Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość The Lord

HOROMUNDI: Royal Oak vs. Nautilus, część 1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The Lord

Lata 60’te i 70’te XX wieku obfitowały w bogactwo barwnych wydarzeń, jaskrawych niczym kolory epatujące z obrazów Andy Warhola. Główny ton nadawały im zimnowojenne relacje amerykańsko-sowieckie, które na płaszczyźnie walki o strefy wpływów prowadziły do konfliktów zbrojnych oraz licznych niepokojów społecznych, czego dobitny przykład stanowił kryzys kubański oraz wojna w Wietnamie. Sytuacja gospodarcza także nie napawała optymizmem szczególnie w latach 70’tych, ponieważ na wiodących rynkach nastąpił istotny spadek tempa wzrostu dochodu narodowego, inflacja rosła zatrważająco szybko, a podwyżka cen ropy naftowej doprowadziła do kryzysu na rynku energetyczno-paliwowym. W cieniu wielkich spraw, tradycyjna szwajcarska branża zegarków przeżywała dynamiczne zmiany.

 

czytaj więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny materiał, jak to zwykle u Mariusza, czyta się bardzo przyjemnie. Gratuluję i podziwiam pracę włożoną w artykuł.

Przeczytanie ma też niestety negatywne skutki uboczne, bo obudziło głęboko już u mnie uśpioną fascynację AP RO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra publikacja podziwiam wiedzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nigdy mnie nie będzie stać na PP i AP to moim marzeniem jest PP w złocie :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dzięki serdeczne Tommaso i gasp50 za bardzo dobry odbiór artykułu, a Tobie swierszczu życzę, żeby marzenia się spełniły.  :)
 

Świetny materiał, jak to zwykle u Mariusza, czyta się bardzo przyjemnie. Gratuluję i podziwiam pracę włożoną w artykuł.


Pisząc opracowanie zastanawiałem się o czym warto byłoby wspomnieć, żeby artykuł był w miarę kompletny. No i pisałem, pisałem, pisałem, a jak skończyłem pisać to się za głowę złapałem.  :) Opis konstrukcji mechanizmów zostawiłem na kolejną część, bo mam wrażenie, że z ilością tekstu doszedłem już do ściany. Może powinienem napisać książkę o haute horlogerie.  :rolleyes:  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo przyjemna lektura :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Zwięzłe, ale bardzo dobre ekonomiczno-kulturowe tło to jeden z atutów tekstu.

 

Dwie drobnostki wpadły mi w oko - zamiast "60'te i 70'te" - "60. i 70.", a "niestroniący" łącznie.

 

Druga część będzie już bardziej dla koneserów, ale na pewno warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Brawo. Zwięzłe, ale bardzo dobre ekonomiczno-kulturowe tło to jeden z atutów tekstu.

 

Dwie drobnostki wpadły mi w oko - zamiast "60'te i 70'te" - "60. i 70.", a "niestroniący" łącznie.

 

Druga część będzie już bardziej dla koneserów, ale na pewno warto :)

 

Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.  :) Druga część faktycznie będzie ekstremalnie techniczna, ale werk jest równie ważny, jak wzornictwo zegarka. Poza tym, chcę zachować poziom znany z dawnej strony Horomundi, na której często były poruszane kwestie dotyczące konstrukcji mechanizmów. Co więcej, na forum, bo było to forum powstałe z inicjatywy magazynu Revolution, wypowiadali się zegarmistrzowie z firm zegarkowych, więc poziom wątków był wysoki. O jakość dbał wówczas Wei Koh, a poniżej odnośnik do rozmowy, jaką Benjamin Clymer (Hodinkee) przeprowadził z Wei.

 

https://www.hodinkee.com/articles/talking-watches-with-wei-koh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Świetne opracowanie, przeczytałem z dużą przyjemnością... tym bardziej nie mogę doczekać się porównania mechanizmów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że przeczytałem szybko, gdyż uważam, że serwis Horomundi podąży znaną drogą swoich poprzedników...Odpaliłem link i :blink:  już podążył. Mamy zatem kolejny serwis, tym razem Revolution24 i rzeczywiście podejście do tematu jest rewolucyjne, bo nie często się zdarza, aby serwisy zmieniały nazwę co 3 dni :rolleyes:  

 

No ale miało być o artykule, a nie o serwisach.

Moje zdanie nie będzie znacząco różnić się od zdania moich przedmówców - bardzo dobry artykuł przedstawiający rys historyczny obu zegarków. Fajne i ciekawe opisy poparte zdjęciami z sieci pozwalają przyjrzeć się dokładniej obu modelom. Bardzo fajnie się czytało.

 

Łyżka dziegciu: w wyrażeniu "pomimo że" przed "że" nie stawiamy przecinka, jest też kilka małych błędów interpunkcyjnych i kilka literówek (wystarczy przeczytać jeszcze raz - na pewno to wyłapiesz).

 

No i szkoda, że nie na stronie Klubu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super artykuł Mariusz.Ciekawe ,który werk wygra w pojedynku mechanizmów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś trzeci okaże się najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł, dobrze się czyta, dużo nowych (jak dla mnie) informacji. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Chciałem napisać, że przeczytałem szybko, gdyż uważam, że serwis Horomundi podąży znaną drogą swoich poprzedników...Odpaliłem link i :blink:  już podążył. Mamy zatem kolejny serwis, tym razem Revolution24 i rzeczywiście podejście do tematu jest rewolucyjne, bo nie często się zdarza, aby serwisy zmieniały nazwę co 3 dni :rolleyes:

Nie bardzo rozumiem? Artykuły nie zostały przecież usunięte, jakość merytoryczna strony oraz wygląd pozostały bez zmian. Moje poszukiwania ciekawej nazwy, to w tym wszystkim rzecz mało istotna. Strona istnieje, rozwija się, a Revolution24 brzmi dobrze i chyba przyznasz, że jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie", więc nazwa pasuje. W artykuły naprawdę wkładam dużo pracy i serca.

 

No ale miało być o artykule, a nie o serwisach.

Moje zdanie nie będzie znacząco różnić się od zdania moich przedmówców - bardzo dobry artykuł przedstawiający rys historyczny obu zegarków. Fajne i ciekawe opisy poparte zdjęciami z sieci pozwalają przyjrzeć się dokładniej obu modelom. Bardzo fajnie się czytało.

 

Łyżka dziegciu: w wyrażeniu "pomimo że" przed "że" nie stawiamy przecinka, jest też kilka małych błędów interpunkcyjnych i kilka literówek (wystarczy przeczytać jeszcze raz - na pewno to wyłapiesz).

 

No i szkoda, że nie na stronie Klubu...

Wiesz, przy takiej ilości tekstu nie trudno o literówki. Natomiast interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną, ale staram się niwelować swoje błędy. Co do Klubu, to miałem najszczersze chęci, żeby włączyć się w projekt zbudowania porządnej strony, ale panujący marazm był dla mnie nie do zniesienia. Nie umiem pracować w otoczeniu, które ogarnia letarg. Stworzenie świetnego portalu wymaga dużo wytrwałości i entuzjazmu w działaniu, jednakże to temat na zupełnie inną dyskusję.

 

Świetne opracowanie, przeczytałem z dużą przyjemnością... tym bardziej nie mogę doczekać się porównania mechanizmów :)

  

Ciekawy artykuł, dobrze się czyta, dużo nowych (jak dla mnie) informacji.

Dzięki serdeczne za dobre słowo.  :) 

 

Super artykuł Mariusz.Ciekawe ,który werk wygra w pojedynku mechanizmów. :)

Dzięki serdeczne. Co do mechanizmów, tego to nawet ja jeszcze nie wiem. :) Jestem na etapie porównawczej analizy konstrukcji obydwu werków, czasem pomęczę też pytaniami zegarmistrza, żeby poznać punkt widzenia z perspektywy kogoś, kto naprawia zegarki Patek Philippe oraz Audemars Piguet. Wszystko wkrótce się rozstrzygnie. Dodam tylko, że na tę chwilę pojedynek jest bardzo wyrównany, a nad artykułem muszę jeszcze trochę popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze spędzony czas przy czytaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie napisany tekst, tylko... jakoś mi ciężko wierzyć w Twoją obiektywność, sorry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie napisany tekst, tylko... jakoś mi ciężko wierzyć w Twoją obiektywność, sorry. 

 

Przyganiał kocioł garnkowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyganiał kocioł garnkowi

 

Tzn.? Bo nie rozumiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

fajnie napisany tekst, tylko... jakoś mi ciężko wierzyć w Twoją obiektywność, sorry.

 

Dzięki serdeczne. Co do obiektywizmu, dlaczego tak uważasz? Wiesz przecież Łukasz, że przez wiele lat miałem zegarek na werku 3120. Obecnie posiadam zegarek Patek Philippe, który zawiera mechanizm oznaczony jako kaliber 324. Nie opisuję więc czegoś z czym nie nie miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki serdeczne. Co do obiektywizmu, dlaczego tak uważasz?

 

Dlatego, że u Ciebie sympatie zegarkowe zależą od tego, o której marce akurat prowadzisz serwis. 

Chciałbym wierzyć, że AP w zestawieniu z PP ma obiektywną szansę wygrać (moim zdaniem, w swojej kategorii jest lepszym zegarkiem), ale może się mylę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem? Artykuły nie zostały przecież usunięte, jakość merytoryczna strony oraz wygląd pozostały bez zmian. Moje poszukiwania ciekawej nazwy, to w tym wszystkim rzecz mało istotna. Strona istnieje, rozwija się, a Revolution24 brzmi dobrze i chyba przyznasz, że jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie", więc nazwa pasuje. W artykuły naprawdę wkładam dużo pracy i serca.

 

  ...

 

Tu nie ma czego rozumieć. Zmieniasz nazwy, pomysły na stronę, loga, generalnie zmieniasz wszystko z prędkością karabinu maszynowego...to jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem, to zaraz zawieszasz działalność i działasz z Klubem dodając maksymę św. Augustyna... Śmieszne to i straszne, bo czytając jakikolwiek artykuł Twojego autorstwa, jakiekolwiek porównanie, jakikolwiek post to człowiek zaczyna po prostu tracić zaufanie i wiarę w rzetelność przekazywanej informacji.

 

Czy jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie"? Na Patek Club/Horologium/Horomundi/Revolution24 są zdaje się dwa Twoje teksty - o Calatravie i porównanie RO i Nautilusa, resztę można znaleźć np. tutaj. Czy jest to rzecz niespotykana w "polskim internecie"? Raczej tak, większość opiera serwisy o teksty własne...(jeśli ty jesteś autorem wszystkich filmików to chylę czoła, posypuję głowę popiołem, biorę wolne od forum i przepraszam serdecznie).

 

 

...

 

 

Wiesz, przy takiej ilości tekstu nie trudno o literówki. Natomiast interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną, ale staram się niwelować swoje błędy. Co do Klubu, to miałem najszczersze chęci, żeby włączyć się w projekt zbudowania porządnej strony, ale panujący marazm był dla mnie nie do zniesienia. Nie umiem pracować w otoczeniu, które ogarnia letarg. Stworzenie świetnego portalu wymaga dużo wytrwałości i entuzjazmu w działaniu, jednakże to temat na zupełnie inną dyskusję.

 

...

 

Oczywiście, wszystko rozumiem, ale jeśli nic i nikt Cię nie goni, to proszę - przeczytaj raz jeszcze, będzie lepiej.

 

Co do Klubu:

 

Włożyłem wiele godzin pracy w serwis Horologium po czym zrezygnowałem, żeby wspomóc Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, a Ty piszesz "a nie mówiłem"?

... fakt, że swój czas przeznaczam na rzecz Klubu, chyba coś znaczy.

Z perspektywy około miesiąca: na razie to nic nie znaczy.

 

Piszę to wszystko nie dlatego, że mam coś do Ciebie. Piszesz bardzo fajnie, masz szeroką wiedzę i lekkie pióro, fajnie składasz frazy i raczej nie zapętlasz się w zdaniach złożonych, przede wszystkim bardzo przyjemnie się czyta Twoje opracowania. Naprawdę myślałem, że włączysz się w działalność Klubu i w klubową stronę, i wniesiesz coś dobrego, taką wartość dodaną z najwyższego zegarmistrzostwa.

 

Jak to mawia pewien bardzo mądry człowiek: cierpliwości, jeszcze trochę cierpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Porównanie PP i AP jest, po raz kolejny, doskonałą okazją do wywlekania osobistych animozji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie"? Na Patek Club/Horologium/Horomundi/Revolution24 są zdaje się dwa Twoje teksty - o Calatravie i porównanie RO i Nautilusa, resztę można znaleźć np. tutaj. Czy jest to rzecz niespotykana w "polskim internecie"? Raczej tak, większość opiera serwisy o teksty własne...(jeśli ty jesteś autorem wszystkich filmików to chylę czoła, posypuję głowę popiołem, biorę wolne od forum i przepraszam serdecznie).

To ocieranie się o megalomanie raczej będzie przeszkadzać w rozwoju niestety.

Ale generalnie jestem pozytywnie nastawionym kibicem.

Pomysł oceniania werków na podstawie ogólnie dostępnych danych ( bez informacji zwrotnych z eksploatacji,parametrów niezawodnościowych,statystyk serwisowych) ciekawy z zabawowego, hobbistycznego punktu widzenia i ogólnorozwojowy.

Wcale niełatwe jest sporządzenie takiego quizu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Dlatego, że u Ciebie sympatie zegarkowe zależą od tego, o której marce akurat prowadzisz serwis. 

Chciałbym wierzyć, że AP w zestawieniu z PP ma obiektywną szansę wygrać (moim zdaniem, w swojej kategorii jest lepszym zegarkiem), ale może się mylę...

 

Revolution24 to rozszerzona formuła Patek Clubu, więc serwis ogólnie odnosi się do elitarnego zegarmistrzostwa, a nie tylko jednej firmy. Poczekaj z oceną, jak przeczytasz artykuł.  :) 

 

Tu nie ma czego rozumieć. Zmieniasz nazwy, pomysły na stronę, loga, generalnie zmieniasz wszystko z prędkością karabinu maszynowego...to jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem, to zaraz zawieszasz działalność i działasz z Klubem dodając maksymę św. Augustyna... Śmieszne to i straszne, bo czytając jakikolwiek artykuł Twojego autorstwa, jakiekolwiek porównanie, jakikolwiek post to człowiek zaczyna po prostu tracić zaufanie i wiarę w rzetelność przekazywanej informacji.

Obrażasz mnie takim wpisem. Co wspólnego ma rzetelność artykułów z szukaniem dla siebie i swojej pasji miejsca w przestrzeni internetowej? Jeżeli uważasz, że jestem nierzetelny, to wklej tu fragment mojego opracowania, który budzi Twoje wątpliwości i zaneguj. Wtedy będę miał szansę się do tego odnieść.

 

Czy jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie"? Na Patek Club/Horologium/Horomundi/Revolution24 są zdaje się dwa Twoje teksty - o Calatravie i porównanie RO i Nautilusa, resztę można znaleźć np. tutaj. Czy jest to rzecz niespotykana w "polskim internecie"? Raczej tak, większość opiera serwisy o teksty własne...(jeśli ty jesteś autorem wszystkich filmików to chylę czoła, posypuję głowę popiołem, biorę wolne od forum i przepraszam serdecznie).

A ile tych opracowań ma być skoro serwis dopiero wystartował? Nie mam składu redakcyjnego i na Revolution24 robię za informatyka, grafika, obrabiam materiał video i sam piszę teksty. Nikt mi za to nie płaci, wyłącznie z pasji i dobrej chęci dzielę się swoją wiedzą i pakuję jeszcze w to swoje pieniądze, bo domen, hostingu i porządnych certyfikatów SSL nie dają za darmo, więc przestań człowieku zrzędzić! Łatwo jest krytykować, gdy tak naprawdę nie ma się bladego pojęcia ile to wszystko pracy i czasu zajmuje.  :unsure:  A jeszcze co do filmów, to oprócz tego, co Patek publikuje na YouTubie, wrzucam też materiał dostępny np. tylko dla właścicieli zegarków Patek Philippe. To też jesteś jakaś wartość dodana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Obrażasz mnie takim wpisem. Co wspólnego ma rzetelność artykułów z szukaniem dla siebie i swojej pasji miejsca w przestrzeni internetowej? Jeżeli uważasz, że jestem nierzetelny, to wklej tu fragment mojego opracowania, który budzi Twoje wątpliwości i zaneguj. Wtedy będę miał szansę się do tego odnieść.

 

...

 

Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić, to Ciebie obrazić. Jest to moje zdanie i, wydaje mi się, że mam do niego prawo. Nie ja pierwszy zauważyłem, że czasami naginasz rzeczywistość pod producenta, którego zegarek aktualnie posiadasz...nie jest to nic zdrożnego. Znam Ciebie z Twoich wpisów na forum i też to zauważam. Wcześniej pisałeś o stworzeniu "wysokiej klasy serwisu o zegarkach" - ja od takiego serwisu wymagam "stałości", czyli żeby trzymał nie tylko poziom merytoryczny, ale i nazywał się "jakoś" przez dłuższy czas.

 

Nie ważne, widać mamy nieco inne podejście do tematu. I jeszcze raz - obrazić Ciebie nie chciałem. Proszę odłóżmy złe emocje na bok, bo do niczego dobrego to nie prowadzi.

 

...

Łatwo jest krytykować, gdy tak naprawdę nie ma się bladego pojęcia ile to wszystko pracy i czasu zajmuje. :unsure:

...

 

Ma się blade pojęcie i wie się ile to zajmuje pracy i czasu.

 

Wracając do tematu: mi do gustu również bardziej przypadł PP Nautilus. W AP średnio podoba mi się koronka ze "śrubki" oraz imitacje śrub na pierścieniu (wolałbym, gdyby były wkręcane). Bransoleta chyba jednak na plus dla Royal Oak, ale znowu z profilu lepiej wypada Nautilus...Generalnie twardy orzech do zgryzienia i ciężko wybrać zwycięzcę, szczególnie gdy dla każdego w zegarku liczy się coś innego...Niestety nie było mi dane zbliżyć się (świadomie) do ww. zegarków na odległość bliższą niż jakieś 5km, także moja opinia opiera się jedynie na zdjęciach i filmach.

 

Czekam na ocenę mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.