Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szybkikalam

Zegarek do 4.000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem nowy na forum oraz nowy w temacie zegarków. Poszukuję swojego pierwszego zegarka. Chciałbym, aby był on na brązowym, skórzanym pasku, najlepiej chronograf. Zegarek powinien być w miarę uniwersalny, czyt. do garnituru i do jeansów. Chciałbym wydać max. 4.000 PLN, jeśli mniej to też fajnie, jeśli coś wartego dopłaty, to też rozważę.

 

Moim takim zegarkiem idealnym jest ten Longines 

https://www.longines.pl/zegarki/the-longines-master-collection/l2-759-4-78-3

Miałem okazję go przymierzyć i bardzo mi przypasował, dlatego ogólnie szukam zegarka podobnego, tylko tańszego :) 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym eternę z bazakru za 4k na bransolecie, sprzedał bransoletę, dokupił pasek i zegarek wyszedłby finalnie pomiędzy 3 a 3,5 ;)

 

A ten longines również ciekawy, ale poniżej 4 trudno będzie obecnie znaleźć. Zwróć uwagę na ich wielkosć, master collection występuje też w damskim rozmiarze ~38.5mm, który jest malutki i drobniutki.

 

Zerknij może na taga carrerę calibre 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO ciekawą opcją jest Tissot Heritage 1948. Z rabatem, który jestvteraz na www.zegarki.zgora.pl, powinien być w okolicach założonego budżetu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja kol. Fidelio to dobry wybór.

 

Z doświadczenia wiem, ze chrono w jest funkcją, ktorej w zasadzie sie nie używa (choć niektorzy koledzy używają przy gotowaniu jajek), a subtarczki robią bałagan, bo na tarczy za dużo się dzieje. No i mogą podnieść koszt serwisu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Mido multifort? Trochę ponad budżet ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za wszelkie propozycje. Obie zaproponowane Eterny bardzo mi się podobają, zarówno Moonphase jak i KonTiki Chronograph. Cena w nich jest dokładnie ta sama (5.400 PLN), może gdyby udało się zrzucić do 5.000 to byłyby w moim zasięgu. 

 

Ball Trainmaster trochę zbyt klasyczny jak dla mnie, podoba mi się jak coś się dzieję jeszcze dodatkowo w zegarku, nawet jeśli to zbędny bajer. 

 

Ten Glycine Combat z kolei również bardzo mi się podoba, no i możliwość kupna nowego bez naciągania budżetu kusi. Również Mido mi się podoba, jednak tu musiałbym szukać jakichś sprawdzonych sprzedawców na chrono24. 

 

Ogólnie mam jeszcze pytanie. Cyferblat czarny czy biały? Który jest bardziej uniwersalny? Czy to tylko kwestia gustu? 

 

Jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za wszelkie propozycje. Obie zaproponowane Eterny bardzo mi się podobają, zarówno Moonphase jak i KonTiki Chronograph. Cena w nich jest dokładnie ta sama (5.400 PLN), może gdyby udało się zrzucić do 5.000 to byłyby w moim zasięgu.

 

Ball Trainmaster trochę zbyt klasyczny jak dla mnie, podoba mi się jak coś się dzieję jeszcze dodatkowo w zegarku, nawet jeśli to zbędny bajer.

 

Ten Glycine Combat z kolei również bardzo mi się podoba, no i możliwość kupna nowego bez naciągania budżetu kusi. Również Mido mi się podoba, jednak tu musiałbym szukać jakichś sprawdzonych sprzedawców na chrono24.

 

Ogólnie mam jeszcze pytanie. Cyferblat czarny czy biały? Który jest bardziej uniwersalny? Czy to tylko kwestia gustu?

 

Jeszcze raz dziękuję!

Kwestia gustu. Ta Eterna moonphase jest na bazarku też biała ale chyba nie aż taka igła jak czarna. Biała dla mnie mniej elegancka ale to może kwestia zdjęć.

Cokolwiek wybierzesz będziesz na pewno zadowolony. Tylko daj znać co ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie mam jeszcze pytanie. Cyferblat czarny czy biały? Który jest bardziej uniwersalny? Czy to tylko kwestia gustu? 

 

 

 

Kwestia gustu.

 

Gdybyś obracał się w kręgach dyplomatycznych i kupował klasyczny zegarek do smokingu to tylko z jasną tarczą.

Ale że kupujesz zegarek uniwersalny i nie jesteś szefem protokołu w MSZ, to w ogóle nie musisz się tym przejmować.

 

Ja lubię ciemne tarcze i nawet mój garniturowiec ma czarną :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certine na valjoux 7750 może znajdziesz do 4000

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na Eternę Moonphase, ale przeczytałem w obszernej recenzji na forum, że ogólnie zegarek jest dość wysoki i trochę mi to dało do myślenia. Czy zegarek tego typu będzie dobrze wyglądał w koszulce np. z krótkim rękawem? Nie będzie zbyt elegancki? Nie ukrywam, że częściej niż w garniturach spotkać mnie można właśnie w polówce i jeansach. Czy Eterna KonTiki będzie niższa? Będzie się mniej rzucać w oczy? 

 

W oczy wpadł mi jeszcze ten ML https://allegro.pl/maurice-lacroix-les-classic-chronograph-auto-52-i7532029501.html, ale problem ten sam jak z Eterną - czy nie będzie on zbyt formalny. 

 

Wiem, że wszystko jest kwestią osobistych preferencji, ale zakładam, że większość z was znacznie bardziej zwracała uwagę na zegarki na rękach innych niż ja :) 

 

A ewentualnie https://www.chrono24.pl/glycine/combat-chronograph--id7653788.htm jest godny polecenia?

 

Jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na Eternę Moonphase, ale przeczytałem w obszernej recenzji na forum, że ogólnie zegarek jest dość wysoki i trochę mi to dało do myślenia. Czy zegarek tego typu będzie dobrze wyglądał w koszulce np. z krótkim rękawem? Nie będzie zbyt elegancki? Nie ukrywam, że częściej niż w garniturach spotkać mnie można właśnie w polówce i jeansach. Czy Eterna KonTiki będzie niższa? Będzie się mniej rzucać w oczy?

 

Jeśli chodzisz w koszulkach czy swetrach to wysokość zegarka nie ma w ogóle znaczenia i nie bierz jej do głowy. Problem zaczyna się jeśli chodzisz często w eleganckich koszulach lub o zgrozo w garniaku. Wtedy wysoki zegarek nie zmieści się pod mankietem i wygląda to źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chrono tez jest dosyć grube/wysokie. Zreszta raczej każde takie będzie w porównaniu do analoga wiec weź to pod uwagę przy wyborze . Ja min. z tego powodu nie nosze tego typu zegarków bo mi przeszkadza właśnie ich grubość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę zmienia postać rzeczy. Moonphase chociaż piękny i sam go polecałem to bardziej widzę go w stroju formalnym niż do Tshirtu.

A może ta piękna Alpina?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165110-alpina-kukuczka-nowy/?hl=alpina

 

Dobry kompromis między elegancją a casual. 

 

Lub 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166601-alpina-eterna-glycine-seiko/?hl=alpina

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166837-alpina-startimer-pilot-44mm-watch-al-725gr4s6/?hl=alpina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w Twoich wymaganiach niczego dotyczącego mechanizmu.
Jeśli chcesz mieć płaski zegarek z chronografem to jesteś skazany na kwarce. Moja ulubiona Bulova produkuje świetne zegarki kwarcowe, szczególnie bardzo płaską serię Curv - 10 mm grubości. Super nowoczesna technologia, doskonale nadaje się jako zegarek sportowy, a i pod mankiet koszuli wejdzie. Taki "the smartest casual".

 

Nie wiem, dlaczego tak dla Ciebie ważny jest kolor paska, ale pamiętaj, że paski bardzo łatwo się zmienia (w większości modeli). Szczególnie że brąz uchodzi za kolor bardzo oficjalny. Kolor paska powinno się dobierać do koloru dodatków - nosisz się na brązowo?

Twoje wątpliwości dotyczące koloru - paska i cyferblatu - bledną zresztą w świetle tego, że do garniaka chcesz nosić zegarek sportowy. One i tak są kolorowe (lecz rzadko brązowe).

Poza tym pasek skórzany do zegarka sportowego oznacza, że albo jesteś mutantem i się nie pocisz, albo Twój sportowy look to ściema.

 

Twoje wymagania są bardzo mało spójne. Zastanów się nad porzuceniem części z nich albo kupnem dwóch zegarków. Jeden bardziej oficjalny - jakiś Atlantic Worldmaster czy nawet Orient Bambino - a drugi bardziej sportowy. Taki, który wywoła uśmiech na Twojej twarzy. Jakieś Seiko Pepsi, Hamilton Ventura czy coś podobnego...


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ale chrono to już z reguły 14mm i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na pewno cieńsze będzie chrono na bazie 2892/2894, ale nie wydaje mi się, by nowe było do dostania w tych pieniądzach. Do głowy przychodzi mi Tissot Heritage 1948 - grubość 11,9 mm, ale to nadal bliżej 5000 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.