Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alex37

JLC, GP, Cartier, Chopard, UN, Montblanc ? Doradźcie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Koledzy stoję przed wyborem kolejnego zegarka (na bransolecie, rozmiar 42-44 BK). Interesuje mnie jakość wykonania i przyjemność noszenia, będę go pewnie używał do kawiarni czy na spotkania. Waga 200g jak najbardziej pożądana, bezel (nie koperta) 42-43-44mm, bezel 40 wydaje mi się za mały.

 

Jako że nie miałem okazji przymierzyć wszystkich, to co byście wybrali?

 

1. JLC master compressor (raczej model world timer - duży około 46mm).

2. GP i tu raczej sea hawk 2 , ewentualnie wwtc ale tak biednie na zdjeciach wyglada, nie wiem jak na żywo.

3. UN maxi marine diver 42,7mm, choć tego i tak pewnie kupię jeśli nie teraz to w przyszłosci.

4. ewentualnie zastanawiał mnie breguet type XXI, nie mierzyłem ale na zdjęciach taki bardzo klasyczny się wydaje, jednak nazwa pięknie brzmi ;).

5. Chopard mille miglia i tu być moze gmt 42mm w chrono.

6. Cartier calibre de cartier 42mm - skłaniam się żeby jego właśnie kupić lub choparda.

7. Montblanc sport np ref 104659 - najsłabszy ze stawki, jednak bardzo mnie ciekawi jego użytkowanie, pewnie i tak dokupię.

 

Na dzień dzisiejszy moje przemyślenia są takie: cartier albo chopard lub jaeger, a reszta na dalszym planie. Co byście wybrali?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja bym kupił zdecydowanie Cartiera :) świetna jakość wykonania i firma z dużymi tradycjami. Plusem też jest to że w naszym kraju jest niszowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja bym kupił zdecydowanie Cartiera :) świetna jakość wykonania i firma z dużymi tradycjami. Plusem też jest to że w naszym kraju jest niszowa :)

 

Czyli mamy podobne zdanie. A czy cartier nie będzie aby traktowany jako taka marka biżuteryjna stąd .. i tutaj niekorzystne skojarzenia z majszelkorsem mi się nasuwają, to moja jedyna obawa. Ja by on wypadł w kwestii jakości wykonania i prestiżu (osiągnięć ) marki na tle JLC lub Choparda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa bardzo dobre zegarki, ale wśród osob z żadną lub nikłą świadomością zegarkową faktycznie zapewne szału nie będzie. Taki prawie Armani ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa bardzo dobre zegarki, ale wśród osob z żadną lub nikłą świadomością zegarkową faktycznie zapewne szału nie będzie. Taki prawie Armani ;-)

 

Okej ;) A jak byś porównał go na tle wymienionych przeze mnie marek?

 

ps. przypomina mi się jak znajomi na pokładzie samolotu z wielkimi emocjami kupowali zegarki maseratti, bo "przecenione", bo tyle mają funkcji, oczywiście ostrzegałem ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach technicznych, na Forum jest wielu kolegow dużo mądrzejszych ode mnie, ktorzy rozważane przez Ciebie zegarki mieli lub mają.

Osobiście z wybranych przez Ciebie zegarkow, najbardziej podoba mi sie wlasnie Cartier, bo jest najprostszy - czy serio potrzebujesz stoper i GMT?

Z JLC wolalbym model Polaris, z Bregueta Classic ewentualnie Marine, z Cartiera - Tank'a :-)

Ale to ma byc Twoj zegarek i Tobie ma sie podobać. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach technicznych, na Forum jest wielu kolegow dużo mądrzejszych ode mnie, ktorzy rozważane przez Ciebie zegarki mieli lub mają.

Osobiście z wybranych przez Ciebie zegarkow, najbardziej podoba mi sie wlasnie Cartier, bo jest najprostszy - czy serio potrzebujesz stoper i GMT?

Z JLC wolalbym model Polaris, z Bregueta Classic ewentualnie Marine, z Cartiera - Tank'a :-)

Ale to ma byc Twoj zegarek i Tobie ma sie podobać. ;-)

 

Wiesz, lubię mieć jakieś dodatkowe tarcze, choćby ten sekundnik lub rezerwę chodu. Fakt, stopera nie używam, tu masz rację. Nie lubię jednak prostoty i nie jestem w stanie nosić klasycznych zegarków, coś tam się musi dziać, musi mieć bransoletę z ciekawym zapięciem, tutaj pozwolę sobie porównać do ball'a lub th grand carrera, jednak chodzi o coś z półki wyżej. Do prostokątów nie mam przekonania, w przeciwnym razie wybrałbym zenitha port royal ze wspaniałym mechanizmem el primero ;)

W każdym razie dziękuję za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytony nie rozważałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytony nie rozważałeś?

 

Podejrzewam że nie zmieści się w budżecie, ponadto to chyba mały zegarek? 40 mm to nie dla mnie ;) IWC inżynier lub zenith el primero mógłby sie jeszcze złapać w targecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy „przyjemność z noszenia” czerpiesz od siebie czy też od innych

W drugim wypadku:

- Montblanc - w najlepszym razie kojarzy się z górami a dla promila społeczeństwa nie piszącego reklamowym plastikiem - z luksusowymi artykułami piśmienniczymi

- Cartier i Chopard - jak najbardziej biżuteryjnie i kobieco i nie ma znaczenia produkowanie własnych kalibrów. Chopard ratuje trochę kolaboracja z MM ale włoska technika i oldtimery nie pomagają w punktowaniu wśród moto „ekspertów”

- UN i GP to nisza nisz której nikt nie umie w tym kraju sprzedawać.

- JLC i Breguet nie kojarzą się z niczym i to jest świetna wiadomość. Ale czy akurat te modele?

A na bransolecie, większy i coś na tarczy mający to może Skydweller albo nowe Zenithy Defy...te 44 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy „przyjemność z noszenia” czerpiesz od siebie czy też od innych

W drugim wypadku:

- Montblanc - w najlepszym razie kojarzy się z górami a dla promila społeczeństwa nie piszącego reklamowym plastikiem - z luksusowymi artykułami piśmienniczymi

- Cartier i Chopard - jak najbardziej biżuteryjnie i kobieco i nie ma znaczenia produkowanie własnych kalibrów. Chopard ratuje trochę kolaboracja z MM ale włoska technika i oldtimery nie pomagają w punktowaniu wśród moto ekspertów

- UN i GP to nisza nisz której nikt nie umie w tym kraju sprzedawać.

- JLC i Breguet nie kojarzą się z niczym i to jest świetna wiadomość. Ale czy akurat te modele?

A na bransolecie, większy i coś na tarczy mający to może Skydweller albo nowe Zenithy Defy...te 44 mm

 

Dzięki Desmo za podsumowanie. Defy mam starszego, open el primero i powiem Ci, że ma nawet 47mm, zależy jak się mierzy. Lubię go, ale nie każdego dnia.

 

Przyjemnośc dla siebie, lubię sobie posiedzieć przy kawie z fajnym zegarem na ręce, spoglądając na mocne samochody (i długie nogi ;) ), ale to co mam w pudełku powoli mnie nudzi ;)

 

To jest interesujące, szkoda że na pasku: https://www.chrono24.pl/jaegerlecoultre/master-compressor-extreme-w-alarm--id9042325.htm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nabyłem IWC, ale kwestia UN, JLC i Ch. pozostaje otwarta. Ewentualnie jakieś el primero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratuluję Łukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Łukasz ;)

 

Jeszcze raz dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwi, sprawa i tak nie została rozwiązana, iwc to taka zapchajdziura w tej sytuacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zmiłuj - za darmo nikt nie doradzał - foto musi być! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC taką zapchajdziurą, jak to brzmi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek jeszcze nie ma, dopiero wczoraj o 20-tej komisyjnie folie zdjąłem ! ;)

Ale on wcale dobrze wykonany nie jest. Bransoleta od alpiny extreme diver 300m, ponadto np ball czy perrelet lepiej zrobiony. Mówię - zapchajdziuira, w pudle jedno wolne było i podczas przenoszenia trudno było wypoziomować pudło, toteż dokładnie 203 gramy (tak wyliczyłem) musiałem umieścić w okienku nr 6 i teraz juz mam poziom na trasie salon-sypialnia ! Jakie to proste było :D Aczkolwiek Jaeger w rozmiarze 46 siedziałby tu ciaśniej i tym samym pewniej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trzymasz zegarki za kilkadziesiąt/ kilkaset tysięcy w domu? Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trzymasz zegarki za kilkadziesiąt/ kilkaset tysięcy w domu? Nie polecam.

w 100% popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trzymasz zegarki za kilkadziesiąt/ kilkaset tysięcy w domu? Nie polecam.

 

A skąd wiesz że nie mam półtoratonowego sejfu przymocowanego do posadzki prętami spawanymi do fundamentu? ;)

 

To tylko przedmioty, mają dawać radość z użytkowania, zawsze można kupić kolejne. Prawdziwą wartość stanowi zwykle coś zupełnie innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że nie mam półtoratonowego sejfu przymocowanego do posadzki prętami spawanymi do fundamentu? ;)

 

To tylko przedmioty, mają dawać radość z użytkowania, zawsze można kupić kolejne. Prawdziwą wartość stanowi zwykle coś zupełnie innego ;)

Ja tam nie lubię jak mi się obcy po domu kręcą niezależnie od przyczyny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to?

 

A to jest dobre, ale cena powyżej 50 nieco mnie zniechęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.