Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Recenzja Baume & Mercier Baumatic [zdjęcia live, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wydawało się, że Baume & Mercier nigdy nie wydobędzie się z zegarkowej przeciętności, na tegorocznym SIHH marka zaprezentowała zegarek, który ma wszelkie zadatki by ten stan rzeczy diametralnie odmienić.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to największy plus tego zegarka patrząc na jego parametry .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Rozmiar, wygląd, cena, wszystko na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

W uproszczeniu i skrócie. Richemont ma baumatica, a Swatch Group powermatica 80:) Do dyskusji, czy warto dopłacić ok. 7 tys. zł, żeby mieć o 20 godzin dłuższą rezerwę chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu i skrócie. Richemont ma baumatica, a Swatch Group powermatica 80:) Do dyskusji, czy warto dopłacić ok. 7 tys. zł, żeby mieć o 20 godzin dłuższą rezerwę chodu?

Czyli za 2tyś od Certiny czy Tissota mam to samo tylko z krótszą rezerwą o 20h Chyba jednak nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczynając od tego, że 120 - 80 godzin nie chce wyjść różnica 20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Faktycznie mój błąd, miało być 40h różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że takie myślenie do niczego nie prowadzi. Równie dobrze można wziąć zegarek na podstawowej Ecie za np. 4-6 tys. (Epos, Oris,Glycine czy inny) i zestawić z IWC Ingenieur za 26 tys i też zapytac czy warto tyle dopłacać , tym bardziej, że rezerwa będzie taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dlaczego uważasz, że do niczego nie prowadzi? 

Skąd wiesz, że przedstawione w artykule Baume jest mniej więcej trzykrotnie lepsze np. od Certiny DS1 Powermatic 80 COSC? Baumatic to przecież zupełnie nowy model. Czas i rynek zweryfikuje jego wartość.

 

Postulat - może redaktorzy ch24 pokuszą się o test porównawczy? 

Trochę mi brakuje testów porównawczych na tym portalu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja napisałem , ze jest trzykrotnie lepsze ???? Po prostu BM to nie Certina i odwrotnie i nie ma co ich zestawiać ze sobą , tak jak wielu innych firm czy konkretnych modeli. Każdy kosztuje tyle ile kosztuje j rynek zweryfikuje te ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ja napisałem , ze jest trzykrotnie lepsze ???? Po prostu BM to nie Certina i odwrotnie i nie ma co ich zestawiać ze sobą , tak jak wielu innych firm czy konkretnych modeli. Każdy kosztuje tyle ile kosztuje j rynek zweryfikuje te ceny.

Norbie jeszcze tego nie rozumie ale przyjdzie czas.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

 

Tomku, bardzo fajna reklama. Bez wątpienia baumatic, to bardzo ważny element w rozwoju firmy. Życzę Baume jak najlepiej:)

 

Ale gdzie ja napisałem , ze jest trzykrotnie lepsze ???? Po prostu BM to nie Certina i odwrotnie i nie ma co ich zestawiać ze sobą , tak jak wielu innych firm czy konkretnych modeli. Każdy kosztuje tyle ile kosztuje j rynek zweryfikuje te ceny.

Proki, nie denerwuj się. Nigdzie tak nie napisałeś:) To ja napisałem, wychodząc z założenia, że jeśli coś porównywalnego w tej samej kategorii jest 3 razy droższe, to powinno, co do zasady, być 3 razy lepsze. Dlatego zasugerowałem przeprowadzenie testu porównawczego.

Uwazam, że można zestawiać w celu edukacyjnym i pomocy w świadomym zakupie zegarka różne modele i firmy.

Wydaje mi się że mój pogląd podziela Tomasz Kieltyka, redaktor naczelny ch24. pl, który w artykule http://zegarkiclub.pl/forum/topic/159473-„hands-on”-jaeger-lecoultre-polaris-memovox-zdjęcia-live-cena/?hl=jaeger porównał w aspekcie długości rezerwy chodu JLC Polarisa do baumatica ;) Dyskusja na forum była tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/159473-„hands-on”-jaeger-lecoultre-polaris-memovox-zdjęcia-live-cena/?hl=jaeger

 

Załóżmy, że grupa Richemont za jakiś czas wrzuci baumatica zamiast ety do jakiegoś Montblanca. Będzie można porównywać z Baume? A jeżeli do IWC, to też? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu zupełnie nie chodzi o to co jest 3 razy lepsze czy gorsze... Co znaczy gorsze? Cena 3 razy większa to nie 3 razy większa jakość. To nakład na developing, marketing, chęć posiadania. Certina, gdyby mogła sprzedałaby P80 3 razy drożej, tylko że jej nikt nie kupi. Z B&M zapewne będzie inaczej.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale dywagacje na przykład, ile w cenie zegarka jest kosztów marketingu (generującego chęć posiadania w masach oczywiście ) swój sens ma.

Szczególnie dla kogoś, kogo interesują technikalia a nie "sława sprzętu" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wiedziałbyś o technikaliach, gdyby nie marketing. :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis techniczny ( a nie opowieści o pani z zegarkiem na szyi w kanale) wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis techniczny zamieszczony w sieci jest marketingiem. 

Wielu producentów podaje pełen, wielu bardzo skromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym torem myślenie to wszystko jest marketingiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis techniczny zamieszczony w sieci jest marketingiem.

Niespecjalnie jest o czym dyskutować.

Rozumiem że kolega bardziej o " wyjątkowych sprężynkach" i " cudownych smarach" , a ja raczej o specyfikacjach i charakterystykach technicznych powtarzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś w tej marce poszedł po rozum do głowy. Marka dotychczas była znana z przeciętnych zegarków za absurdalne pieniądze. Taka marka butikowa. Ani mechanizmy ani stylistyka nie przykuwały oka. Stylistykę wciąż oceniam raczej chłodno, ale ten mechanizm to już jest coś za co można zapłacić te 9tys. Nie podobają mi się krótkie uszy w tej kopercie, nie jestem fanem takiego rozwiązania...ale to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie jest o czym dyskutować.

Rozumiem że kolega bardziej o " wyjątkowych sprężynkach" i " cudownych smarach" , a ja raczej o specyfikacjach i charakterystykach technicznych powtarzam.

Ani trochę.

Idąc tym torem myślenie to wszystko jest marketingiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety, tak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ale tu zupełnie nie chodzi o to co jest 3 razy lepsze czy gorsze... Co znaczy gorsze? Cena 3 razy większa to nie 3 razy większa jakość. To nakład na developing, marketing, chęć posiadania. Certina, gdyby mogła sprzedałaby P80 3 razy drożej, tylko że jej nikt nie kupi. Z B&M zapewne będzie inaczej.

tutaj jest fajny wątek:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166430-cechy-zegarka-„wysokiej-jakości”/page-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.