Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

HOROMUNDI: Royal Oak vs. Nautilus, część 1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 994 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:50

Nie bardzo rozumiem? Artykuły nie zostały przecież usunięte, jakość merytoryczna strony oraz wygląd pozostały bez zmian. Moje poszukiwania ciekawej nazwy, to w tym wszystkim rzecz mało istotna. Strona istnieje, rozwija się, a Revolution24 brzmi dobrze i chyba przyznasz, że jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie", więc nazwa pasuje. W artykuły naprawdę wkładam dużo pracy i serca.

...

Tu nie ma czego rozumieć. Zmieniasz nazwy, pomysły na stronę, loga, generalnie zmieniasz wszystko z prędkością karabinu maszynowego...to jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem, to zaraz zawieszasz działalność i działasz z Klubem dodając maksymę św. Augustyna... Śmieszne to i straszne, bo czytając jakikolwiek artykuł Twojego autorstwa, jakiekolwiek porównanie, jakikolwiek post to człowiek zaczyna po prostu tracić zaufanie i wiarę w rzetelność przekazywanej informacji.

Czy jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie"? Na Patek Club/Horologium/Horomundi/Revolution24 są zdaje się dwa Twoje teksty - o Calatravie i porównanie RO i Nautilusa, resztę można znaleźć np. tutaj. Czy jest to rzecz niespotykana w "polskim internecie"? Raczej tak, większość opiera serwisy o teksty własne...(jeśli ty jesteś autorem wszystkich filmików to chylę czoła, posypuję głowę popiołem, biorę wolne od forum i przepraszam serdecznie).

...

Wiesz, przy takiej ilości tekstu nie trudno o literówki. Natomiast interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną, ale staram się niwelować swoje błędy. Co do Klubu, to miałem najszczersze chęci, żeby włączyć się w projekt zbudowania porządnej strony, ale panujący marazm był dla mnie nie do zniesienia. Nie umiem pracować w otoczeniu, które ogarnia letarg. Stworzenie świetnego portalu wymaga dużo wytrwałości i entuzjazmu w działaniu, jednakże to temat na zupełnie inną dyskusję.

...

Oczywiście, wszystko rozumiem, ale jeśli nic i nikt Cię nie goni, to proszę - przeczytaj raz jeszcze, będzie lepiej.

Co do Klubu:

Włożyłem wiele godzin pracy w serwis Horologium po czym zrezygnowałem, żeby wspomóc Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, a Ty piszesz "a nie mówiłem"?

... fakt, że swój czas przeznaczam na rzecz Klubu, chyba coś znaczy.

Z perspektywy około miesiąca: na razie to nic nie znaczy.

Piszę to wszystko nie dlatego, że mam coś do Ciebie. Piszesz bardzo fajnie, masz szeroką wiedzę i lekkie pióro, fajnie składasz frazy i raczej nie zapętlasz się w zdaniach złożonych, przede wszystkim bardzo przyjemnie się czyta Twoje opracowania. Naprawdę myślałem, że włączysz się w działalność Klubu i w klubową stronę, i wniesiesz coś dobrego, taką wartość dodaną z najwyższego zegarmistrzostwa.

Jak to mawia pewien bardzo mądry człowiek: cierpliwości, jeszcze trochę cierpliwości...

• 0

#22 Passero

Passero
  • Użytkownik
  • 2523 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 18:10

Porównanie PP i AP jest, po raz kolejny, doskonałą okazją do wywlekania osobistych animozji :(

• 1

#23 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2320 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 18:39

Czy jakość opracowań jest niespotykana w "polskim internecie"? Na Patek Club/Horologium/Horomundi/Revolution24 są zdaje się dwa Twoje teksty - o Calatravie i porównanie RO i Nautilusa, resztę można znaleźć np. tutaj. Czy jest to rzecz niespotykana w "polskim internecie"? Raczej tak, większość opiera serwisy o teksty własne...(jeśli ty jesteś autorem wszystkich filmików to chylę czoła, posypuję głowę popiołem, biorę wolne od forum i przepraszam serdecznie).

To ocieranie się o megalomanie raczej będzie przeszkadzać w rozwoju niestety.
Ale generalnie jestem pozytywnie nastawionym kibicem.
Pomysł oceniania werków na podstawie ogólnie dostępnych danych ( bez informacji zwrotnych z eksploatacji,parametrów niezawodnościowych,statystyk serwisowych) ciekawy z zabawowego, hobbistycznego punktu widzenia i ogólnorozwojowy.
Wcale niełatwe jest sporządzenie takiego quizu.
  • 0

#24 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2018 - 21:02

Dlatego, że u Ciebie sympatie zegarkowe zależą od tego, o której marce akurat prowadzisz serwis. 
Chciałbym wierzyć, że AP w zestawieniu z PP ma obiektywną szansę wygrać (moim zdaniem, w swojej kategorii jest lepszym zegarkiem), ale może się mylę...

Revolution24 to rozszerzona formuła Patek Clubu, więc serwis ogólnie odnosi się do elitarnego zegarmistrzostwa, a nie tylko jednej firmy. Poczekaj z oceną, jak przeczytasz artykuł.  :) 

Tu nie ma czego rozumieć. Zmieniasz nazwy, pomysły na stronę, loga, generalnie zmieniasz wszystko z prędkością karabinu maszynowego...to jesteś sobie sterem, żeglarzem i okrętem, to zaraz zawieszasz działalność i działasz z Klubem dodając maksymę św. Augustyna... Śmieszne to i straszne, bo czytając jakikolwiek artykuł Twojego autorstwa, jakiekolwiek porównanie, jakikolwiek post to człowiek zaczyna po prostu tracić zaufanie i wiarę w rzetelność przekazywanej informacji.

Obrażasz mnie takim wpisem. Co wspólnego ma rzetelność artykułów z szukaniem dla siebie i swojej pasji miejsca w przestrzeni internetowej? Jeżeli uważasz, że jestem nierzetelny, to wklej tu fragment mojego opracowania, który budzi Twoje wątpliwości i zaneguj. Wtedy będę miał szansę się do tego odnieść.

A ile tych opracowań ma być skoro serwis dopiero wystartował? Nie mam składu redakcyjnego i na Revolution24 robię za informatyka, grafika, obrabiam materiał video i sam piszę teksty. Nikt mi za to nie płaci, wyłącznie z pasji i dobrej chęci dzielę się swoją wiedzą i pakuję jeszcze w to swoje pieniądze, bo domen, hostingu i porządnych certyfikatów SSL nie dają za darmo, więc przestań człowieku zrzędzić! Łatwo jest krytykować, gdy tak naprawdę nie ma się bladego pojęcia ile to wszystko pracy i czasu zajmuje.  :unsure:  A jeszcze co do filmów, to oprócz tego, co Patek publikuje na YouTubie, wrzucam też materiał dostępny np. tylko dla właścicieli zegarków Patek Philippe. To też jesteś jakaś wartość dodana.

• 0

#25 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 994 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 18:25

...

Obrażasz mnie takim wpisem. Co wspólnego ma rzetelność artykułów z szukaniem dla siebie i swojej pasji miejsca w przestrzeni internetowej? Jeżeli uważasz, że jestem nierzetelny, to wklej tu fragment mojego opracowania, który budzi Twoje wątpliwości i zaneguj. Wtedy będę miał szansę się do tego odnieść.

...

Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić, to Ciebie obrazić. Jest to moje zdanie i, wydaje mi się, że mam do niego prawo. Nie ja pierwszy zauważyłem, że czasami naginasz rzeczywistość pod producenta, którego zegarek aktualnie posiadasz...nie jest to nic zdrożnego. Znam Ciebie z Twoich wpisów na forum i też to zauważam. Wcześniej pisałeś o stworzeniu "wysokiej klasy serwisu o zegarkach" - ja od takiego serwisu wymagam "stałości", czyli żeby trzymał nie tylko poziom merytoryczny, ale i nazywał się "jakoś" przez dłuższy czas.

Nie ważne, widać mamy nieco inne podejście do tematu. I jeszcze raz - obrazić Ciebie nie chciałem. Proszę odłóżmy złe emocje na bok, bo do niczego dobrego to nie prowadzi.

...
Łatwo jest krytykować, gdy tak naprawdę nie ma się bladego pojęcia ile to wszystko pracy i czasu zajmuje. :unsure:

...

Ma się blade pojęcie i wie się ile to zajmuje pracy i czasu.

Wracając do tematu: mi do gustu również bardziej przypadł PP Nautilus. W AP średnio podoba mi się koronka ze "śrubki" oraz imitacje śrub na pierścieniu (wolałbym, gdyby były wkręcane). Bransoleta chyba jednak na plus dla Royal Oak, ale znowu z profilu lepiej wypada Nautilus...Generalnie twardy orzech do zgryzienia i ciężko wybrać zwycięzcę, szczególnie gdy dla każdego w zegarku liczy się coś innego...Niestety nie było mi dane zbliżyć się (świadomie) do ww. zegarków na odległość bliższą niż jakieś 5km, także moja opinia opiera się jedynie na zdjęciach i filmach.

Czekam na ocenę mechanizmów.

• 0

#26 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 4215 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 18:32

... imitacje śrub na pierścieniu (wolałbym, gdyby były wkręcane)...

Było milion razy...

To nie są atrapy

• 0

#27 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 994 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 18:34

Nie są wkręcane, tylko zakręcane od dołu. Wolałbym wkręcane.

• 0

#28 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 4215 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 18:44

Nie są wkręcane, tylko zakręcane od dołu. Wolałbym wkręcane.

A to sorry, żle zrozumiałem

• 0

#29 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2018 - 19:54

Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić, to Ciebie obrazić. Jest to moje zdanie i, wydaje mi się, że mam do niego prawo. Nie ja pierwszy zauważyłem, że czasami naginasz rzeczywistość pod producenta, którego zegarek aktualnie posiadasz...nie jest to nic zdrożnego. Znam Ciebie z Twoich wpisów na forum i też to zauważam. Wcześniej pisałeś o stworzeniu "wysokiej klasy serwisu o zegarkach" - ja od takiego serwisu wymagam "stałości", czyli żeby trzymał nie tylko poziom merytoryczny, ale i nazywał się "jakoś" przez dłuższy czas.

Okay, przyjąłem krytykę i obiecuję, że wyciągnę wnioski z Twoich uwag, a Revolution24 pozostanie ostatnią zmianą nazwy strony www.

Pozdrawiam
Mariusz

• 0

#30 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 22 wrzesień 2018 - 15:20

Jednak ostatecznie uznałem, że pierwsze pomysły są najlepsze i wróciłem do projektu od którego wszystko się zaczęło, a więc Horologium. Temat zamknięty.

Ważniejszy jest materiał, który umieściłem, a mianowicie prezentacja obecności firmy Patek Philippe w Ameryce. Zapraszam do obejrzenia...

https://www.horologi...einamerica.html

• 0

#31 Edmund Exley

Edmund Exley
  • Użytkownik
  • 1414 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:01

Jednak ostatecznie uznałem, że pierwsze pomysły są najlepsze i wróciłem do projektu od którego wszystko się zaczęło, a więc Horologium. Temat zamknięty.

Ważniejszy jest materiał, który umieściłem, a mianowicie prezentacja obecności firmy Patek Philippe w Ameryce. Zapraszam do obejrzenia...

https://www.horologi...einamerica.html

I bardzo dobrze. Nie chciałem pisać tego wcześniej, żeby nie komplikować sprawy, ale to zdecydowanie najlepsza nazwa. Patek Club jest monotematyczny, Horomundi fajne, ale Horologium już zdążyło zaistnieć. Revolution24 uważam za najsłabszą - dużo jest stron z "24", a ta brzmiała w dodatku bardziej jak internetowy sklep z odzieżą dla hipsterów albo portal lewicujących intelektualistów.

• 0

#32 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:12

Poza tym jest już zegarkowy portal o podobnej nazwie...revolution.watch
  • 0

#33 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:20

I bardzo dobrze. Nie chciałem pisać tego wcześniej, żeby nie komplikować sprawy, ale to zdecydowanie najlepsza nazwa. Patek Club jest monotematyczny, Horomundi fajne, ale Horologium już zdążyło zaistnieć. Revolution24 uważam za najsłabszą - dużo jest stron z "24", a ta brzmiała w dodatku bardziej jak internetowy sklep z odzieżą dla hipsterów albo portal lewicujących intelektualistów.

Masz rację. Przebijając się przez wyniki wyszukiwania Google doszedłem do wniosku, że pomysł był faktycznie od czapy. Tak więc koniec eksperymentów.

Poza tym jest już zegarkowy portal o podobnej nazwie...revolution.watch

No cóż, można odnieść wrażenie, że wszystko już jest. Miałem kilka innych pomysłów na nazwę, ale jak sprawdzałem domenę, to okazywało się, że ktoś już wcześniej wpadł na taki sam pomysł. Do tej pory natomiast zachowałem domenę hautehorlogerie.pl sprzed wielu lat, ale tu ograniczyłem się do przekierowania. Dla osób, które nie pasjonują się zegarmistrzostwem, ta nazwa jest zbyt skomplikowana, niezrozumiała i w ogóle mało kto potrafi to poprawnie wymówić (wymowa: ot orlożeri).  :)

• 0

#34 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 994 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 17:31

Okay, przyjąłem krytykę i obiecuję, że wyciągnę wnioski z Twoich uwag, a Revolution24 pozostanie ostatnią zmianą nazwy strony www.

...

...

Właśnie o tym wcześniej pisałem. :rolleyes:

Kiedy można się spodziewać drugiej części porównania?

• 0

#35 Gość_The Lord_*

Gość_The Lord_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2018 - 01:57

Uzupełniłem opracowanie o materiał filmowy obrazujący proces wytwórczy Royal Oak oraz film, w którym Nicholas Foulkes opisuje wykończenie koperty i bransolety Nautilusa. O ile materiał video dotyczący Audemars Piguet może być Wam znany, to już temat Nautilusa dla części z Was może okazać się nowością. Zapraszam na Horologium.  :)

https://www.horologium.pl/video3.html

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych