Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Omega Aqua Terra czy Oris Big Crown Pointer Date

Omega Aqua Terra czy Oris Big Crown Pointer Date Omega Omega Aqua Terra Oris Oris Big Crown Pointer Date

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który zegarek wybrać do dotychczas posiadanych? (45 użytkowników oddało głos)

Który zegarek wybrać do dotychczas posiadanych?

1. Omega Aqua Terra - czarna tarcza (10 głosów [22.22%])

Procent z głosów: 22.22%

2. Omega Aqua Terra - niebieska tarcza (30 głosów [66.67%])

Procent z głosów: 66.67%

3. Oris Big Crown Pointer Date - niebieska tarcza (5 głosów [11.11%])

Procent z głosów: 11.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 19:50

Na ten moment mam następujące zegarki:

- Oris Artix Date

13008_01%20733%207642%204034-07%205%2021

- Longines Master Collection

the_longines_master_collection-L2.893.4.

- Eterna KonTiki

I520x520-eterna-kontiki-date-1220-41-63-

- Epos Passion 3401

3401_71_small-363x600.jpg

- Oris Artelier Calibre 111

15410_01%20111%207700%204061-set%201%202

Oglądając różne zegarki moją uwagę zwróciły:

- Omega Aqua Terra

soldier-22010412101001.pngsoldier-22010412103001.png

- Oris Big Crown Pointer Date

23670_0175477414065-0752063_verticale.pn

W związku z tym mam dylemat który z zegarków wybrać do dotychczas posiadanych. Czy może jednak jakiś inny?

Zegarek ma pasować do koszuli, ewentualnie koszuli i marynarki. Rozmiar koperty najlepiej około 42mm, może być nakręcany automatycznie jak i manualnie. Wypukłe szkło szafirowe jak w Orisie ma Omega Speedmaster Professional Moonwatch ale to chronograph i nie będę z tej funkcjonalności korzystał, więc na ten moment nie biorę tego zegarka pod uwagę.

Różnica w cenie pomiędzy wskazanymi zegarkami jest około 3 krotna. Na Orisa fundusze już są natomiast aby nabyć Omegę muszę najpierw spieniężyć Stowa Antea Black na Unitasie.

Zapraszam do wypowiedzi i udziału w ankiecie.

• 0

#2 ArtiGarnek

ArtiGarnek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 20:17

Na ten moment mam następujące zegarki:

- Oris Artix Date

- Longines Master Collection

- Eterna KonTiki

- Epos Passion 3401

- Oris Artelier Calibre 111

Oglądając różne zegarki moją uwagę zwróciły:

- Omega Aqua Terra

- Oris Big Crown Pointer Date

W związku z tym mam dylemat który z zegarków wybrać do dotychczas posiadanych. Czy może jednak jakiś inny?

Zegarek ma pasować do koszuli, ewentualnie koszuli i marynarki. Rozmiar koperty najlepiej około 42mm, może być nakręcany automatycznie jak i manualnie. Wypukłe szkło szafirowe jak w Orisie ma Omega Speedmaster Professional Moonwatch ale to chronograph i nie będę z tej funkcjonalności korzystał, więc na ten moment nie biorę tego zegarka pod uwagę.

Różnica w cenie pomiędzy wskazanymi zegarkami jest około 3 krotna. Na Orisa fundusze już są natomiast aby nabyć Omegę muszę najpierw spieniężyć Stowa Antea Black na Unitasie.

Zapraszam do wypowiedzi i udziału w ankiecie.

Gratuluję super kolekcji! Zwłaszcza Oris Atelier. Cudo!

Jednak biorąc pod uwagę te 2 i pomimo tego że ten Oris wygląda bardzo ciekawie to bez sekundy zastanawiania się brałbym Omegę. Dla mnie zegarek idealny. Brałbym go gdyby nie cena :)

No i nie masz niczego na branzolecie więc dobrze uzupełni kolekcję. 

Użytkownik DawPi edytował ten post 10 wrzesień 2018 - 06:57
Nie cytujemy zdjęć.

• 0

#3 Passionat

Passionat
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 22:02

Granatowa Omega - marzenie. Ale w zamian można mieć np. Oris + Ball + Hamilton i jeszcze zostanie na jakiś :)

• 0

#4 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 15:53

Gratuluję super kolekcji! Zwłaszcza Oris Atelier. Cudo!
Jednak biorąc pod uwagę te 2 i pomimo tego że ten Oris wygląda bardzo ciekawie to bez sekundy zastanawiania się brałbym Omegę. Dla mnie zegarek idealny. Brałbym go gdyby nie cena :)
No i nie masz niczego na branzolecie więc dobrze uzupełni kolekcję.

Dziękuję. Mnie też się podoba Oris Artelier i pozostałe zegarki. Eposa kupiłem na pasku a później tutaj na forum dokupiłem delikatnie używaną bransoletę i na upalne dni tego lata się przydała.

Mając Orisa Artelier na Calibre 111 podobnie jak w wynikach ankiety na ten moment, skłaniam się do Omegi, tylko zakładam że w przypadku takiej decyzji zegarek zostaje na dłużej i pozostaje kwestia czy z niebieską tarczą bo taki aktualnie trend czy jednak ze względu że bardziej uniwersalny i elegancki z tarczą koloru czarnego. Oczywiście Omega na bransilecie, paski można dokupić.

Granatowa Omega - marzenie. Ale w zamian można mieć np. Oris + Ball + Hamilton i jeszcze zostanie na jakiś :)

Właśnie dlatego mam dylemat o którym napisałem w pierwszym poście. Czy jeden zegarek czy jednak tańszy z perspektywą zakupu w przyszłości innych i dochodzi kwestia kosztów przeglądu za kilka lat.

Użytkownik zegarek_watch edytował ten post 10 wrzesień 2018 - 16:04

• 0

#5 zielony.m

zielony.m
  • Użytkownik
  • 2182 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 15:58

Ogólnie jak dla mnie jakieś takie wszystkie zbyt podobne. Wybrałbym Omegę, ale dlatego, że masz wszystko na pasku.

Nie myślałeś o urozmaiceniu czyli np. chrono albo diver?

• 0

#6 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 17:00

Jak się pracuje w korpo, to nie ma żadnego urozmaicenia. Zamiast biegać i pływać siedzi się w garniaku na krancztajmie :(

• 0

#7 alex37

alex37
  • Użytkownik
  • 1082 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:58

Orisy takie miałem, no fajne są ale to klasa ~ 5000zł, omega tutaj będzie ciekawiej wykonana i reprezentuje wyższą klasę (cenową i jakościową). I choć omeg nie lubię, bo każdy je ma, niczym legendarnego passata, to jednak wybrałbym omegę, tym bardziej na bransolecie. Przyjemniej mi się na nią kiedyś spoglądało, niż na orisa. No i bransolety orisa na ogół są tak jakby gorzej wykonane, jeśli chodzi o spasowanie, rodzaj zapięcia. Ja bym Ci tu dorzucił iwc aquatimera i jakiegoś zenitha, port royal np jest na bazarku, tam pracuje ciekawy mechanizm inhałsowy.

• 0

#8 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13436 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 20:02

Jak się ma marzenia to trzeba je spełniać .
Półśrodki nie pomogą :)
Omega.
  • 0

#9 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17326 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 20:07

Omega :-)
  • 0

#10 Passionat

Passionat
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 21:46

Półśrodki absolutnie nie pomogą, trzeba dążyć do celu.

• 0

#11 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1077 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 06:37

omesia :) no i oczywiście niebieska , choć dalej będzie to kolekcja jednowymiarowa <_<

• 0

#12 bober5264

bober5264
  • Użytkownik
  • 505 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 07:18

Ogladalem ostatnio ta omege na zywo - cudo

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
  • 0

#13 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 19:47

Ogólnie jak dla mnie jakieś takie wszystkie zbyt podobne. Wybrałbym Omegę, ale dlatego, że masz wszystko na pasku.

Nie myślałeś o urozmaiceniu czyli np. chrono albo diver?

Taki styl zegarków lubię dlatego są podobne głównie różnią się kolorem tarczy. Z komplikacji to w Orisie wskaźnik rezerwy chodu. Hmm chrono to nie wykorzystywałbym dlatego raczej nie rozważałem zakupu. Diver to też nie mój styl zegarka, oglądałem Omegę Diver 300 M, Tudor Black Bay, Oris Divers 65 i też nie zdecydowałem się, chociaż Tudor i Oris spośród tych oglądanych najbardziej zwróciły moją uwagę ze względu na styl i wypukłe szkiełko. Z komplikacji w zegarkach to mógłby być np. z drugą strefą czasową GMT, w tym Orisie Big Crown Pointer Date podoba mi się wskaźnik daty, podobna dodatkowa wskazówka byłaby w zegarkach GMT.

Z zegarków Omega Aqua Terra oglądałem tylko z tarczą koloru jasnego niebieskiego i szarą, te kolory nie podeszły mi. Muszę gdzieś zobaczyć czarny i ciemniejszy niebieski czyli te których zdjęcia zamieściłem w pierwszym poście.

Ja bym Ci tu dorzucił iwc aquatimera i jakiegoś zenitha, port royal np jest na bazarku, tam pracuje ciekawy mechanizm inhałsowy.

Propozycje OK. Kiedyś oglądałem Zenith El Primero nie w chrono, niby fajny ale też nie zdecydowałem się. Chyba musiałbym jeszcze raz przyjrzeć się zegarkom Zenith.

Wygląda że muszę pozbyć się Stowy Antea (wystawiona na bazarku) i obejrzeć Omegi, tak jak piszecie nie można iść w półśrodki. Chyba, że macie jeszcze inne kontrpropozycje do Omegi Aqua Terra?

Może macie jakieś sugestie gdzie można kupić Omegę w dobrej cenie z pewnego źródła?

• 0

#14 Butik

Butik
  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:29

Omega AT. Jak do garnituru i koszuli to rozważ na kauczukowym pasku, który nie musi wyglądać jak kauczuk, a bransoleta do formalnego stroju bywa za świecąca (szczególnie omegowa, wiem co mówię, bo mam zarówno bransoletę jak i kauczukowy pasek).

Tak czy siak - na łańcuchu czy pasku - będziesz zadowolony, szczególnie w najnowszej wersji z poziomymi wcięciami. Ja ostatnio nabyłem ze srebrno-szarą tarczą, niebieskimi indeksami i wskazówkami - absolutne miodzio.

• 0

#15 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 10643 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:56

Ze wskazanych AT niebieska.

Choć mi osobiście bardziej podoba się poprzednia z ramką wokół daty.
  • 0

#16 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5033 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 21:25

Dokładnie :)
  • 0

#17 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 18 październik 2018 - 23:42

Obejrzałem obie Omegi czarną i niebieską. Wrażenia - bransoleta za bardzo biżuteryjna, świeci się i zostają ślady od dotykania palcami, dlatego nie zdecydowałem się na bransoletę, tylko będzie na kauczukowym pasku. Kolor tarczy czarny ze srebrnymi indeksami ze względu że wygląda bardziej elegancko i jest bardziej ponadczasowy, niebieska ładna ale w bezpośrednim porównaniu z czarną nie przekonała mnie. Tak więc muszę trochę czasu poczekać na tę referencję:

soldier-22012412101001.png 

Myślę że będą pasowały do niej różne paski np. na czarnym pasku krokodyla będzie bardzo elegancko, na brązowym pasku z nubuku będzie bardziej w stylu casual a i jakieś pasek nato na lato też będzie pasował, w zależności od dobranego paska będzie zmieniała swój styl od eleganckiego poprzez casual po sportowy.

• 0

#18 Zigzaur

Zigzaur
  • Nowy Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 21 październik 2018 - 08:26

Choć jestem fanem Orisa, na Twoim miejscu uzupełniłbym kolekcję o Omegę, piękne Orisy już masz :) Zgadza się, A/T jest nieco oklepana, ale klasyk to klasyk. Dlatego też czarna tarcza.
  • 0

#19 zegarek_watch

zegarek_watch
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 23:00

Omega Aqua Terra :)

gallery_87525_3735_522935.jpg

• 0

#20 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10238 postów

Napisano 25 grudzień 2018 - 10:59

Dobry zakup :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Omega, Omega Aqua Terra, Oris, Oris Big Crown Pointer Date

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych