Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mr.gnomon

mechanizm Predom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuję informacji na temat mechanizmu stosowanego w elektrycznych zegarach Metron w latach 70'. Czy to rodzima produkcja Metron, Poltik ew. import. Może jakaś charakterystyka techniczna.

post-100971-0-52520600-1537352045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Uruchomiłem „elektronikę” w tym klapkowym stołowym Predom  Metron. Zegar pracuje poprawnie, lecz dokuczliwie „buczy”. Czy jest to normalne zjawisko w tym zegarze?

image.jpg

Witam!

Uruchomiłem „elektronikę” w tym klapkowym stołowym Predom  Metron. Zegar pracuje poprawnie, lecz dokuczliwie „buczy”. Czy jest to normalne zjawisko w tym zegarze?

059FB6D8-AD23-422E-8A29-57FD931359D8.png

43394D76-9B64-4ED8-BB1C-4EEEAB48F2BD.png

Edytowane przez andrewone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2018 o 12:14, mr.gnomon napisał:

Cześć. Poszukuję informacji na temat mechanizmu stosowanego w elektrycznych zegarach Metron w latach 70'. Czy to rodzima produkcja Metron, Poltik ew. import. Może jakaś charakterystyka techniczna.

post-100971-0-52520600-1537352045_thumb.jpg


To jest mechanizm UMB-3 (Uniwersalny mechanizm bateryjny)
Mechanizm z regulatorem balansowym i napędem elektronicznym i ciekawym zespołem zliczającym.
To nasza własna produkcja w Metron Toruń.
Epoka "przedkwarcowa"
Więcej informacji o firmie z Torunia w "Przemysł zegarowy w Polsce" - Profesora Mrugalskiego.

Edytowane przez Władek Meller
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to nie jest żadna polska produkcja, to jest Jeco Japan. Podczas serwisowania mojego egzemplarza znalazłem nabicia na jednej z płyt (widać to na jednym załączonych zdjęć- drugie zdjęcie) na których napis brzmi mniej więcej tak"Jeco Japan under license/patent Bulova- o ile dobrze pamiętam. Jeśli trzeba będzie to rozbiorę mechanizm i sfotografuję. Trzy zdjęcia pochodzą z internetu, ktoś sprzedawał taki mechanizm w styczniu. Z całym szacunkiem Predom Metron wykonał obudowę i może pojemnik na baterię. Zdjęcie mechanizmu i egzemplarza moje.

predom.jpg

predom1.jpg

predom2.jpg

IMAG2596.jpg

mechanizm6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.