Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelb29

DWISS

Rekomendowane odpowiedzi

Firma założona została przez Rafaela Simoesa Mirandę. Projektuje on zegarki od 2006 roku dla wielu różnych producentów. Dwiss powstało w 2011 roku. Firma zdobył między innymi nagrodę IDA (International Design Award) w 2012 i 2016 roku oraz nagrodę ePDA (European Product Design Award) w 2017 i 2018 roku. 
 

Dwiss była pierwszą firmą która opracowała pierwszy w historii zegarek wykonany z Niobu (Nb1Zr - 99% Niobu 1% cyrkonu), z modelem CLASSIQUE, stworzonym wyłącznie dla brazylijskiej firmy wydobywczej CBMM.

 

 

 

https://www.dwiss.com/

 


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obłędne zegarki. Spodziewałem się ceny x 30

Skoro spodziewałeś się że zegarek na najprostszej ecie, wykonany z azjatyckich części będzie kosztował na kickstarterze ponad 100000 PLN to sporo musisz jeszcze poczytać o tym biznesie;) Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Mogę taki mieć na rowerowe wyprawy czy takrgi branżowe. A zapomniałem wszystkie są odwołąne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zegarek na najprostszej ecie, wykonany z azjatyckich części ...

Nie takiej najprostszej  :) - top grade dają.

DWISS o ile wiem (mam M1AB) w zasadzie nie korzysta z podwykonawców w Chinach - nawet koperty robione są w Szwajcarii i Niemczech.

 

Awiss, Bwiss, Cwiss, Dwiss... I tak aż do Swissa.

Design Watch Independed Switzerland to Swiss! Za Mirandą (facet mieszka w Lugano) stoją szwajcarskie pieniądze a firma w Szwajcarii płaci podatki ... znam kilka innych marek mniej zasługujących na takie oznakowanie.

 

Ja cierpliwie czekam na sierpień  :)


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet firmy z Pforzheim potrafią zlecać wykonanie koperty ChRL więc.. zresztą jak coś kosztuje tyle ile tutaj, zwykle ma jakieś elementy z Azji - koperte, tarcze, wskazówki, nie da się tego najczęściej przeskoczyć bo wykonanie tych elementów w Europie jest bardzo drogie, polecam w tym temacie wiedzę @QuadrifoglioVerde

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz merytorycznie absolutną rację. :)

W tym przypadku DWISS'a kupowałem w Lugano i opieram się na informacjach z rozmowy z Rafaelem.

899 franków również w mojej opinii może być bliskie kosztom przy zalożeniu całkowitej produkcji w Szwajcarii. Mam ponad 80 zegarków "mikrobrandowych" i ograniczone zaufanie do deklaracji ich producentów ale bez wnikania w szczegóły ten projekt jest jednym z ciekawszych jakie pojawiły się w tym roku.

Zaakceptuję nawet kopertę z Chin  :)


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, to fajny zegarek, jeśli jakość wykonania jest ok to ta cena nie jest zła.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi kusi Panowie. Chyba się szarpne na zegarek tej marki. I tak miałem kupić Chińczyka za podobną kwotę.

Pozostaje zakupić i samodzielnie sprawdzić jakość produktu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś narkotyczne te ich zegarki :P Wracam myślami do tej koperty kilka razy dziennie. Trudno o coś oryginalnego a tutaj. No no.


:)

Top grade powiadasz? Robi się interesująco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro spodziewałeś się że zegarek na najprostszej ecie, wykonany z azjatyckich części będzie kosztował na kickstarterze ponad 100000 PLN to sporo musisz jeszcze poczytać o tym biznesie;)

Z pewnością. Możliwe ,że gdy napisze taką sama ilość postów które nie niosą za sobą wartości co ty to zdobędę wystarczającą wiedzę do szydzenia z innych. Możesz mi pokazać stockowy tourbillon jak to ty napisałeś na najtańszej ecie? Trochę poczytałem o tych zegarkach jak i marce i z chińskich części też nie są w większym stopniu niż inne szwajcarskie wyroby. Będe uważał na twoje oferty sprzedawco PROFESIONALNY ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi, skoro piszesz posta w temacie który przez prawie rok nie był postowany to logicznym dla mnie jest że Twoja wypowiedź odnosiła się do ostatniego posta kolegi Paweł który odswieżył temat nowym projektem i do tego referowałem, z takim małym znaczkiem na końcu : ";)"

 

Nie interesuję się microbrandowymi tourbillonami więc nie jestem Ci w stanie wskazać nic ciekawego w tym obszarze.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.