Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

HOROMUNDI: Royal Oak vs. Nautilus, część 1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2018 - 12:25

Lata 60’te i 70’te XX wieku obfitowały w bogactwo barwnych wydarzeń, jaskrawych niczym kolory epatujące z obrazów Andy Warhola. Główny ton nadawały im zimnowojenne relacje amerykańsko-sowieckie, które na płaszczyźnie walki o strefy wpływów prowadziły do konfliktów zbrojnych oraz licznych niepokojów społecznych, czego dobitny przykład stanowił kryzys kubański oraz wojna w Wietnamie. Sytuacja gospodarcza także nie napawała optymizmem szczególnie w latach 70’tych, ponieważ na wiodących rynkach nastąpił istotny spadek tempa wzrostu dochodu narodowego, inflacja rosła zatrważająco szybko, a podwyżka cen ropy naftowej doprowadziła do kryzysu na rynku energetyczno-paliwowym. W cieniu wielkich spraw, tradycyjna szwajcarska branża zegarków przeżywała dynamiczne zmiany.

czytaj więcej

• 0

#2 Tommaso

Tommaso
  • Użytkownik
  • 4621 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 13:09

Świetny materiał, jak to zwykle u Mariusza, czyta się bardzo przyjemnie. Gratuluję i podziwiam pracę włożoną w artykuł.

Przeczytanie ma też niestety negatywne skutki uboczne, bo obudziło głęboko już u mnie uśpioną fascynację AP RO...

• 0

#3 gasp50

gasp50
  • Użytkownik
  • 964 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 13:43

Bardzo dobra publikacja podziwiam wiedzę
  • 0

#4 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 16:29

Ponieważ nigdy mnie nie będzie stać na PP i AP to moim marzeniem jest PP w złocie :)
  • 0

#5 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2018 - 17:15

Dzięki serdeczne Tommaso i gasp50 za bardzo dobry odbiór artykułu, a Tobie swierszczu życzę, żeby marzenia się spełniły.  :)

Świetny materiał, jak to zwykle u Mariusza, czyta się bardzo przyjemnie. Gratuluję i podziwiam pracę włożoną w artykuł.

Pisząc opracowanie zastanawiałem się o czym warto byłoby wspomnieć, żeby artykuł był w miarę kompletny. No i pisałem, pisałem, pisałem, a jak skończyłem pisać to się za głowę złapałem.  :) Opis konstrukcji mechanizmów zostawiłem na kolejną część, bo mam wrażenie, że z ilością tekstu doszedłem już do ściany. Może powinienem napisać książkę o haute horlogerie.  :rolleyes:  ;)

• 0

#6 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 10320 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 17:59

Bardzo przyjemna lektura :-)
  • 0

#7 Edmund Exley

Edmund Exley
  • Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 22:16

Brawo. Zwięzłe, ale bardzo dobre ekonomiczno-kulturowe tło to jeden z atutów tekstu.

Dwie drobnostki wpadły mi w oko - zamiast "60'te i 70'te" - "60. i 70.", a "niestroniący" łącznie.

Druga część będzie już bardziej dla koneserów, ale na pewno warto :)

• 0

#8 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2018 - 23:05

Brawo. Zwięzłe, ale bardzo dobre ekonomiczno-kulturowe tło to jeden z atutów tekstu.

Dwie drobnostki wpadły mi w oko - zamiast "60'te i 70'te" - "60. i 70.", a "niestroniący" łącznie.

Druga część będzie już bardziej dla koneserów, ale na pewno warto :)

Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.  :) Druga część faktycznie będzie ekstremalnie techniczna, ale werk jest równie ważny, jak wzornictwo zegarka. Poza tym, chcę zachować poziom znany z dawnej strony Horomundi, na której często były poruszane kwestie dotyczące konstrukcji mechanizmów. Co więcej, na forum, bo było to forum powstałe z inicjatywy magazynu Revolution, wypowiadali się zegarmistrzowie z firm zegarkowych, więc poziom wątków był wysoki. O jakość dbał wówczas Wei Koh, a poniżej odnośnik do rozmowy, jaką Benjamin Clymer (Hodinkee) przeprowadził z Wei.

https://www.hodinkee...es-with-wei-koh

Użytkownik The Lord edytował ten post 16 wrzesień 2018 - 23:30

• 0

#9 Passero

Passero
  • Użytkownik
  • 2139 postów

Napisano 17 wrzesień 2018 - 06:15

Świetne opracowanie, przeczytałem z dużą przyjemnością... tym bardziej nie mogę doczekać się porównania mechanizmów :)

• 0

#10 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 818 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 18:52

Chciałem napisać, że przeczytałem szybko, gdyż uważam, że serwis Horomundi podąży znaną drogą swoich poprzedników...Odpaliłem link i :blink:  już podążył. Mamy zatem kolejny serwis, tym razem Revolution24 i rzeczywiście podejście do tematu jest rewolucyjne, bo nie często się zdarza, aby serwisy zmieniały nazwę co 3 dni :rolleyes:  

No ale miało być o artykule, a nie o serwisach.

Moje zdanie nie będzie znacząco różnić się od zdania moich przedmówców - bardzo dobry artykuł przedstawiający rys historyczny obu zegarków. Fajne i ciekawe opisy poparte zdjęciami z sieci pozwalają przyjrzeć się dokładniej obu modelom. Bardzo fajnie się czytało.

Łyżka dziegciu: w wyrażeniu "pomimo że" przed "że" nie stawiamy przecinka, jest też kilka małych błędów interpunkcyjnych i kilka literówek (wystarczy przeczytać jeszcze raz - na pewno to wyłapiesz).

No i szkoda, że nie na stronie Klubu...

Użytkownik Wacor edytował ten post 19 wrzesień 2018 - 18:53

• 0

#11 Genovese_

Genovese_
  • Użytkownik
  • 1281 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 19:56

Super artykuł Mariusz.Ciekawe ,który werk wygra w pojedynku mechanizmów. :)

• 0

#12 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2326 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 21:59

Może jakiś trzeci okaże się najlepszy ?
  • 0

#13 zasadas

zasadas
  • Stowarzyszenie
  • 14977 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 22:32

Ciekawy artykuł, dobrze się czyta, dużo nowych (jak dla mnie) informacji. 

• 0

#14 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2018 - 23:18

Chciałem napisać, że przeczytałem szybko, gdyż uważam, że serwis Horomundi podąży znaną drogą swoich poprzedników...Odpaliłem link i :blink:  już podążył. Mamy zatem kolejny serwis, tym razem Revolution24 i rzeczywiście podejście do tematu jest rewolucyjne, bo nie często się zdarza, aby serwisy zmieniały nazwę co 3 dni :rolleyes:

Nie bardzo rozumiem? Artykuły nie zostały przecież usunięte, jakość merytoryczna strony oraz wygląd pozostały bez zmian. Moje poszukiwania ciekawej nazwy, to w tym wszystkim rzecz mało istotna. Strona istnieje, rozwija się, a Revolution24 brzmi dobrze i chyba przyznasz, że jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie", więc nazwa pasuje. W artykuły naprawdę wkładam dużo pracy i serca.

No ale miało być o artykule, a nie o serwisach.
Moje zdanie nie będzie znacząco różnić się od zdania moich przedmówców - bardzo dobry artykuł przedstawiający rys historyczny obu zegarków. Fajne i ciekawe opisy poparte zdjęciami z sieci pozwalają przyjrzeć się dokładniej obu modelom. Bardzo fajnie się czytało.

Łyżka dziegciu: w wyrażeniu "pomimo że" przed "że" nie stawiamy przecinka, jest też kilka małych błędów interpunkcyjnych i kilka literówek (wystarczy przeczytać jeszcze raz - na pewno to wyłapiesz).

No i szkoda, że nie na stronie Klubu...

Wiesz, przy takiej ilości tekstu nie trudno o literówki. Natomiast interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną, ale staram się niwelować swoje błędy. Co do Klubu, to miałem najszczersze chęci, żeby włączyć się w projekt zbudowania porządnej strony, ale panujący marazm był dla mnie nie do zniesienia. Nie umiem pracować w otoczeniu, które ogarnia letarg. Stworzenie świetnego portalu wymaga dużo wytrwałości i entuzjazmu w działaniu, jednakże to temat na zupełnie inną dyskusję.

Świetne opracowanie, przeczytałem z dużą przyjemnością... tym bardziej nie mogę doczekać się porównania mechanizmów :)

Ciekawy artykuł, dobrze się czyta, dużo nowych (jak dla mnie) informacji.

Dzięki serdeczne za dobre słowo.  :) 

Super artykuł Mariusz.Ciekawe ,który werk wygra w pojedynku mechanizmów. :)

Dzięki serdeczne. Co do mechanizmów, tego to nawet ja jeszcze nie wiem. :) Jestem na etapie porównawczej analizy konstrukcji obydwu werków, czasem pomęczę też pytaniami zegarmistrza, żeby poznać punkt widzenia z perspektywy kogoś, kto naprawia zegarki Patek Philippe oraz Audemars Piguet. Wszystko wkrótce się rozstrzygnie. Dodam tylko, że na tę chwilę pojedynek jest bardzo wyrównany, a nad artykułem muszę jeszcze trochę popracować.

• 1

#15 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5686 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 06:35

Dobrze spędzony czas przy czytaniu.
  • 0

#16 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 14:44

fajnie napisany tekst, tylko... jakoś mi ciężko wierzyć w Twoją obiektywność, sorry. 

• 0

#17 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 3857 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 14:52

fajnie napisany tekst, tylko... jakoś mi ciężko wierzyć w Twoją obiektywność, sorry. 

Przyganiał kocioł garnkowi

• 0

#18 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 14:56

Przyganiał kocioł garnkowi

Tzn.? Bo nie rozumiem... 

• 0

#19 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2018 - 16:10

Dzięki serdeczne. Co do obiektywizmu, dlaczego tak uważasz? Wiesz przecież Łukasz, że przez wiele lat miałem zegarek na werku 3120. Obecnie posiadam zegarek Patek Philippe, który zawiera mechanizm oznaczony jako kaliber 324. Nie opisuję więc czegoś z czym nie nie miałem do czynienia.

• 0

#20 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:03

Dzięki serdeczne. Co do obiektywizmu, dlaczego tak uważasz?

Dlatego, że u Ciebie sympatie zegarkowe zależą od tego, o której marce akurat prowadzisz serwis. 

Chciałbym wierzyć, że AP w zestawieniu z PP ma obiektywną szansę wygrać (moim zdaniem, w swojej kategorii jest lepszym zegarkiem), ale może się mylę... 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych