Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Markowy zegarek kwarcowy do 4,5k

Quartz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6210 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 18:57

wydanie takiej kasy na baterie nie ma sensu :)

Też tak uważam, a już tym bardziej za "szwajcara" - zrozumiałbym jakby to miał być  g-shock ;)

• 0

#22 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:00

OSOBIŚCIE uważam, że szkoda wydawać tyle kasy na zegarek kwarcowy, ale oczywiście nie mam zamiaru odwodzić Kolegi od tego pomysłu i na siłę go przekonywać, że nie ma to sensu  :)

A ja bym kupił zegarek kwarcowy, nawet za więcej. Kto widział w życiu mechanizm 9F, ten wie, o czym mowa. Poza tym, jest jeszcze Casio Oceanus, Seiko Astron i Citizen Chronomaster. Żadnym bym nie pogardził. Faktem jest jednak, że to czasomierze dla wtajemniczonych, którzy w dodatku potrafią docenić japońską technologię.

Citizen-Chronomaster-Gear-Patrol-Lead-Fu

Użytkownik Istvan edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 19:01

• 0

#23 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19109 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:03

To przyznaję się bez bicia, nanwyraźniej nie jestem dość wtajemniczony i nie potrafię tej technologii docenić. Co więcej, nie będę rozpaczał, jeśli tak pozostanie ;-)
  • 0

#24 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:06

A powiedz mi jedno - masz już wiele zegarków, same mechaniczne - czy nie lepiej dołożyć coś kwarcowego z wyższej półki? Przecież, gdy przyjdzie Ci serwisować zegarki, które obecnie posiadasz, będziesz płakał, jak bóbr. :P Sam ostatnio sobie to uświadomiłem i teraz idę w G-Shocki.  :ph34r:  :lol:

Użytkownik Istvan edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 19:09

• 0

#25 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19109 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:11

A powiedz mi jedno - masz już wiele zegarków, same mechaniczne - czy nie lepiej dołożyć coś kwarcowego z wyższej półki? Przecież, gdy przyjdzie Ci serwisować zegarki, które obecnie posiadasz, będziesz płakał, jak bóbr. :P Sam ostatnio sobie to uświadomiłem i teraz idę w G-Shocki.  :ph34r:  :lol:

Mam też G na solarze ;-) Reszta to mechaniki, ale na razie wygląda to tak, że mam je w zasadzie od nowości, a żaden nie jest ze mną dłużej niż 10 miesięcy, bo taka jest rotacja. Zdziwiłbym się, gdyby któryś dotarł do serwisu :-) A z wyższej półki będzie, ale pewnie kolejny mechanik ;-)
  • 0

#26 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1282 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:58

Ale to nie wychodzi na zero, zegarki prawie zawsze sprzedaje się ze stratą, więc i w takiej sytuacji można płakać jak bóbr ;-)
  • 0

#27 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19109 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 04:59

Cóż, do tej pory płaczu nie było, a na kilku udał się nawet nieco zarobić ;-)
  • 0

#28 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1282 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:21

Reszta to mechaniki, ale na razie wygląda to tak, że mam je w zasadzie od nowości, a żaden nie jest ze mną dłużej niż 10 miesięcy, bo taka jest rotacja.

Tak swoją drogą, to nie kumam takiej filozofii obrotu zegarkami, nawet nie zdążysz się z nimi dobrze zaprzyjaźnić i już do ludzi... Tak szybko się nudzą, czy nieprzemyślane zakupy? Rozumiem, za duży za mały, rozczarowanie po zakupie itp. ale żeby tak z definicji się szybko pozbywać to nie rozumiem.  Nie fajnie budować wspólną historię z zegarkiem przynajmniej przez kilka lat? :)

Użytkownik Thorsten edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 09:24

• 0

#29 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19109 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:23

Różnie to bywa, czasem wynika to z tego, że jestem wybredny, a czasem faktycznie jest tak, że coś jest nie do końca przemyślanym zakupem ;-) Ale mam kilka zegarków, które mają potencjał na to,żeby zostać na dłużej :-)
  • 0

#30 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6773 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:27

...oczywiście Breitlingi - ale używane to chyba raczej od 7-8 tysięcy, więc odpadają?

@ajsek, dokładnie. Kwarcowe zegarki są bardzo praktyczne. Dla mnie superquartz Breitlinga jest dużo fajniejszy niż IWC czy Panerai za 20 tysięcy na jakimś zwykłym automatycznym czy manualnym mechanizmie  :)

Radykalna opinia vs konkurencja ale faktycznie mam Colta który nie dość że nie błyszczy jak bransoletka to zawsze gotów do akcji . Kiedyś się z tego śmiałem - kwarc z certyfikatem COSC - ale każdy sposób jest dobry żeby się wyróżnić. mimo że mam G shocki to czasem wolę niezawodny zegarek wyglądający jak ... zegarek
  • 0

#31 radek3545

radek3545
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 15:31

Jak na razie najbardziej podobają mi się:

1. Omega Seamaster 300m Quartz
  2. Grand Seiko Quartz
  3. Tag Heuer Aquaracer 300m Quartz
  4. Bulova Accutron https://www.czaszega...mm-p-57486.html
  5. Citizen Chronomaster https://gearpatrol.c...n-chronomaster/

Raczej skłaniał się będę w kierunku Omegi i wypatrywał czegoś ciekawego na bazarku.

• 0

#32 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6210 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:57

Raczej skłaniał się będę w kierunku Omegi i wypatrywał czegoś ciekawego na bazarku.

Ale Omega bo to "Omega" czy po prostu Ci się podoba?

Spojrzyj jeszcze na linie Citizen Signature bo też jest warta uwagi np model BL1258-53L miałem wersje z szarą tarczą i moim zdaniem jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Co prawda można się spotkać na forum z opinią że jest "zerżnięty" z Tag Heuer'a Aquaracer 500M, ale podobieństwo tkwi tylko w bezelu, mechanizm, oraz wykonanie tego Citizena rozwala Tag'a na amen, no i nie spotkałem zegarka z lepszym AR, sama tarcza też jest rewelacyjna. Co prawda zegarek ma 42mm średnicy ale ma krótkie "uszy" i świetnie leży w zasadzie na każdym nadgarstku - moja Szanowna z nim śmigała kilka dni a ona ma 14,5cm w nadgarstku, na mojej łapie nieco ponad 20cm też wyglądał niczego sobie.

Edit: ale jak chcesz Omegę bo Ci się podoba to nie ma sensu szukać innego zegarka bo nawet jak coś kupisz to zawsze będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś - choć ja obstawiam że jak zobaczysz na żywo to Ci przejdzie ;)

Użytkownik Daito edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 16:58

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Quartz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych