie mam kaski :) a mysle o nim czasami az od dnia premiery

Faktycznie,cena warta uwagi

 

Citto - ten HR to wersja GW5000HR czy DW5600HR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrovka DW5000HR raczej kupiłbym bym w kraju za ułamek ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.