Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr73

Ścięty zaczep w bębnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam stary zegarek "Słoń" w którego bębnie sprężyna "ścięła" zaczep przez co nie można nakręcić zegarka. Średnica wewnętrzna bębna to 20mm. W związku z tym mam do Was pytanie jak w amatorski sposób naprawić ten zaczep w bębnie.

 

Poniżej zdjęcia tego bębenka.

 

 

Pozdrawiam,

Piotr

post-106636-0-33174100-1538048298_thumb.jpg

post-106636-0-15007000-1538048304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygiąć zaczep z drugiej strony lub nabić wystający nit w stary otwór lub wkręcić śrubę o który zaczepi się sprężyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amatorski sposób możesz sobie tylko zaszkodzić.

Każde zerwanie sprężyny to wielkie ryzyko że coś pierdyknie w trybach.

Oddaj lepiej ten bęben komuś co się na tym zna.

Skóry z Ciebie nie zedrą a spać będziesz spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi. Liczyłem na to, że jest jakaś sprawdzona metoda na naprawę tego zaczepu. Mam wprawdzie jakiś pomysł jak to można naprawić, ale w najbliższym tygodniu wybiorę się do zegarmistrza żeby on się tym zajął, albo przynajmniej dał wskazówkę jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi. Liczyłem na to, że jest jakaś sprawdzona metoda na naprawę tego zaczepu. Mam wprawdzie jakiś pomysł jak to można naprawić, ale w najbliższym tygodniu wybiorę się do zegarmistrza żeby on się tym zajął, albo przynajmniej dał wskazówkę jak to zrobić.

 

Metody naprawy / po za kupieniem nowego bębna sprężyny ;) / Ci podałem.

Daj znać jaki system naprawy zaproponuje zegarmistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczep naprawiony :)

Zgodnie z planem poszedłem do zegarmistrza z odpowiednim stażem i nie żałuje tej decyzji. Zerknął przez lupę i ku mojemu zdziwieniu przy pomocy cienkiego przebijaka/punktaka i małego młoteczka przywrócił zaczep do pierwotnego kształtu. Osobiście miałem obawy, że próbując naprawić to w ten sposób mógłbym zniekształcić bęben ale na szczęście tak się nie stało. Okazało się, że zaczep to nie przetłoczenie jakiego się spodziewałem ale wręcz wygląda jak "języczek" który trzymał się bębna tylko z jednej strony dzięki czemu dało się go tak łatwo naprawić.

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam

Piotr73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.